۲۹ شهريور ۱۳۹۶ 20 September 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) ترویج امر به معروف و نهی از منکر است
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۹
 
معاون ادارات و سازمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد گفت: فلسفه اصلی قیام تاریخی امام حسین (علیه السلام)، ترویج فرایض دینی یعنی دو فریضه تکامل یافته الهی امر به معروف و نهی از منکر است.
 
برگزاری اجلاسیه 96 شهید بهداشت و درمان استان سمنان
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
 
معاون بهداشت و درمان سپاه قائم (عج) استان سمنان از برگزاری دومین گردهمایی ایثارگران و اجلاسیه 96 شهید بهداشت درمان این استان خبر داد.
 
معارف رضوی ،محور برنامه‌های زیارتی کمیته امداد
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۴
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: این نهاد برنامه‌های متنوع و متعدی در جهت ترویج فرهنگ رضوی و زیارت برای مددجویان در قالب اردو و ... در نظر گرفته است.
 
سازماندهی بیش از چهار هزار نفر در قالب طرح طلایه داران
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان از شناسایی و سازماندهی بیش از چهار هزار نفر آمر به معروف و ناهی از منکر در قالب طرح طلایه داران در این استان خبر داد.
 
عاشورا یک واقعه تاریخی نیست بلکه جریان عظیم فرهنگی است
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: عاشورا امروز یک واقعه و حادثه تاریخی نیست بلکه یک جریان عظیم فرهنگی در جهان اسلام است.
 
فراخوان دهمین سوگواره ملی "مهر محرم" / حضور عکاسان 12 کشور جهان در مسابقه بین المللی سال قبل
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
 
در آستانه آغاز محرم با رونمایی پوستر سوگواره عکس مهرر محرم اعلام شد فراخوان دهمین سوگواره ملی "مهر محرم" و سومین مسابقه بین المللی "مهر محرم" اول محرم منتشر می شود.
 
شاداب کسی است که با زندگی مشکل ندارد نه اینکه در زندگی، مشکلی نداشته باشد/ چند کتاب در موضوع شادی، باید مثل مفاتیح در خانه‌های مردم باشد!
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱
 
کسی به شادی، شادابی و خوشی می‌رسد که با زندگی مشکل نداشته باشد، نه اینکه در زندگی مشکل نداشته باشد. در روان‌شناسانی پرسشی مطرح است که آیا شاداب، شادکام و خوشبخت کسی است که در زندگی مشکل ندارد یا کسی که بازندگی مشکل ندارد؟
 
نماز، ورزش، مهارت رمز و راز سعادت شعار آموزش و پرورش استان سمنان
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان، نماز، ورزش، مهارت رمز و راز سعادت را شعار و دستور کار آموزش و پرورش در سال جدید بیان کرد.
 
اجرای بیش از یک هزار و 500 برنامه بزرگداشت هفته دفاع مقدس
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان سمنان گفت: در بزرگداشت هفته دفاع مقدس بیش از یک هزار و 500 ویژه برنامه در این استان برگزار می شود.
 
خاص بودن و امتیاز اهل بیت(ع) به چه معناست؟
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
 
از ام سلمه نقل شده رسول خدا (ص) درخانه او عبایی خیبری روی خود کشیده و خوابیده بودند که حضرت فاطمه (س) برایشان وارد شدند در حالی که ظرف غذایی با خود داشتند. پیامبربه ایشان فرمود ای فاطمه همسر و دو پسرت را نزد من بیاور و حضرت فاطمه زهرا (س) رفت وآنها را به نزد پیامبر آورد و همگی مشغول خوردن غذا شدند ...
 
برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 150 نقطه استان سمنان
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
 
رییس مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) استان سمنان از برگزاری همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی همزمان با اولین جمعه ماه محرم در 150 نقطه استان سمنان خبر داد.
 
انتشار آثار جشنواره های رضوی در ارتقای کیفیت تولیدات موثر است
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
 
نفر دوم جشنواره داستانهای رضوی در بخش داستان کوتاه بر ضرورت انتشار و در اختیار مردم قرار دادن آثار این جشنواره تاکید کرد و گفت: انتشار آثار در راتقای آثار ارسالی بسیار موثر است.
 
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۴
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶۰۰ پایگاه ثابت و سیار کار جمع آوری کمک های مردمی جشن عاطفه ها در این استان را بر عهده دارند.
 
زیارت و حضور در کنار مرقد پاک معصومین، تجدید عهد با محور توحید و امامت پیشوایان دین است
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
 
زیارت و حضور در کنار مرقد پاک معصومین، تجدید عهد با محور توحید و امامت پیشوایان دین و نیز استوار ماندن در کشش‌های مختلف زندگی است. امام رضا (ع) می‌فرمایند: به راستی برای هر امامی به گردن دوستان و پیروانش پیمانی است که از شرط‌های وفا به این پیمان، زیارت قبور آنان است هر کس ایشان را از روی رغبت و میل ...
 
کار بیشتر در حوزه داستان خصوص فرهنگ رضوی در کشور ضروری است
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
 
نفر دوم جشنواره ملی داستانهای رضوی در بخش داستان بلند معتقد است: در حوزه ادبیات و داستان در حوزه ترویج فرهنگ رضوی کم کار شده و این بخش نیازمند توجه و فعالیت بیشتر است.
 
صبر از درس های مهم امام موسی کاظم (ع) است/ مردم باید با سیره و سبک زندگی ائمه اطهار (ع) آشنا شوند
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، صبر و استقامت در برابر سختی ها را از مهمترین درسهای امام موسی کاظم (ع) دانست و بر ضرورت آشنایی مردم و جوانان با سیره و سبک زندگی ائمه اطهار (ع) تاکید کرد.
 
امامت  مبتنی بر شایسته‌سالاری است
۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
 
رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: پیام غدیر تأکید بر اصل شایسته‌سالاری دارد، در واقع امامت در اندیشه کلامی شیعه مبتنی به اصل شایسته‌سالاری است.
 
در غدیر حضرت رسول (ص) علی (ع) را در مقام خلافت و حکومت برای مردم برگزید و فضیلت و وصایت او را آشکار کرد
۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹
 
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: در اندیشه رضوی، غدیر همان روزی است که خداوند دین را کامل گردانید و حضرت رسول (ص) علی (ع) را در مقام خلافت و حکومت برای مردم برگزید و فضیلت و وصایت او را آشکار کرد و آن روز را روزه می‌گرفت.
 
همایش شیرخوارگان حسینی در 400 نقطه فارس برگزار می شود / حرم شاهچراغ(ع) میزبان سربازان کوچک امام زمان(عج)
۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۲
 
دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان فارس گفت: این همایش امسال در 400نقطه استان فارس و حرم حضرت شاهچراغ(ع) برگزار می شود.
 
اعزام 1500 مددجوی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به مشهد مقدس
۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷
 
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد، از اعزام 1500 نفر با حمایت این نهاد از ابتدای سال جاری تاکنون به مشهد الرضا(ع) خبر داد.