۱ آبان ۱۳۹۶ 23 October 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
هشتادمین سالگشت بیمارستان امام رضا(ع) با رونمایی از مستند «شفاخانه» برگزار گردید
۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
 
به گزارش خبرگزاری رضوی یادمان هشتادمین سالگشت تأسیس بیمارستان امام رضا(ع) با حضور اساتید پیشکسوت و حال حاضر این مجموعه آموزشی و درمانی، و با رونمایی از مستند «شفاخانه» در تالار ابن سینای این مجموعه برگزار گردید.
 
پیشرفت بدون عدالت و آزادی امکان ندارد
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۹
 
اینکه عدالت به چه معنا است مطرح نشده است. اینکه عدالت در اقتصاد،در سیاست، عدالت اجتماعی، عدالت در عرصه های مختلف به چه معناست باید مورد بواقع شود.
 
انقلابی بودن به معنای خشک‌مغز، تندرو و خشن بودن نیست/ طلاب موظف به موضع‌گیری سیاسی هستند!
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۶
 
وقتی می‌گوییم حوزه انقلابی فقط معنایش طلاب انقلابی نیست که البته این هم هست اما اضافه‌اش این است که طلاب در ساختار پیوندی، اتفاقی را رقم می‌زنند که آن اتفاق باید انقلابی باشد؛ یعنی هر یک از روحانیون یک مسئولیت فردی و یک مسئولیت جمعی دارند و لذا حوزه باید در درون خودش تقسیم‌کار کند اما برآیند این مسئولیت ...
 
انقلاب اسلامی، تکامل یافته انقلاب مشروطه است/ اگر استبداد نباشد انقلاب شکل نمی‌گیرد
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۹
 
ما باید در فضای سیاسی نقش درستی ایفا کنیم و اگر بخواهیم نقش درستی ایفا کنیم لازم نیست که در حکومت قرار بگیریم. اتفاقاً وقتی در حکومت قرار گرفتیم باید به چهره‌ی خصوصی حکومت هم توجه داشته باشیم
 
عدل عین نظم اجتماعی است/ جهان تشریع باید منطبق برجهان تکوین باشد
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۶
 
متأسفانه جامعه‌شناسان و دلسوزان ما در بیست سال پیش که شعار فرزند کمتر و زندگی بهتر داده می‌شد پیش‌بینی نکردند که آینده چه اتفاقی خواهد افتاد یا پیش‌بینی کردند و سکوت کردند و به این جامعه خیانت کردند.
 
فقه مضاف در موضوعات مختلف در کشور ما غریب مانده است/ نیاز است که نشاط اقتصادی جامعه با قوانین فقها بیشتر شود
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸
 
رییس کمیته پولی، مالی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر فقه مضاف در موضوعات مختلف در کشور ما غریب مانده است، گفت: در واقع فقه بانک و پول در جامعه ما اندک است و به حد کفایت وجود ندارد.
 
استاد زنجانی زاده به خلاهای آموزشی در آموزش تمرکز داشت
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه متاسفانه امروزه خلاهای آموزشی در آموزش و پرورش نمایان است، گفت:زنجانی زاده به خلاهای آموزشی در آموزش تمرکز داشتند.
 
من فرزند رفاه نبودم!/ دانشجویی که همیشه با نظر استاد موافق باشد موفق نخواهد شد
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
 
استاد برجسته جامعه شناسی ایران گفت: اگر من را امروز دز این مقام می بینید بدانید که من فرزند رفاه نبودم و با رنج بزرگ شدم و تحصیل کردم.
 
در ایران مدیریت شهری دچار روزمرگی غیرقابل کنترل است
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
 
مدرس و پژوهشگر حوزه برنامه ریزی شهری با اشاره به اینکه در کشور ما مدیریت شهری دچار روزمرگی غیرقابل کنترل است، گفت: هیچ مدیری در جایگاه مدیریت شهری فرصت تأمل بر مسائل و ماموریت های خود را ندارد.
 
سلفیه جهادی از سیدقطب تا بن‌لادن/ جهاد علیه خود مسلمانان مصادره و جنگ سنی علیه شیعه ایجاد شد
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۶
 
واژه جهاد علیه خود مسلمانان مصادره شد و جنگ سنی علیه شیعه و سنی علیه سنی ایجاد شد. درنتیجه واژگان مقدسی مثل جهاد و هجرت، معنای خودش را از دست داد و منقلب به معانی جدیده ای شد که الآن شاهد آن هستیم.
 
کتاب خوب باید معطوف به نیازهای جامعه باشد
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۵
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: یک کتاب خوب باید معطوف به نیازهای جامعه باشد، از استحکام علمی و ادبیات فاخر و جذاب و زیبایی ظاهری برخوردار باشد.
 
راه مقابله با دشمن، رسیدگی به معیشت مردم، رونق تولید و رفع بیکاری است
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۴
 
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تنها راه مقابله با دشمن، رسیدگی به وضعیت زندگی و معیشت مردم، رونق تولید، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است که این کار، ترجمان «مرگ بر آمریکا» است.
 
برنامه های وزارت  ارشاد  باید  حاکمیتی باشد نه تصدی گری
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۳
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از تصدی گری و اجرایی خارج و به سمت حاکمیتی پیش برود.
 
قرائت های فرادینی از واقعه عاشورا نباید خدشه ای به قرائت های شیعی وارد کند
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
 
دانشیار گروه تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه قرائت های فرادینی از واقعه عاشورا نباید خدشه ای به قرائت های شیعی وارد کند، گفت:میل به سمت فرادینی شدن امام حسین(ع) نباید جایگاه اصلی و پیام اصیل ایشان را مخدوش کند چراکه پیام ایشان باید همواره حفظ شود.
 
شاعر آیینی را نباید تنها به سرودن شعر آیینی محدود کنیم
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
 
معاون فرهنگی هنری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: نباید شاعر آیینی را محدود به سرودن شعرآئینی کنیم، اگر شاعر آیینی را در این زمینه محدود کنیم از او هیچ شعر تازه ای تراوش نخواهد کرد.
 
جریان تشیع در تصویر سازی واقعه عاشورا دچار دو معضل مهم «جعل و جهل مقدس» شده بود
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
 
مدیر گروه فقه کاربردی پژوهشکده اسلام تمدنی گفت: یکی از آسیب های شیعی دیدن یا سنتی نگریستن به واقعه عاشورا این است که ظرفیت و نقش زنان در واقعه عاشورا با وجود اینکه بسیار پررنگ بود اما اصلا دیده نشد، زنان در واقعه عاشورا در سه ساحت خلق عاشورا، تکمیل واقعه عاشورا و کمک به رسیدن پیام عاشورا به آیندگان ...
 
تبدیل نشدن آموزه های دین به ساختارهای اجتماعی؛ مشکل اصلی جهان اسلام
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱
 
استاد الهیات جامعه المصطفی مشهد با اشاره به این که سبک زندگی، بنیاد کلیدی تمدن اسلامی است، گفت: پیشرفت جهان اسلام در گرو بازسازی سبک زندگی بر اساس اموزه های دین است، ما در داشتن منابع و نسخه های کلان مشکل نداریم، مشکل اساسی جهان اسلام تبدیل تمام اندوخته هایشان به ساختار اجتماعی است.
 
احتمالات ِعلت همراهی زنان و کودکان با امام حسین در سفر به کربلا
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
 
در این هنگام بانویی در مقام اعتراض به ابن عباس برآمد و گفت : «آیا از سرور و آقای ما می خواهی که ما را جا بگذارد و خود تنها برد؟ مگر روزگار جز ما برای ما باقی گذاشته است؟ نه، به خدا سوگند مرگ و زندگی ما تنها با اوست. امام در پاسخ به ابن عباس فرمودند : آنان از ما جدا نمی شوند.»
 
دانشجویان بزرگ‌ترین ثروت کشورمان هستند
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴
 
سردار پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در کنگره شهدای دانشجویی که در دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد با اشاره به اینکه کسی جرئت حمله و جنگ با کشورمان را ندارد گفت: ملت ایران نباید نگران جنگ و سایه جنگ در کشورمان باشد
 
امام خمینی(ره) به مرزهای عصمت نزدیک بود/ مهمترین خیانت منافقین خیانت فرهنگی بود
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۲
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه بايد به مسؤولان کشور بگوييم اگر حاکميت آمریکا را نمي‌شناسيد و به برجام خوش بین هستید الفباي سياست را نمي‌دانيد، گفت: آمریکا هیچ وقت به قول های خود عمل نکرده حتی ۱۰ درصد تعهدات خود را اجرا نکرده است، چراکه او فقط به صهيونيسم و سرمايه‌داران متعهد است .