۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
 
بهره مندی از ظرفیت های استانی و کشوری در برپایی هرچه با شکوه تر جشنواره ملّی عکس آیات
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳
 
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: ظرفیت های استانی و کشوری در برپایی هرچه با شکوه تر جشنواره ملّی عکس آیات به کار گرفته شد.
 
بزرگ ‏ترین درس‏ حضرت زهرا(س) حضور فعال زنان در صحنه‌‏هاى اجتماعى سیاسى است
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
 
یکى از بزرگ‏ترین درس‏هاى عملى از حضرت زهرا(س) حضور فعال زنان در صحنه‌‏هاى اجتماعى سیاسى با حفظ عفت و حجاب و ارزش‏هاى وجودى زن است.
 
افتتاح نمایشگاه پوستر "گوهر پنهان" در گالری هنرهای زیبا
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷
 
مدیر هنرستان هنرهای زیبای پسران از افتتاح نمایشگاه پوستر "گوهر پنهان" به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) خبر داد.
 
نماز مانع جدی در مقابل آسیب های اجتماعی است
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶
 
مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز با تاکید بر اهمیت جایگاه آموزش اهمیت نماز در سطح فردی و اجتماعی گفت: نماز مانع جدی در مقابل آسیب های اجتماعی است.
 
تمامی برنامه های فرهنگی- هنری استان تحت تاثیر قرآن قرار گیرد
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۵
 
جلسه مشترک مهدی ابدالی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج و اعضای اتحادیه قرآنی استان البرز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج برگزار شد.
 
آغاز صدور گواهینامه قرآن‌آموزان مؤسسات قرآنی از ۱۶ بهمن ماه
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶
 
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از صدور گواهینامه قرآن‌آموزان موسسات قرآنی از 16 بهمن ماه خبر داد.
 
رسانه ای کردن فعالیت روحانیون مستقر در توسعه فعالیت های فرهنگی دینی اثر گذار است
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز،در بازدید از روند ساخت مستند روحانیون مستقرالبرز گفت:رسانه ای کردن فعالیت روحانیون مستقر در توسعه فعالیت های فرهنگی دینی اثر گذار است.
 
دوهزار زندانی در طرح حفظ قرآن زندان‌های البرز شرکت کردند
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
 
مدیرکل اوقاف استان البرز با بیان اینکه برنامه‌های قرآنی در زندان‌های استان البرز از ۲ سال قبل آغاز شده است، گفت: نزدیک به ۲ هزار زندانی‌ استان البرز در این برنامه‌ها شرکت کرده‌اند.
 
پنجمين جشنواره وقف چشمه هميشه جاري برگزار مي شود
۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
 
معاون فرهنگی اجتماعي اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: جشنواره «وقف چشمه هميشه جاري» در بخش متن ادبي شامل داستان كوتاه ، نثر ادبي و خاطره،داستانك و پيامك ادبي برگزار مي شود.
 
فعالیت 48 موسسه و خانه قرآنی در شهرستان کرج
۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
 
به گزارش  خبرگزاری فرهنگ رضوی به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز، جواد ملازاده کارشناس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کرج با اعلام این خبر اظهار کرد: روخوانی، روان‌خوانی، مفاهیم، تفسیر و برگزاری مسابقات قرآنی بخش‎هایی از سرفصل‎های کاری این مراکز را تشکیل داده است....
 
زندگینامه : ابوبکر کرجی
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
 
کرجی در سدهٔ چهارم و پنجم هجری می‌زیست. وی بر بنیان و اساس رشته‌های ریاضی چیرگی یافت، در آغاز سدهٔ پنجم به پایتخت علمی جهان اسلام، بغداد رفت. به خوبی آشکار نیست که کرجی تا چه زمانی در بغداد به سر می‌برده است. اما گویا پس از قتل وزیر بغداد (فخرالملک) که پشتیبان کرجی به شمار می‌رفت، این شهر را هراسان ...
 
آشنایی با امامزاده ابراهیم آسارا
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
 
در کتاب "بحر النساب" نام این امامزاده "ابراهیم بن برهان الدین بن محد بن حسین بن اصغر بن علی بن ابیطالب" آورده شده که به نام "سپهسالار" مشهور شده است.
 
آشنایی با امام زاده طاهر
۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
 
      به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی ،امام زاده طاهر از بناهای شاخص مذهبی در استان البرز و شهر کرج است. این بنای متعلق به دوره صفویه بوده و از زیارت گاه‌های مشهور این شهر به شمار می‌رود. نام این امامزاده حسین اکبر می‌باشد و سلسله انساب ایشان به گونهٔ زیر می‌باشد:...
 
زندگینامه:برغانی شهید  ثالث
۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲
 
ملا محمد تقی بن محمد برغانی در روستای برغان طالقان از توابع شهرستان ساوجبلاغ و در خانواده ای اهل دانش متولد شد. پس از کسب مدارج علمی در ایران و عراق به دربار فتحعلی شاه فراخوانده شد و در آنجا برای اولین بار نظریه ولایت فقیه را مطرح نمود. تالیفات او بیشتر در زمینه فقه است. خطابه ها و منابر او زمانی تنها ...
 
تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش با ستاد اقامه نماز برای آموزش معارف نماز/ برگزاری اردوهای تربیتی برای دانش‌آموزان
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۵
 
معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز در بازدید از نمایشگاه فرهنگی، هنری و مذهبی نمایشگاه نماز در استان البرز، گفت: نمایشگاه به عنوان یک رسانه موثر در بین مخاطبان جای خود را باز کرده و امروز شیوه‌ها و متد متنوع در انتقال مفاهیم فرهنگی و آموزشی از این طریق اثرگذاری مطلوب را گذاشته است.
 
اجلاس سراسری نماز با حضور وزیر ارشاد برگزار می‌شود/ دیدار صالحی امیری با هنرمندان البرزی
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۱
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در روز پنج‌شنبه ١٨ آذر ماه در فرهنگسرای امام خمینی (ره) محمدشهر کرج خبر داد.
 
مدیرحوزه های علمیه خواهران البرز: هنر ابزاری است برای بیان مفاهیم بلند دینی
۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸
 
مدیرحوزه های علمیه خواهران استان البرز ،هنر را ابزاری مناسب برا ی مفاهیم بلند دینی دانست .
 
نشست صمیمی خانواده خوشنویسان استان البرز در راستای برگزاری فاخر جشنواره خوشنویسی رضوی برگزار شد
۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵
 
رییس انجمن خوشنویسان استان البرز گفت: بانی اصلی این گردهمایی امام رضا (ع) است و ما تلاش می کنیم، سمت و سوی انجمن خوشنویسان البرز را نیز به سمتی ببریم که رسالت خوشنویسی برعهده ما گذاشته است .
 
چهارمین اتاق فکر جشنوار ه خوشنویسی در البرز ،تشکیل جلسه داد / فضای صمیمی تیم اجرایی از ما یک خانواده منسجم ساخته است
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
 
صدا و سیما و شهرداری نیز باید از طریق استانداری توجیه شوند که وقتی برنامه ای ملی در استان برگزار می شود،متعلق به همه ارگانهاست و آنها باید به طورخودکار،خودشان را موظف به حضور بدانند،وارد عرصه شوند و خود را صاحب کار بدانند.
 
نماینده معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : خوشنویسی از جمله معنوی ترین بخشهای جشنواره رضوی است
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴
 
نماینده معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با شرکت در چهارمین جلسه اتاق فکر جشنواره رضوی به میزبانی البرز از نزدیک با تیم اجرایی گفتگو و به تبادل نظر پرداخت .
 
۱۲۳
 
 
 
 
 
 
اثری فاخر و ماندگار برای محققین ...
 
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی ...