۳۰ مرداد ۱۳۹۶ 21 August 2017
 
جامعه باید از وابستگی به وارستگی برسد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۷
 
معاون جامعه مدرسین گفت: همه ما باید کاری کنیم که جامعه ما از وابستگی به وارستگی برسد و این مساله در اقتصاد مقاومتی نیز لحاظ شده؛ از دیگر سوی، فلسفه تشکیل کمیته امداد نیز تنها کمک نبود، بلکه به دنبال توانمندسازی و خودکفاکردن قشر محروم جامعه بود.
 
بیانیه سازمان بسیج مساجد به مناسبت روز جهانی مسجد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۶
 
بر امت اسلامی واجب است تا تحقق تمدن اسلامی و استقرار جامعه مهدوی، از هر اقدامی در راستای بازگشت عظمت مسجد الحرام و مسجد الاقصی ، فرو گذار نباشند.
 
برگزاری دوره های مدارس تابستانی سلامت و دین
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۹
 
از حدود سه سال پیش دانشگاه علوم پزشکی قم ماموریت یافته است تا با تعامل با حوزه های علوم اسلامی و مراکز علمی و پژوهشی موجود در شهر قم، پیوند میان این 2 حوزه را تبیین کرده و زمینه بهره گیری حوزه سلامت از آموزه های دین مقدس اسلام را فراهم نماید.
 
ثبت 6 محوطه باستان‌شناختی قم در فهرست آثار ملی ایران
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۶
 
مدیرکل میراث فرهنگی قم گفت: 6 محوطه باستان‌شناختی استان قم در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده است.
 
برگزاری دوره‌هاي آموزش فيلمسازي و فيلم كوتاه در قم
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۵
 
مدیر انجمن سینمای جوانان استان قم از برگزاري دوره‌هاي فيلمسازي و فيلم كوتاه به منظور شكوفايي استعداد جوانان در اين زمينه خبر داد.
 
تشکیل جبهه متحد مقاومت اسلامی در منطقه حاصل رنج های آزادگان است
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
مدیر حوزه های علمیه کشور با تمجید از روحیه صبر و استقامت آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس گفت: تشکیل مقاومت اسلامی در کشورهای منطقه و انتشار جریان علم و معارف الهی از قم به همه عالم حاصل رنج ها و فداکاری های آزادگان است.
 
فضاي مجازي از اولويت هاي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
 
رييس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در جلسه مشترک با مدير آزمايشگاه تحقيقاتي داده کاوي گفت: فضاي مجازي از اولويت هاي حوزه فناوري اطلاعات اين پژوهشگاه است.
 
گفتگو عالمانه می‌تواند بسیاری از بددلی‌ها میان اهل سنت و تشیع را برطرف سازد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
 
مدیر شبکه جهانی ولایت گفت: بحث و گفتگو به‌تنهایی می‌تواند زمینه‌ساز تقریب و وحدت امت اسلامی باشد، زیرا اهل تشیع به دلیل تصورات نادرست خود از اهل سنت و اهل سنت نیز به دلیل اعتقادات خود نگاه‌های نادرست و سوظن‌هایی نسبت به یکدیگر دارند که اگر آنان بنشینند و در یک فضای عالمانه با یکدیگر گفتگو کنند، بسیاری ...
 
طرح پژوهشی «درآمدی بر شناخت الگوی مطلوب ارتباطات انسانی در سیره رضوی» تصویب شد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
 
اعضای شورای پژوهشی بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در دوازدهمین نشست تخصصی خود، اجرای طرح پژوهشی «درآمدی بر شناخت الگوی مطلوب ارتباطات انسانی در سیره رضوی» را تصویب کردند.
 
کتاب «روشنفکری؛ آگاهی کاذب و ایدئولوژی» منتشر شد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
 
هومن قاسمی، در این کتاب کوشیده است حول دو مفهومِ: «آگاهی کاذب» و «ایدئولوژی» (که از مفاهیم کانونیِ اندیشۀ سیدجواد طباطبایی است) به خوانش، نقد و ارزیابی اندیشه هایِ روشنفکران و فیلسوفان معاصر ایرانی، همچون رضا داوری اردکانی، داریوش شایگان و آرامش دوستدار بپردازد.
 
۸۲ %مسلمانان آمریکا نگران افراط‌گرایی به نام اسلام هستند
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
 
یک نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات "پیو" نشان داد مسلمانان آمریکا نگرانی‌های مشابهی با جامعه عمومی آمریکا دارند و درصد بالایی از آنها نگران تاثیر افراط‌گرایی دینی در آمریکا و جهان هستند.
 
«گروه‌های مرجع» جوانان قمی چه افرادی هستند؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
 
از نتایج دیگر این تحقیق می توان به نقض شکاف و انقطاع نسلی را ذکر کرد. زیرا نتایج تحقیق نشان دهنده پیوند وثیق جوانان با خانواده است. نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که جوانان قمی به همه سطوح طلاب، روحانیون و علما و مراجع تقلید یکسان نمی نگرند و برای هرکدام ارزش متفاوتی قائل هستند.
 
دوره آموزشی کارگاهی تدبر در قرآن کریم در یزد برگزار می‌شود
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
 
معاون تهذیب حوزه علمیه یزد از برگزاری دو کارگاه آموزشی ویژه طلاب پایه سه به بالا در استان با حضور اساتیدی از یزد و قم خبر داد.
 
برقراری رابطه میان ایران و دول منطقه به صلاح امت اسلام است
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
 
از فرصت های نهفته در حج در جهت همگرایی جهان اسلام استفاده کنیم دو مجموعه عرب وعجم باید همگرایی در جهت عظمت امت را بین خود تقویت کنند حج تابلوی همنوایی و همگرایی بین امت اسلام است نظریه "بازتولید همگرایی اجتماعی در جهان اسلام" از عمق فلسفه حج قابل برگرفتن است
 
جامعه مدرسین، کشتار شیعیان میرزااولنگ را محکوم کرد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
 
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای با محکومیت کشتار شیعیان روستای میرزا اولنگ تاکید کرد: بر تمام ملت‌های مسلمان واجب است چون همیشه بیدار و هوشیار در میدان بمانند و با گمراهی و تاریکی تکفیر، با هر اسم و عنوان مبارزه کنند.
 
کتاب «پیشینه تاریخی و جغرافیایی تلخاب فراهان» رونمایی شد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
 
کتاب «پیشینه تاریخی و جغرافیایی تلخاب فراهان» طی مراسمی در سالن حضرت خدیجه(س) کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها رونمایی شد
 
موانع تحول علوم انسانی؛ از حوزه و دانشگاه تا ضعف مدیریت کشور
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
 
نظام تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور باور نکرده، ندیده و نمی داند که اندیشه ترقی و پیشرفت، صورت مسأله اصلی، فرا اندیشه و فرا دانش نظام تولید علم در کشور است.
 
کمبود صندلی سینمایی در قم جدی است
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
 
رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، با بیان اینکه این استان با کمبود سرانه صندلی سینمایی مواجه است گفت: تا پایان امسال حدود یکهزار صندلی و تا پایان سال 97 نیز یکهزار صندلی سینمایی دیگر به ظرفیت سالن های نمایشی قم افزوده می شود.
 
رشته «فقه و فرهنگ جهاد» دانش‌پژوه می پذیرد
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
 
معاون برنامه‌ريزي و پايش مركز تخصصي امام خامنه‌اي از راه‌اندازي سطح چهار رشته فقه و فرهنگ جهاد در آينده‌اي نزديك خبر داد.
 
کاروان بهشت به مشهد رسید
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
 
کاروان "بهشت تا بهشت" همزمان با ولادت با سعادت کریمه اهل بیت (س) و آغاز دهه کرامت حرکت خود را از حرم حضرت فاطمه معصومه (س) ومسجد مقدس جمکران آغاز کرده بود و پس از بیست روز پیاده روی وعبور از شهرهای گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود،سبزوار ونیشابور به مشهد مقدس رسید
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...