۲۶ مرداد ۱۳۹۶ 17 August 2017
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
14 شیوه طبقه‌بندی علوم اسلامی
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
 
حجت‌الاسلام والمسلمين پارسانيا يکي از ويژگي‌هاي اصلي معرفت علمي را داشتن ضرورت منطقي در گزاره‌هاي آن دانست و گفت که همين ضرورت منطقي انسان را مقيد و تسليم علم مي‌کند.
 
جنجال «السبسی» در روز زن؛ ماجرا چه بود؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹
 
«الباجی قائد السبسی» رئیس جمهوری تونس به مناسبت روز ملی زن در این کشور خواستار اجرای قانون برابری زن و مرد در همه زمینه ها و از جمله در خصوص ارث شد که این سخنان او با تشویق زنان در این کشور و در عین حال مخالفت برخی جریان ها و درخواست برای عزل وی مواجه شد.
 
روزی که حوزه از کربلا به نجف منتقل شد!
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
 
امامت نماز جماعت را نمی‌پذیرفت، یک‌بار که به اصرار مردم پیش‌نماز شد به خاطر اینکه ذهنش به حل یک مسئله فقهى مشغول شد، خود را شایسته امامت ندانست و ترک امامت کرد.
 
از هاشمی تا هاشمی!
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱
 
با وجود رهبری در راس نظام جمهوری اسلامی، تدوین کنندگان قانون اساسی در سال 1358 تشکیلات و جایگاه جداگانه ای برای حل اختلاف بین دو نهاد یاد شده پیش بینی نکرده بودند ولی تکرار اختلاف نظرها که رو به تزاید بود عملا" باعث ورود مقام رهبری به مباحث درونی یک قوه بعنوان یک روش می گردید و حضور معظم له در مسیر ...
 
نسل چهارم انقلاب همین مدافعان حرم مانند شهید حججی هستند
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۵
 
تولیت آستان قدس رضوی نسل چهارم انقلاب را همین مدافعان حرم مانند شهید حججی دانست و گفت: آنان برای دفاع از دین و ارزش ها جانشان را تقدیم اسلام و ارزش ها می کنند.
 
همدردی همسر شهید عارفی با خانواده شهید حججی
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳
 
همسر شهید عارفی طی پیامی با خانواده شهید مدافع حرم «محسن حججی» همدردی کرد.
 
شهادت غریبانه شهید «محسن حججی» نوید نصرت نهایی را به مسلمانان جهان داد
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳
 
حجت الاسلام پناهیان با اشاره به شهادت غریبانه شهید «محسن حججی» ابراز کرد: این غربت نشانه فتح و نصرت الهی است به این معنا که خداوند متعال می خواهد ظالمان و کافران را ریشه کن کند.
 
خون پاک شهید «محسن حججی» زلزله ای در جهان و منطقه ایجاد کرده است
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳
 
قائم مقام آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه خون پاک شهید مدافع حرم «محسن حججی» زلزله ای در جهان و منطقه ایجاد کرده است، اضافه کرد: خانواده این شهید بزرگوار بداند که انتقام خون پاک این شهید و تمامی شهدای مدافع حرم به زودی گرفته خواهد شد و این وعده تغییر ناپذیر خداوند متعال است.
 
همسرم با شهادت خود در جهان عاشورایی به پا کرد و علی اکبر زمان شد/ من، محسن را فدایی حضرت زینب(س) داده ام
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳
 
همسر شهید مدافع حرم «محسن حججی» گفت: همسرم با شهادت خود عاشورایی به پا کر د و علی اکبر زمان شد. دشمن بداند که اگر در ظاهر به پیروزی رسیده و دنیا به کامش شده است و توانسته قدرت را به ناحق در اختیار بگیرد؛ این شرایط موقتی است و براساس وعده الهی پیروزی جبهه حق نزدیک است..
 
یک روز از تقویم بهشت/ روز زیارتی خط بطلانی بر انحرافات فرقه ای است
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
 
حجت الاسلام رحمتی : اهل بیت(ع) خواسته‌اند که شیعه به امام رضا(ع) توجه زیادی کند تا پاسخی به آن انحراف‌ها باشد که در اندیشه شیعه هفت امامی رخ داد.
 
فلاسفه اسلامی، متأثر از ارسطو هستند
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
 
حاصل بحثهایِ فیلسوفان مسلمان اینست که برای شناخت ما نیاز به یک واسطه داریم که اسم آن را «وجود ذهنی» میگذارند که به لحاظ مکانیزم وجودی هیچ ارتباطی با متعلقات شناخت مثلا این لیوان ندارد. بلکه از جایی مثلا از سوی عقل فعال ایجاد میشود.
 
در روز زیارتی امام رضا (ع)، چه کارهایی انجام دهیم؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
 
آیت الله بهجت می گفتند: زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید، اگر حال داشتید به حرم بروید. هنگامی که از حضرت رضا(ع) اذن دخول می‌طلبید و می‌گویید: « أأدخل یا حجة الله: ای حجت خدا، آیا وارد شوم؟ » به قلبتان مراجعه کنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر ...
 
چرا ۲۳ ذی‌القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) است؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
 
عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به دلایل تعیین روز زیارتی مخصوص برای امام رضا(ع) گفت: بعد از روایت‌های ثواب زیارتی حضرت سیدالشهدا(ع)، روایت‌های ثواب زیارتی امام رضا(ع) نسبت به دیگر ائمه(ع) در جایگاه دوم قرار دارد.
 
بررسی منزلت شهید در متون اسلامی و احادیث شیعه/تبیین وظیفه جامعه مسلمان در پاسداشت خون شهدا
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵
 
به بهانه ورود 19 آلاله پرپر هشت سال دفاع مقدس به مشهدالرضا(ع)، در این نوشتار جایگاه این سردمداران پرچم عشق و سرداران بی‌منت اهل بیت(ع) در متون اسلامی و احادیث شیعه بررسی و وظیفه جامعه مسلمان در مقابل آنان بیان می‌شود.
 
حقوق بشر اسلامی از تمامی منافع مادی و معنوی انسان‌ها حمایت می‌کند
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
 
حقوق بشر اسلامی علاوه بر منافع مادی تمامی متافع و مصالح معنوی انسان را مورد حمایت قرار می دهد.
 
کرسی علمی ترویجی «عرفان در آیینۀ قرآن» برگزار شد
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
 
کرسی علمی ترویجی عرضه و نقد ایدۀ علمی با موضوع عرفان در آیینۀ قرآن امروز دوشنبه 23 مرداد ماه از ساعت 10 الی 12 در تالار شیخ طوسی پژوهشکدۀ فرهنگ و معارف قرآنی برگزار گردید. در این نشست حجت الاسلام و المسلمین حسن رمضانی؛ استاد عرفان حوزه علمیه قم، بخشهای از کتاب خویش را که قرار است با همین نام منتشر ...
 
موسس نظامیه و رفیق خیام
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۸
 
حس میهن‌پرستی و جایگاه خواجه نظام در نزد سلطان ملکشاه و مردم برای بعضی‌ها ناخوشایند بود و این افراد همان باطنیان بودند که معتقد بودند، مفاهیم دینی علاوه بر معانی ظاهری دارای معانی باطنی می‌باشد و هر کس که به معانی باطنی معتقد نباشد، در غل و زنجیر شرع اسیر می‌شود.
 
آیا خواجه نظام‌الملک دشمن تشیع بود؟
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۶
 
قاطبه اهل علم ، با شنیدن نام سیاست‌نامه به یاد خواجه نظام‌الملک توسی می‌افتند. اثر منحصر به فرد خواجه، درگیری‌های تاریخی و اقدامات او در مسند وزارت، اندیشه سیاسی ویژه‌ای که دارد. با این همه کم نیستند افرادی هم که تا نام او را می‌شنود، تصوری که دارند یک عالم خصم شیعه و دشمن پیگیر شیعیان است.
 
پردیس کتاب؛ سه راه ادبیات را میعادگاه اهل علم و هنر و فرهنگ کرده است
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
 
شب کذشته با همت دو تشکل فرهنگی انجمن چهارباغ و گروه چهارطبقه از تلاش های خانواده ی فرهنگ دوست رجب زاده در حوزه فرهنگ کتاب تقدیر به عمل آمد.
 
ملت‌ها پایه‌گذار مبارزه با استکبار جهانی هستند/ فلسطین نماد جبهه حق علیه باطل است
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲
 
تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: هویت و استمرار جمهوری اسلامی، بستگی به جبهه مقاومت دارد و ملت‌ها پایه‌گذار مبارزه با استکبار جهانی هستند.