۷ فروردين ۱۳۹۶ 27 March 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
صله رحم در نوروز
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
 
در فرهنگ ملی عید نوروز، صله رحم از سنت‌های حسنه است و این مهم در آموزه‌های دینی نیز مورد تأکید جدی قرار گرفته است و در اخلاق و تعامل زندگی انسان تأثیرگذار و باعث از بین رفتن کدورت‌ها، اختلافات و فاصله‌های بین افراد می‌شود.
 
احترام والدین در كلام حضرت شمس‌الشموس عليه‌السلام
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
 
رابطه شکر الهی و سپاس از والدین، درسی است که گویا امام تأکیددارند که بازهم به گوش مردمان برسانند تا همیشه مراقب باشند حرمت آنان را.
 
شهید، ذخیره راهبردی انسانیت
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
 
غلامرضا بنی اسدی:امام رضا علیه السلام از پدران خود علیه السلام از قول پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نقل کرده که آن حضرت فرمود : برترین اعمال نزد خداوند، ایمانی است که در آن تردیدی نباشد و رزم و پیکاری که در آن خیانت در ((غنیمت)) نباشد و حج مقبول . و اولین کسی که وارد بهشت می شود شهید است.
 
عمل به دین، روی دیگر سکه محبت رضوی است
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴
 
باید دوستی آل محمد (ص) را با اعمال نیک و عبادت به عبودیت ارتقا دهیم و باز راه این است که عبادات و نیک کرداری را به ولایت عملی آل الله، متبرک کنیم که هیچ‌کدام جای دیگری را نمی‌گیرد.
 
سه‌عنصر ایمان در کلام امام رضا علیه‌السلام
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
 
مؤمن، مؤمن نیست مگر اینکه سه ویژگی در او باشد؛ سنّتی از پروردگارش، سنّتی از پیامبرش و سنّتی از مولایش...
 
روضه‌ای برای مادر
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴
 
روضه‌ای برای مادر؛ اما مادر که مزار ندارد تا یک دل سیر بر سر مزارش رفته و اشک بریزی؛ می‌دانی این روزها دل مهدی فاطمه سلام الله علیها که آخرین ذخیره سلاله امامت است وقتی دلتنگ مادر می‌شود به کجا می‌رود و برای مادر روضه می‌خواند؛ من به تو می‌گوییم ؛ مهدی فاطمه(عج) هرگاه دلتنگ مادر می‌شود به قم می‌آید ...
 
شهادت صدیقۀ کبری(س) آشکار کنندۀ صراط مستقیم تا قیامت
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
 
محرم کلاردهی: خاتمیت، از امتیازات ویژه رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌) به‌شمار می‌آید، که قرآن کریم به‌صراحت به‌ آن اشاره کرده و می‌فرماید: «محمد، پدر هیچ‌یک از مردان شما نیست؛ ولى فرستاده خدا و خاتم پیامبران است و خدا همواره بر هر چیزى داناست.»[۱]
 
قصه تکراری مسافران هوایی، این بار از مشهد تا نجف
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
 
سید جلال فیاضی
 
حضرت فاطمه(سلام‌الله عليها) سلسله‌جنبان شهادت
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
 
یک نفر هست که معنای تمام شهادت است، شهید اولوالعزم؛ خودش شهید و همسرش شهید و پسرانش شهید و به معنای تام کلمه، سلسله‌جنبان شهادت که او را با نام بلند حضرت فاطمه زهرا(س) می‌شناسیم که تا قیامت نیز شهدا از دامن معرفتی او طلوع و افق در افق را روشن می‌کنند.
 
جایگاه «برادر بزرگ‌تر‌» در کلام امام رضا(ع)
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴
 
فرزند بزرگ‌تر همواره به دلیل ارتباط نزدیک و دوستانه‌اش با سایر فرزندان، پل ارتباطی آنان با والدین است و اگر به فرض به هر دلیل پدر خانواده در قید حیات نباشد این پسر ارشد است که سرپرستی خانواده را بر عهده خواهد داشت.
 
چرا از شناخت فاطمه (س) غافل شده‌ایم؟
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
 
صدیقه طاهره (س) در دوران زندگی کوتاه خود تجربه‌های ارزشمندی را به دست داد که هر یک می‌تواند برای جهان شیعه دستمایه تحولی بنیادین در زندگی فردی و اجتماعی باشد.
 
22 بهمن رضوی ما
۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
 
به‌جرئت می‌توان گفت امسال تنها راهپیمایی 22 بهمن است که می‌توان با نقش‌آفرینی در آن، هم غمگسار مردم شد و هم اقتدار نظام اسلامی را ضریب داد و هم بر ضریب امنیت ملی افزود.
 
چقدر با طب‌الرضا آشنا هستیم؟/ طب رضوی بر پایه مزاج‌های چهارگانه
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵
 
پیامبر اسلام(ص) و سایر معصومین بارها خواص و مضرات مواد غذایی را متذکر شده‌اند و برای بهبود انواع و اقسام امراض، درمان‌های غذایی مناسب با انواع مزاج‌ها را آموزش داده‌اند. امام رضا(ع) از جمله امامانی هستند که رهنمودها و تجویزهای دقیق ایشان که برگرفته از قران کریم و آموزه‌های اسلامی‌ست در قالب یکی از ...
 
تعریف «دعا» از دیدگاه امام سجاد(ع)/ سه لقب برای چهارمین امام شیعیان
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
 
یک استاد و دانشجوی دانشگاه در مقاله برگزیده خود به بررسی ابعاد دعا در صحیفه سجادیه چهارمین امام شیعیان پرداخته اند.
 
انقلاب اسلامی در مکتب امام رضا (ع)
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
 
انقلاب اسلامی، هم در مرحله ایجاد و هم در مرحله اثبات، تحت تأثیر فرهنگ رضوی است. مبنای ظلم‌ستیزی و حق‌گویی و حق‌خواهی را از این مکتب نورانی گرفته است.
 
بانوانی که کارگزار خدایند؛ 5 ويژگي زن مسلمان به روايت امام‌رضا از امام علي عليهما‌السلام
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
 
خانه بی‌مال و بی‌آبرو، نمی‌تواند کانون گرمی برای زندگی باشد، که زمهریر شدايد را هم در خویش به‌سلامت برساند
 
هشدار آیت‌الله مکارم به آل خلیفه: سرنوشت قذافی و شاه ایران در انتظار شما است
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
 
آیت‌الله مکارم شیرازی با هشدار به آل‌خلیفه در پی رفتارهای ظالمانه با شیعیان و علمای بحرین گفت: از سرنوشت شاه ایران و قذافی‌ها عبرت بگیرید که سرنوشت آنها در انتظار شما است.
 
حديثي از امام رضا(ع) كه زندگاني ققنوس‌ شعله‌ها را معنا مي‌كند
۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۸
 
فرشتگان نجات در حادثه آتش‌سوزي ساختمان پلاسكو در تهران خالصانه خود را به دل خطر بردند و سوختند تا جان هموطناني كه احتمالا هنوز در ساختمان محل حادثه حضور داشتند را نجات دهند. آموزه‌ها و منابع ديني اسلام آنها را «مومن» و «بهشتي» مي‌نامد و عمل‌شان را همتراز با «زنده كردن همه مردم» برمي‌شمرد.
 
حادثه پلاسکو و نگاه امام رضا(ع) به انسان‌های ایثارگر
۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
 
گر با درک درست این روایت امام هشتم (ع) را بخوانیم که به تأکید می‌فرمایند که «حریصانه به دنبال قضای حاجت حاجتمندان باشید، هیچ عملی بعد از واجبات بالاتر از شاد کردن مسلمان نیست.» (3) هم به پهلوانان نبرد با آتش درود خواهیم فرستاد و هم غبطه خواهیم خورد به شأن و جایگاهی که نزد حضرت حق صاحب می‌شوند.
 
روز غزه و درس امام رضا (ع)
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
 
روز غزه، روز فلسطین است و روز همه‌کسانی که در هرکجای جهان از ستم بیدادگران به فریاد می‌آیند. روز غزه، امروز، روز یمن هم هست، روز مردمانی که زیر بمب‌ها و موشک‌های صهیونیستی که با لهجه مخلوط عربی- عبری، فرمان آتش می‌دهد. روز نیجریه هم هست که خون پاک مردمانش، رنگشان را از سیاهی به سرخی تغییر داده است تا ...