۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ 30 April 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
در عزای مردی که همه تاریخ را عمودی پیمود
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
 
غلامرضا بني‌اسدي دل‌نوشته‌اي رضوي در سوگ حضرت باب‌الحوائج امام موسی کاظم علیه‌السلام نگاشته که تقدیم محبان اهل‌بیت(ع) می‌شود.
 
رابطه متقابل رجب و زیارت امام رضا (ع)
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۳
 
رجب از زاویه‌ای دیگر بستر دادوستد معرفتی با حضرت رضا (علیه‌السلام) نیز هست. هم در نورانیت کلام امام می‌توان شکوه عظمت رجب را دید و هم بر سفره رجبی خداوند می‌توان به بلندای زیارت حضرت شمس‌الشموس (ع) دیده و دل روشن کرد.
 
اینجا حرم است، زلزله پشت در آرام می‌گیرد
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
 
دل‌نوشته‌اي از غلامرضا بنی‌اسدی براي حال‌و‌هواي اين شب‌روزهاي حرم مطهر رضوي.
 
حجت دهم، مبارز نستوه تشیع/ امام هادی(ع) و شیعیان غالی
۱۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
 
امام هادی(ع) با توجه به فشار و مراقبت شدیدی که متوجه خود و یارانش بود، حرکت خود را در دو زمینه آگاه ساختن امت و پشتیبانی از پایگاه های خود آغاز کرد.
 
ماه رجب بهانه‌ای برای زدودن زنگارها/ لزوم شکر نعمت
۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۱
 
خداوند ماه رجب را بهانه‌ای قرار داد تا زنگارهای وجود انسان‌ها را بار دیگر از انس با زندگی دنیا و متعلقاتش بشوید و به تدریج آنان را از فضایی نورانی به موقعیتی نورانی‌تر یعنی به ضیافت‌الله برساند.
 
10 پیشنهاد محسن قرائتی برای نوروزی متفاوت
۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۷
 
حجت اسلام و المسلمین محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور ، در نامه ای دوستانه و صمیمانه توصیه هایی را در مورد ایام نوروز به مردم ارائه داده و از آنها خواسته تا از تعطیلات نوروز به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و بهره ببرند.
 
۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
 
حجت الاسلام زائری در یادداشتی نوشت:
 
صله رحم در نوروز
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
 
در فرهنگ ملی عید نوروز، صله رحم از سنت‌های حسنه است و این مهم در آموزه‌های دینی نیز مورد تأکید جدی قرار گرفته است و در اخلاق و تعامل زندگی انسان تأثیرگذار و باعث از بین رفتن کدورت‌ها، اختلافات و فاصله‌های بین افراد می‌شود.
 
احترام والدین در كلام حضرت شمس‌الشموس عليه‌السلام
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
 
رابطه شکر الهی و سپاس از والدین، درسی است که گویا امام تأکیددارند که بازهم به گوش مردمان برسانند تا همیشه مراقب باشند حرمت آنان را.
 
شهید، ذخیره راهبردی انسانیت
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
 
غلامرضا بنی اسدی:امام رضا علیه السلام از پدران خود علیه السلام از قول پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نقل کرده که آن حضرت فرمود : برترین اعمال نزد خداوند، ایمانی است که در آن تردیدی نباشد و رزم و پیکاری که در آن خیانت در ((غنیمت)) نباشد و حج مقبول . و اولین کسی که وارد بهشت می شود شهید است.
 
عمل به دین، روی دیگر سکه محبت رضوی است
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴
 
باید دوستی آل محمد (ص) را با اعمال نیک و عبادت به عبودیت ارتقا دهیم و باز راه این است که عبادات و نیک کرداری را به ولایت عملی آل الله، متبرک کنیم که هیچ‌کدام جای دیگری را نمی‌گیرد.
 
سه‌عنصر ایمان در کلام امام رضا علیه‌السلام
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
 
مؤمن، مؤمن نیست مگر اینکه سه ویژگی در او باشد؛ سنّتی از پروردگارش، سنّتی از پیامبرش و سنّتی از مولایش...
 
روضه‌ای برای مادر
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴
 
روضه‌ای برای مادر؛ اما مادر که مزار ندارد تا یک دل سیر بر سر مزارش رفته و اشک بریزی؛ می‌دانی این روزها دل مهدی فاطمه سلام الله علیها که آخرین ذخیره سلاله امامت است وقتی دلتنگ مادر می‌شود به کجا می‌رود و برای مادر روضه می‌خواند؛ من به تو می‌گوییم ؛ مهدی فاطمه(عج) هرگاه دلتنگ مادر می‌شود به قم می‌آید ...
 
شهادت صدیقۀ کبری(س) آشکار کنندۀ صراط مستقیم تا قیامت
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
 
محرم کلاردهی: خاتمیت، از امتیازات ویژه رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌) به‌شمار می‌آید، که قرآن کریم به‌صراحت به‌ آن اشاره کرده و می‌فرماید: «محمد، پدر هیچ‌یک از مردان شما نیست؛ ولى فرستاده خدا و خاتم پیامبران است و خدا همواره بر هر چیزى داناست.»[۱]
 
قصه تکراری مسافران هوایی، این بار از مشهد تا نجف
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
 
سید جلال فیاضی
 
حضرت فاطمه(سلام‌الله عليها) سلسله‌جنبان شهادت
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
 
یک نفر هست که معنای تمام شهادت است، شهید اولوالعزم؛ خودش شهید و همسرش شهید و پسرانش شهید و به معنای تام کلمه، سلسله‌جنبان شهادت که او را با نام بلند حضرت فاطمه زهرا(س) می‌شناسیم که تا قیامت نیز شهدا از دامن معرفتی او طلوع و افق در افق را روشن می‌کنند.
 
جایگاه «برادر بزرگ‌تر‌» در کلام امام رضا(ع)
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴
 
فرزند بزرگ‌تر همواره به دلیل ارتباط نزدیک و دوستانه‌اش با سایر فرزندان، پل ارتباطی آنان با والدین است و اگر به فرض به هر دلیل پدر خانواده در قید حیات نباشد این پسر ارشد است که سرپرستی خانواده را بر عهده خواهد داشت.
 
چرا از شناخت فاطمه (س) غافل شده‌ایم؟
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
 
صدیقه طاهره (س) در دوران زندگی کوتاه خود تجربه‌های ارزشمندی را به دست داد که هر یک می‌تواند برای جهان شیعه دستمایه تحولی بنیادین در زندگی فردی و اجتماعی باشد.
 
22 بهمن رضوی ما
۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
 
به‌جرئت می‌توان گفت امسال تنها راهپیمایی 22 بهمن است که می‌توان با نقش‌آفرینی در آن، هم غمگسار مردم شد و هم اقتدار نظام اسلامی را ضریب داد و هم بر ضریب امنیت ملی افزود.
 
چقدر با طب‌الرضا آشنا هستیم؟/ طب رضوی بر پایه مزاج‌های چهارگانه
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵
 
پیامبر اسلام(ص) و سایر معصومین بارها خواص و مضرات مواد غذایی را متذکر شده‌اند و برای بهبود انواع و اقسام امراض، درمان‌های غذایی مناسب با انواع مزاج‌ها را آموزش داده‌اند. امام رضا(ع) از جمله امامانی هستند که رهنمودها و تجویزهای دقیق ایشان که برگرفته از قران کریم و آموزه‌های اسلامی‌ست در قالب یکی از ...