۱ آبان ۱۳۹۶ 23 October 2017
 
حوزه و دانشگاه دو بال جشنواره باشند
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
 
از آنجا که بخشی از جشنواره هم بین المللی است و آنجا دیگر هزینه‌ها باید با فایده‌های خارج از مرز سنجیده بشود، از این لحاظ باید به فکر منابع محکم، منابع پایدار و مستمر و حتی ردیف مستقل در بودجه سنواتی باشیم تا این جشنواره بتواند با اطمینان خاطر به روند خودش ادامه بدهد.
 
جشنواره رضوی به زندگی سایر امامان هم بپردازد
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۰
 
برای این‌که بتوانیم معارف دینی‌مان و ویژگی‌های الگوهای دینی‌مان را در جامعه امروزی به‌نوعی گسترش بدهیم و در اختیار نسل به‌خصوص جوان و نوجوان قرار بدهیم، می‌بایست از ابزار مدرن و به‌روز هم بتوانیم استفاده بکنیم.
 
حضور مسئولین در جشنواره‌ها کیفیت‌سازی نمی‌کند!
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳
 
بعضی از شاخص‌هایی که برای ارزیابی جشنواره‌ها لحاظ می‌شود سنخیتی در این کار که باید با یک خلوص بیشتری به آن پرداخته باشد ندارد. مثلاً حضور مسئولین در اختتامیه‌ها جزء شاخص‌های ارزیابی است. این‌که به‌هرحال در یک جشنواره‌ای با یک موضوع خاصی تعداد مسئولین بیشتری بیایند نسبت به یکی دیگر که کمتر بیاید این ...
 
فعالیت اصلی توسط استان‌ها انجام می‌شود
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۶
 
این‌که گفته‌اند این جشنواره ازلحاظ کمیت خوب است ولی کیفیت باید به آن افزوده بشود، برمی‌گردد به این که باید این کار را در استان‌ها انجام بدهند.
 
دست اندرکاران جشنواره امام رضا(ع) با عشق کار می کنند
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۸
 
شخصی را دیدم که می‌گفت من یک سال تمام آرزویم این هست که این کار را تمام کنم و این را به ساحت مقدس آقا علی بن موسی‌الرضا هدیه کنم.
 
جشنواره باید مردمی شود
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶
 
اگر احساس کنیم که ازنظر کیفی این جشنواره به‌حداعلای خودش رسیده به نظر من این احساس درست و نگاه درستی نیست
 
می‌خواهیم جشنواره مشاعره رضوی را به صورت بین‌المللی برگزار کنیم
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰
 
این جشنواره در استان بوشهر حالا هم شرکت‌کنندگان بسیار پروپاقرصی دارد که واقعاً نسبت به این موضوع بسیار تعصب‌دارند. با توجه به این روند حرکتی که در استان ما انجام شده است، علاوه بر جشنواره ملی که افراد زیادی از سراسر کشور پیگیر این موضوع هستند.
 
اتاق های فکر منسجم تر برگزار شد
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۹
 
امسال جشنواره از لحاظ این‌که تمهیداتی برای موضوعات تخصصی دیده بودند واز این‌ جهت که یک مقدار به جشنواره عمق داده بودند، واقعاً کار خوبی صورت گرفته بود. اتاق‌های فکر امسال منسجم‌تر شده بودند و ما تأثیرات اتاق فکر را در جشنواره می‌دیدیم.
 
فرهنگ امام رضا(ع) فرهنگ واسعه است برای انسانیت
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۸
 
محمد نوح مانی: مردم زمانی که شما الگو شدید از شما الگو می گیرند. به همین دلیل هم ما به عنوان نماینده و خادم امام رضا(ع) در سراسر جهان وظیفه ای سنگین بر عهده داریم.
 
ائمه (ع) بزرگترین گنج جهان هستند ولی شیعیان نتوانستند آنان را به جهان معرفی کنند!
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
 
میهمان جشنواره امام رضا(ع):20 سال پیش اگر کتابی چاپ می کردیم در بین خودمان می ماند و ابزاری برای رساندن صدای خود به گوش اهل سنت در عربستان یا افغانستان نداشتیم اما رسانه ها این امکان را فراهم آورده است تا بتوان این مرزها را شکسته و حتی پیام خود را به داخل خانه ابوبکر البغدادی و یا شاه عربستان هم رساند...
 
مهمترین اهداف برگزاری جشنواره امام رضا(ع)، ترویج معارف رضوی است
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان ترویج معارف رضوی را از جمله مهمترین اهداف برگزاری جشنواره امام رضا(علیه السلام) در سراسر کشور دانست.
 
خویشاوندی با مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی؛ عاملی برای ورود به عرصه سیاست و مبارزه
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
 
علیرضا اخوان از آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس است که هم اکنون به عنوان خادم به زائران امام هشتم (ع) خدمت می کند.
 
روبروی ضریح امام رضا(ع) لحظه های بی تکرار عمرم را تجربه کردم
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸
 
من حتی در رویاهایم هم نمی دیدم که روزی شیعه باشم و در یکی از صحن های حرم امام هشتم شیعیان قدم بزنم و درباره ایشان صحبت کنم ولی این اتفاق افتاد. الان که یک لحظه سرم را رو به گنبد برگرداندم به امام رضا(ع) گفتم: وای چقدر زود تمام شد. واقعا تمام شد؟! هر چند هنوز در حرم شان هستم ولی نرفته دلتنگ شان شده ام....
 
شرایط صحت «طلاق الکترونیکی» در فقه اهل‌سنت
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳
 
عالم برجسته الازهر مصر تاکید کرد: در صورت تحقق شروط طلاق، اهل سنت قائل به صحت طلاق الکترونیکی و در غیر این صورت حکم به بطلان آن داده‌اند.
 
مجرمين خطرناك و یک خلأ قانونی
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۱
 
یک وکیل دادگستری گفت: خلأ قانونی که بدان مبتلا هستیم عدم نظارت قانونی کافی بر مجرمین خطرناک است؛ زیرا امروز در نظام‌های مدرن قضایی متعرضین جنسی به کودکان به‌شدت کنترل می‌شوند و جامعه از موقعیت و خطر آن‌ها آگاه می‌شود.
 
سر افرازی ایران به برکت امام رضاست
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
 
در حاشیه ی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در مشهد دکتر بلغیس فاطمه حسینی استاد ادبیات فارسی دانشگاه دهلی در گفتگویی صمیمانه با خبرگزاری رضوی به گوشه ای از سوابق خود در تبلیغ معارف اسلامی در هند پرداخت.
 
تنفیذ رهبری، مفهومی حقوقی است نه اصطلاحی محاوره‌ای!
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
 
امضاء کردن یک اصطلاحی فقهی ـ حقوقی است، نه یک اصطلاح محاوره‌ای. یک‌وقت هست من برای شما نامه می‌نویسم، آخر نامه‌ام را امضاء می‌کنم. امضایی که در یک سند حقوقی می‌آید، در مقام تفسیر، بایستی که در حقیقت معنا و مصطلح حقوقی‌اش مورد ملاحظه باشد.
 
شریف العلماء معیار علم و  تقوا بود
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
 
ایشان بسیار محتاط بودند آن‌هم در حدی که بزرگان در این مورد ایشان را مثال می‌زنند، اگر جایی چیزی شبهه‌ناک و مشکوک بوده پرهیز می‌کردند، خصوصیات ایشان باعث شده است که به‌عنوان یک شاخص در علم و زهد و اقوی موردتوجه باشند.
 
حوزه ورود جدی به عرصه علوم انسانی اسلامی نداشته است
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
 
حجت الاسلام والمسلمین واعظی گفت: بطن و متن حوزه توجه جدی و رسمی به علوم انسانی اسلامی پیدا نکرده است، البته تک ستاره ها و یا بخش ها و نهادهایی هستند که در این زمینه مشغول فعالیت اند.
 
شهر زیارتی مشهد باید به عنوان یک "هویت شهریت – معنویت " تداعی شود!
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴
 
مدیربخش جامعه شناسی دین موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران گفت: تمام سازمان های و نهادهای متولی شهر زیارتی مشهد الرضا، مسئول و متعهد و مکلف به تدبیر موثر برای تداعی کردن شهر زیارتی مشهد به عنوان یک "هویت شهریت – معنویت " هستند.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...