۳۰ دی ۱۳۹۶ 20 January 2018
 
وقف قرآنی و علم و فناوری در اولویت برنامه های اوقاف و امور خیریه  کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد
۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تولید علم، فناوری و ارتقاء سهم وقف در حوزه علم و فناوری مورد تاکید ویژه رهبری است، گفت: وقف قرآنی و علم و فناوری در اولویت برنامه های اوقاف و امور خیریه این استان قرار دارد.
 
زکات مال واجب الهی و مورد تاکید ائمه(ع) است
۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
 
رئیس اداره زکات استان فارس گفت: زکات یکی از واجبات الهی است که در قرآن کریم مکرر بر ان تاکید شده و هم درلسان مبارک اهل بیت (ع) به ویژه حضرت ثامن الائمه امام هشتم مورد توجه قرار گرفته است.
 
مناظره، همان مذاکره علمی است/ ائمه گاهی با دشمنانشان مذاکره می‌کردند
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
 
امام حسن مجتبی علیه‌السلام هم به خاطر خیانت‌هایی که صورت گرفته بود، احساس کردند که الآن در موقعیتی نیستند که بخواهند جنگ را ادامه دهند. لذا مذاکره کردند، بعد توافق کردند و بر اساس توافقی که انجام دادند، کار به صلح انجامید. این‌ها از چیزهایی نیست که ما بخواهیم انکار بکنیم یا روی واژه‌ها جمود کنیم که ...
 
دهستان سادات محمودی دنا، روستای هدف آستان قدس رضوی
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
 
سرپرست دفتر آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد دهستان سادات محمودی دنا را روستای هدف این آستان دانست و گفت: کارهایی برای محرومیت زدایی در این دهستان با بیش از 36 روستا توسط آستان قدس انجام می شود.
 
دهه آخر صفر؛ رویداد بزرگ اجتماعی شهر مشهد
۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۵
 
مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه دهه اخر صفر، رویداد بزرگ اجتماعی برای شهر مشهد است، گفت: افراد در فضای خدمت به زائر، به رضایت قلبی و نشاط می رسند و خود را رشد می دهند.
 
چگونه امام رضايي شويم؟
۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
 
يك استاد حوزه و کارشناس دینی با تاکید بر اهمیت زیارت امام رضا(ع) در مصفا شدن دل و جان، اظهار داشت: توجه به مقام و جایگاه معصوم و اهتمام به عملی کردن سیره امام در حین زیارت و بعد از آن موضوعی است که به صورت ناخودآگاه بر انسان تاثیر می‌گذارد و رفتار و اهداف زائر را به سوی امام رضایی شدن سوق می‌دهد.
 
از دوره مغول و تیموری هم گزارش هایی مبنی بر زیارت پیاده حضرت رضا(ع) داریم
۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
 
خداوند به حضرت موسی(ع) می گوید وقتی به وادی مقدس وارد می شوی با پای برهنه وارد شو. یعنی پیاده که سهل است بلکه پابرهنه بیاید و این یعنی از خود و از نفس گذشتن و با ادب و احترام وارد شدن.
 
خرافه صفر به در
۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
 
بعضی از مردم ماه صفر را به نحوست می‌شناسند و رسم‌های خرافی برای دور شدن از این نحوست اجرا می‌کنند
 
تمدن اسلامی در سایه زیارت آگاهانه معصومین ایجاد می‌شود/ فوايد زیارت قبور ائمه اطهار(ع) با نگاه به سلوك علما/ غم با زیارت برطرف می‌شود
۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
 
يك استاد حوزه و كارشناس تخصصی قرآن و عترت گفت: زیارت اکسیری است که انسان را در مسیر تمدن قرار می‌دهد تا بتواند با انتخاب سبک زندگی اسلامی به مدینه فاضله وعده شده برسند. این مدینه فاضله اگر در سطح فردی، خانواده و جامعه متبلور شود، جامعه را به تمدن اسلام مورد توجه مقام مظم رهبری سوق می‌دهد.
 
در هند و لبنان دریافتم هرجا نام امام رضا(ع) باشد آنجا حرم حضرت است
۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
در کشورهای هند و پاکستان ما ظرفیت عظیم اهل سنتی را داریم که برای امام رضا(ع) احترام قائل هستند. یک جمعیت قابل توجه صوفیه داریم که محب اهل بیت(ع) هستند. در پاکستان خود آنها می گفتند که وهابیت ما را شیعه می داند اما شما ما را حتی به عنوان اهل تسنن هم قبول ندارید. این ظرفیت بزرگی است که کمتر از آن استفاده ...
 
بزرگترين نعمت خداوند براي جهان بشریت چيست؟
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۱
 
آیت‌الله حبیب‌الله احمدی با اشاره به نقش سازنده پیامبر اکرم(ع) در دوران رسالت در زدودن رذائل اخلاقی و حرکت به سمت طهارت و تزکیه، گفت: پیامبر اکرم(ص) بزرگترین نعمتی است که خداوند سبحان به جهان بشریت عطا کرده است.
 
رازهاي زیارت عارفانه امام رضا(ع)/ برای رفع نیاز، محضر امام نرویم؛ رابطه حكمت امام و مصلحت زائر
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶
 
معاون فرهنگی دانشگاه امام رضا علیه‌السلام مي‌گويد: احترام، عشق، صداقت، معرفت، شناخت و اخلاص رازهای عارفانه وعاشقانه یک زیارت ناب است که اتفاقا به سهولت انجام می‌شود.
 
زیارت ارتباط زنده با زنده است/ انتقاد از ورود خرافات به زيارت
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵
 
رئیس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی گفت: متاسفانه خیلی از ما برای نشان دادن ارادت به ائمه معصومین علیهم السلام متوسل به یک سری خرافات و بدعت‌ها می‌شویم که نه تنها اجر اخروی ندارد بلکه تاثیری در برآورده شدن حاجات ندارد.
 
مروري بر احاديث و روايات مربوط به زيارت امام رضا(ع)/ چرا ضريح ائمه عليهم‌السلام را مي‌بوسيم؟
۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰
 
حجت‌الاسلام سهراب مظفری میانجی مي‌گويد: همانگونه که بوسیدن جلد قرآن کریم نشان دهنده احترام به صاحب آن کتاب مقدس و فرمان‌های اوست، بوسیدن در و ضریح حرم مطهر معصومین علیهم السلام هم نشانه احترام کردن و محبت داشتن به آن بزرگواران به شمار مي‌آید.
 
علامه به خاطر فقر، به مدرسه نرفت!/ مفسدین اقتصادی را تروریست‌های مالی می دانست
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹
 
25 آبان سالروز درگذشت علامه جعفری است به همین مناسبت با یکی ا شاگردان جلسات خصوصی استاد هم کلام شدیم. قادر فاضلی از شاگردان بسیار نزدیک مرحوم علامه جعفری است. در گفتگو با ایشان به فراز و فرودهای زندگی شخصی و علمی ایشان پرداختیم. حجت الاسلام فاضلی از ترک تحصیل علامه به دلیل مشکلات مالی گفتند و از اینکه ...
 
برخی افراد اطلاعات غلط به مراجع می‌دهند/ امام از عدم دخالت روحانیون در سیاست پشیمان شدند!
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
 
ما باید از این مرجع محترم سؤال کنیم که چه شاخص‌ها و مؤلفه‌ها و ملاک‌هایی دارند که نشان می‌دهد پایگاه روحانیت ضعیف شده است. آن‌ها باید، دلیل و مدرکی ارائه بدهند. صرف یک ادعا کافی نیست.
 
صداوسیما واقعیت حوزه‌ها را منعکس نمی‌کند/ عموم طلاب، با حداقل‌ها زندگی می‌کنند
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
 
زمانی بود که یک مرجع فتوا می‌داد و دنیای اسلام در پی آن حرکت می‌کرد. الآن چرا همه مراجع فریاد می‌زنند اما بعضی از مسئولین توجه نمی‌کنند تا چه رسد به مردم. این‌ها منشأ دارد.
 
خدمات شهرداری به زائرین حرم رضوی همزمان با دهه آخر ماه صفر
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸
 
مسئول کمیته ثبت نام و ساماندهی خادمان افتخاری حریم رضوی به تشریح فعالیت های شهرداری در خصوص خدمت رسانی به زائران دهه اخر صفر پرداخت.
 
كودكان را چگونه با آداب زيارت آشنا كنيم؟/ مولفه‌هاي زیارت مقبول
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
 
يك استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از راهکارهای تاثیرگذار آشنايي كودكان با آداب زيارت اين است که با رفتارهای امام رضا(ع) با کودکان که لبریز از عشق و محبت و دوستی بوده است، آشنا شوند. از این رو می‌توان از کتاب‌ها و فیلم‌هایی که در این رابطه ساخته شده هستند، کمک گرفت.
 
در حال حاضر، وجهی برای حضور روحانیون در مناصب دولتی وجود ندارد/ شأن طلاب، تبلیغ برای کاندیداهای انتخابات نیست
۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۹
 
در ابتدای انقلاب وظیفه بود و روحانیت هم با شجاعت این کار را به سرانجام رساند. هشت سال دفاع مقدس هم که لازمه‌اش شرکت روحانیت بود که بسیار عالی انجام تکلیف کردند؛ اما بعد از دفاع مقدس دیگر هیچ توجیه معقولی بر وابستگی و شرکت روحانیت در امور حکومتی و دولتی و لشکری و ... مشاهده نمی‌شد. اما نه اینکه روحانیت ...
 
 
 
 
 
 
 
اثری فاخر و ماندگار برای محققین ...
 
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی ...