۶ تير ۱۳۹۶ 27 June 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
چرا عيد فطر ما با عربستان فرق مى‌كند
۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
سيد مجتبى كيا: در روز هاى آخر ماه مبارک رمضان بعضى از مردم با مقايسه كشور عربستان سعودى مى‌گويند چون با عربستان شروع كرديم پس عيدمان با آنها يكى است؛ بعضى ديگر مى‌گويند هميشه آنها يك روز زودتر از ايران عيد مى‌گيرند، عده ديگر معتقدند برعكس يك روز ديرتر عيد است!
 
‏روز قدس اعتراضی به قلمروهای غصب شده و اعتراض به متجاوزین است
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۵
 
اقدام شعار دهندگان علیه رئیس جمهوری در راهپیمایی روز قدس، با عنوان" روحانی بنی صدر، ‏پیوندتان ‏مبارک" نگران کننده و تاسف آور است. تشخیص اینکه اقدام یکسری افراد در این روز بر علیه ‏رئیس جمهور جرم است یا خیر به قوه قضائیه بر‏می گردد، اما آنچه درخور تامل است این است که چرا در ...
 
بازخوانی غزلی از مولانا در وصف عید سعید فطر
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
 
شعر پارسی از دیرباز تا کنون رمضان را در آیینه‌ وجودی خود دیده است و به قدر وسع خود از تصویر این ماه در ذهن مخاطبانش زنگارزدایی کرده است. رمضان، روزه، عید فطر و ... بارها در قالب مضامین دینی و عرفانی و حتی تعابیر عاشقانه توسط شاعران به تصویر کشیده شده است.
 
نقش مردم در انتخاب الگوی اجرای ولایت/ محمدرضا ملایی
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۵
 
پاسداری از قانون اساسی به این معنی است که ولی فقیه با تمام قدرت خود از انتخابی که مردم در چارچوب قانون اساسی داشته حمایت و صیانت کند و البته وظیفه دارد جلوی انحراف منتخب مردم از چارچوب های قانون اساسی را بگیرد. این، مکانیسمی است که در ایران کنونی برای إعمال حاکمیت سیاسی توسط مردم انتخاب شده است.
 
قصیده پندآمیز سعدی شیرازدر وداع ماه مبارک رمضان
۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
 
سعدی شیرازی در یکی از قصاید وعظی زیبای خود رفتن ماه رمضان را به رفتن بهار و رسیدن خزان تشبیه می‌کند و البته همچون بلبل به بهار شدن دوباره‌ی هستی به برکت رمضان امید دارد.
 
شاخصه‌های فرهنگ رضوی در سلوک شهید چمران
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
 
او آمریکا، مصر، لبنان و جبهه‌های ایران را زیر پا گذاشت با یک هدف؛ یاری حق و خروش بر باطل و قیام علیه هرچه ناحق و ناراست و نازیباست. او خود را مکلف به یاری محرومان می‌دانست. گویی می‌خواست این حدیث رضوی را زندگی کند که؛ بعد از انجام واجبات، کاری بهتر از ایجاد خوشحالی برای مؤمن، نزد خداوند بزرگ نیست
 
امام علی در سپهر کلام امام رضا؛
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
 
خوانش امام در کلام امام به‌مثابه تفسیر آیه به دیگر آیه، شیوه‌ای است که هم ما را از خطا مصون می‌دارد و هم در شناخت بهتر کمک می‌کند.
 
آداب رضوی شب قدر
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
 
امام رضا علیه‌السلام نیز شب قدر را شبی می‌دانند که سرنوشت انسان‌ها در آن تقدیر و تحریر می‌شود.
 
کار و تلاش درس مشترک امام مجتبی و امام رضا (ع)
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
 
خط سیر سخن امام مجتبی و امام رضا (علیهما‌السلام) ما را به سر خط تکلیف انقلابی و ملی می‌آورد تا بیش از همیشه برای اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم و با برنامه‌ریزی به‌سوی "اشتغال و تولید" که نقشه راه موفقیت سال جاری هم هست، گام برداریم.
 
تداوم روح الله در رهبری انقلاب اسلامی
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۲
 
نظام جمهوری اسلامی منبعث از انقلاب اسلامی در دوران بعد از امام خمینی، وارد فازهای جدیدی از حیات ارزشمند خود شد که نقش رهبری انقلاب همچنان نقشی بی‌بدیل و برجسته است
 
حاجت روز دهم ماه رمضان: خدایا رسیدن به تو را می‌خواهم
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۹
 
کسی که قدم در راهی می‌گذارد اگر هدفی نداشته باشد یقیناً عمرش را بیهوده صرف کرده است. حال اگر برای خود هدفی مشخص کند اما برای رسیدن به آن راهنمایی نداشته باشد باز هم عمرش بیهوده صرف می‌شود و نتیجه‌اش رفتن به بی‌راهه است.
 
حاجت روز نهم رمضان: از موانع آفتاب رهایم ساز!
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸
 
آفتاب بی‌منت بر تمام عالم می‌تابد. اما برخی موجودات از گرمای وجودش محروم می‌مانند. این تقصیر آفتاب نیست، سایه اشتباهات موجودات آنها را از نعمت آفتاب محروم می‌سازد و مانع می‌شود روشنای روز را درک کنند.
 
خمینی(ره)، امام احیای امر رضوی
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۷
 
نمی‌دانم، امام به مشهد آمد یا نه، اما حالا هر وقت به حرم می‌روم، نسلی را می‌بینم که او راه حرم را نشان داده است و دل‌شان را به مشبک‌های ضریح گره‌زده است. صریح عرض کنم، من درکنار تک‌تک زائران، حضور عارفانه روح خدا را حس می‌کنم.
 
رمضان را از دریچه نگاه امام رضا (ع) باید دید
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
 
حضرت شمس‌الشموس (ع) با چراغ سخن، کوچه‌های جان را چنین روشن می‌کنند تا چشم، خود را از بستر غفلت، بیرون کشد و به فرصت سعد، نیکو نگاه کند که در این ماه و در این زمین باید بارهای نباید را زمین نهاد و در این ماه و از زمین خویشتن باید به‌سوی آسمان معرفت پر کشید.
 
مثنوی رضوی با موضوع حدیث سلسلة‌الذهب
۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
 
در کتب معتبر حدیث آمده است وقتی امام رضا(ع) به سوی مرو می‌رفتند در میان راه و شهر نیشابور توقفی نمودند و در میان جمعی از عالمان شهر که دور مرکب ایشان ایستاده بودند به روایت حدیث معروف «سلسلة الذهب» پرداختند. و فرمودند شنیدم از پدرم موسی بن جعفر و او از پدرش جعفر بن محمد و او از پدرش محمد بن علی...» ...
 
مردم‌داری در کلام امام رضا (ع)/ به فردای بعد از انتخابات هم فکر کنیم
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
 
همه ما می‌دانیم که اگر اخلاقی رفتار کنیم، زیبایی رنگین‌کمان را بیشتر هم خواهیم کرد و شنبه بعد انتخابات، آن را در آسمان عظمت ایران خواهیم دید.
 
نقشه راه ظهور در چشم‌انداز رضوی
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵
 
غلامرضا بنی‌اسدی: حضرات ائمه (ع)، یک خط ممتد و حیات‌بخش‌اند و به‌واقع «کلهم نور واحد»اند و شاید ازجمله زیباترین تعریف دراین‌باره همان «انسان 250 ساله» است که در کلام راهبردی رهبر انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شکل‌گرفته و عنوان کتابی هم ...
 
شعبان؛ ماه اشارت‌های خدا
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
 
غلامرضا بنی‌اسدی:  همه روزها به ناز خدا پرشکوه‌اند و ماه‌ها، آینه‌گردان اشارت‌های حضرت رب‌العالمین هستند اما زمان‌ها و ماه‌هایی هم هستند که گویی به اشاره رب‌الارباب شکوهی مضاعف گرفته‌اند و انگار قرار است در آن، نازهایی را بی‌نیاز‌خواهی ...
 
در عزای مردی که همه تاریخ را عمودی پیمود
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
 
غلامرضا بني‌اسدي دل‌نوشته‌اي رضوي در سوگ حضرت باب‌الحوائج امام موسی کاظم علیه‌السلام نگاشته که تقدیم محبان اهل‌بیت(ع) می‌شود.
 
رابطه متقابل رجب و زیارت امام رضا (ع)
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۳
 
رجب از زاویه‌ای دیگر بستر دادوستد معرفتی با حضرت رضا (علیه‌السلام) نیز هست. هم در نورانیت کلام امام می‌توان شکوه عظمت رجب را دید و هم بر سفره رجبی خداوند می‌توان به بلندای زیارت حضرت شمس‌الشموس (ع) دیده و دل روشن کرد.