۵ مرداد ۱۳۹۶ 27 July 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
زیارت آرامش آفرین است/ سکوت و پذیرش هر تقدیری در فرهنگ زیارت دینی بی‌معنا است
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
 
"زیارت" به عبارتی همان ارتباطی است که لازمه حیات و رشد آدمی است؛ کسانی که گرفتار حصار منیت، خودمحوری و خودکامگی شده‌اند؛ هرگز فرصت رشد و تعالی پیدا نمی کنند و کسانی که همچون عنکبوت، خود را در انبوه تارهایی پنهان کرده‌اند، هرگز از درخشندگی نور برخوردار نخواهند شد.
 
هشت تئاتر به مرحله نهایی جشنواره ملی تئاتر رضوی راه یافت
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: اسامی آثار راه یافته به یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در خراسان شمالی مشخص شد.
 
​پایان مرحله نخست دومین جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی در قشم
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از پایان رقابت غیرحضوری 500 شرکت‌کننده کشوری در مرحله نخست دومین جشنواره سراسری حفظ چهل حدیث رضوی در قشم خبر داد.
 
ايران ما ، از فروغ رضوى و عصمت فاطمى روشن و مطهر است
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶
 
مدیر حوزه اسلام شناسی حضرت زهرا(س) با اشاره به اینکه حوزه علميه قم ، به بركت مرقد پاك بانوی کریمه اهل بیت ، پديد آمده و دوام يافته است گفت: ايران ما، از فروغ رضوى و عصمت فاطمى روشن و مطهر است.
 
معرفت افزایی، راهبرد اصلی دهه کرامت
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۰
 
حجت الاسلام عباس رفعتی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، از حاضران در مراسم افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت در حرم حضرت معصومه (علیهاالسلام) بود. با او در رابطه با آثار برگزاری جشنواره‌های امام رضا که هر ساله در چند نوبت به همت بنیاد بین‌المللی امام رضا برگزار می‌گردد گفتگو کردیم.
 
افتخار آفرینی نوجوانان شهرستان دیر در جشنواره مشاعره دانش آموزی رضوی
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر استان بوشهر گفت: دومین جشنواره شهرستانی مشاعره دانش آموزی رضوی با حضور 26 نفر در این شهرستان برگزار شد که پنج نفر به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.
 
نشست تخصصی کتاب‌خوانی رضوی برگزار می‌شود
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۴
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از برگزاری نشست تخصصی کتاب‌خوانی رضوی در ایام دهه کرامت خبر داد.
 
ترویج فرهنگ رضوی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲
 
داور پنج دوره از جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) با بیان اینکه با ترویج فرهنگ ناب رضوی، آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند و بنیان خانواده‌ها مستحکم می‌شود، گفت: من معتقدم با اشاعه فرهنگ و ترویج سیره ائمه(ع) تحول بزرگی در جامعه رخ دهد.
 
اجرای 300 برنامه در جشن‌های زیر سایه خورشید هرمزگان
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۴
 
دبیر جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید هرمزگان از اجرای ۳۰۰ برنامه در قالب سلسله جشن‌های زیر سایه خورشید در ۱۶۰ نقطه این استان خبر داد.
 
8 بانوی نیکوکار جهان اسلام در مشهد تجلیل می شوند
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
 
صدیقه رضوانی نیا-سال گذشته برای نخستین بار جایزه جهانی گوهرشاد باشکوهی خاص در جوار بارگاه رضوی و با حضور بانوان خیر از ایران و چند کشور دیگر برگزار شد. با وجود اینکه اولین دوره برگزاری این جایزه بود اما می توان گفت همایشی قابل قبول در مشهد الرضا برپا شد. امسال قرار است دومین دوره این همایش جهانی دهم ...
 
"زیارت" آرامش انسان را چندین برابر افزایش می‌دهد
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
 
اگر ما اندیشه‌ی زیارت داشته باشیم؛ احساس عاطفی داشتن در این باره به انسان معنا می‌دهد و نباید خیلی خشک با این مسائل برخورد کنیم.به همین دلیل است که "وهابیت" نه خودشان محبوب هستند و نه محبوب دارند!
 
سیره اهل بیت(ع)، چراغ راهی برای زندگانی سعادتمند بشری
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶
 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، از سیره اهل بیت(ع) به عنوان چراغ راهی برای زندگانی سعادتمند بشری نام برد و بیان کرد: قطعا اگر انسان بتواند سیره و زندگی اهل بیت نبی مکرم اسلام(ص) را در زندگی سرلوحه خود قرار دهد به سرمنزل مقصوده رسیده و سعادتمند خواهد شد.
 
کریمه اهل بیت، الگویی کامل برای دختران و زنان جامعه اسلامی
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
 
رییس سابق دانشگاه الزهرا گفت: سیره حضرت معصومه(س) الگوی مناسبی برای همگان است به خصوص دختران و زنان جامعه اسلامی که باید از این وجود نورانی الگو بگیرند.
 
شکوه عاشقی در حرم امام رضا(ع)
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
 
حال و هوای انسان بعد از زیارت بسیار متفاوت است به نوعی انسان با زیارت امام رضا(ع) سبک می‌شود.
 
حضرت معصومه(س)؛ گوهر علم و عفاف/ایستادگی در سنگر حجاب و عفاف مهم ترین خواسته جهانی از زن مسلمان
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲
 
مسئول بسیج جامعه زنان از حضرت معصومه(س) به عنوان گوهر علم و عفاف یاد کرد و گفت: ایشان بهترین نمونه برای پیروی زنان و دختران در مقوله حفظ حجاب و عفاف و پاکدامنی بودند.
 
برنامه های فرهنگی و هنری شهرستان سبزوار در ایام دهه کرامت اعلام شد
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
 
دبیر شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت شهرستان سبزوار از اجرای چندین برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت دهه کرامت در این شهرستان خبر داد.
 
ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید مبتنی بر اراده فرد باشد/ حجاب با ترس ارزش الهی ندارد
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴
 
جمیله علم الهدی دانشيار دانشکده علوم تربيتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه مقوله حجاب در تربیت اسلامی اختیاری است، گفت: براساس تربیت دینی ارزش‌ها به صورت فطری در افراد وجود دارند و افراد براساس انتخاب و اراده شخصی خود به آن‎ها معتقد و پایبند می مانند که در این امر وظیفه خانواده و جامعه ...
 
80 اثر  برگزیده به نمایشگاه عکس رضوی راه یافتند
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۰
 
دبیر تخصصی هفتمین جشنواره سراسری عکس رضوی گفت: از مجموع سه هزار و 450 قطعه آثار رسیده از 30 استان کشور به دبیرخانه جشنواره 80 اثر به مرحله نمایشگاهی راه یافت.
 
برنامه‌های جشن ملی و مردمی «در سایه‌سار کریمه» در میناب اعلام شد
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۸
 
دبیر یازدهمین جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم، برنامه‌های جشن ملی و مردمی «در سایه‌سار کریمه» در شهرستان میناب را تشریح کرد. ابراهیم ذاکری، مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر رضوی و دبیر یازدهمین جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم در گفت‌وگو با ...
 
آغاز داوری آثار جشنواره خاطره‌نویسی و سفرنامه‌نویسی رضوی/ تجلیل از 14 برگزیده جشنواره رضوی در ایلام
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶
 
نماینده جشنواره بین‌المللی فرهنگی، هنری امام رضا (ع) در استان ایلام از آغاز داوری آثار جشنواره خاطره‌نویسی و سفرنامه‌نویسی رضوی خبر داد و گفت: 200 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.