۲ اسفند ۱۳۹۶ 21 February 2018
 
دعوت امام رضا(ع)، جنگ نرم مامون با تشییع بود/ امام رضا(ع) سیاسی‌ترین بندگان خداست
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
 
حجت‌الاسلام حسین شهامت گفت: مامون به دنبال سوءاستفاده از جایگاه مذهبی و معنوی امام بود اما امام رضا(ع) آنقدر هوشمندانه، هنرمندانه و زیبا از این فرصت محدود به نفع خود بهره‌برداری کردند که هر زمان به نقش‌آفرینی امام رضا(ع) می‌اندیشم متوجه می‌شوم، امام رضا سیاسی‌ترین بندگان خداست.
 
ارائه محصولات ویژه فاطمیه اول از سوی مؤسسه هنر و ادبیات هلال
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۶
 
مؤسسه هنر و ادبیات هلال وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در دهه فاطمیه اول 1439هجری قمری اشعار، نوحه و مقتل را به صورت روزانه روی اپلیکیشن رادیو اینترنتی هلال قرار می‌دهد.
 
«ظلم»، «کفر» و «گناه» موانع «فلاح» انسان در دنیا و آخرت است
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۶
 
آیت‌الله محمدی ری‌شهری در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم در ادامه تفسیر آیه پنجم سورۀ بقره در تبیین موانع سعادت انسان در دنیا و آخرت، گفت: مطابق آنچه در آیه 23 سوره یوسف آمده و دو مرتبه در آیات 21 و 135 سوره مبارکه انعام نیز تکرار شده و همچنین طبق تصریح آیاتی از سوره‌های مومنون، یونس و شوری، جامع‌ترین موانع ...
 
گسترش فعالیت‌های حوزه رضوی در سطح اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها/ ضرورت ارتقای سطح کیفی جشنواره‌های رضوی
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
 
معاون فرهنگی وزير علوم، تحقيقات و فناوري، مجموعه برنامه‌های رضوی را بستری برای کمک به توسعه فرهنگ دینی دانشگاه‌ها و جامعه دانست و بر گسترش فعالیت‌های حوزه رضوی در سطح اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها، در برنامه‌های آتی تاکید کرد.
 
رئیس انجمن مهدویت حوزه: افزایش ظلم به معنای نزدیک شدن ظهور نیست
۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۶
 
رئیس انجمن مهدویت حوزه علمیه قم گفت: تحقق ظهور آن حضرت تابع شرایط و دلایل مختلفی است و پر شدن جهان از ظلم وستم یکی از شرایط و عوامل ظهور می‌تواند باشد؛ بنابراین در صورت عدم تحقق سایر شرایط نمی‌توان گفت ظهور محقق خواهد شد.
 
رهبر معظم انقلاب
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸
 
رهبرانقلاب بابیان اینکه دشمن منتظر فرصت برای ضربه‌زدن به ایران است، تاکید کردند:در قضایای اخیر، دشمنان با ابزارهای گوناگون ازجمله پول و سلاح هم‌پیمان شدند تابرای نظام اسلامی مشکل ایجاد کنند.
 
وحدت براي تشکیل یک جامعه الهی لازم است اما کافی نیست/ تئوری اسلام دستیابی به همزیستی الفت‌آمیز است، نه فقط مسالمت‌آميز
۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰
 
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: نکته بسیار ظریف و لطیفی که از نهج‌البلاغه درمی‌یابیم آن است که برای رسیدن به حیات طیبه و تشکیل یک جامعه الهی، وحدت لازم است اما کافی نیست.
 
امام رضا(ع) کوثر قرآنی ایرانیان است/ مزد والای ادب در محضر عالم آل محمد(ص)
۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
 
حجت‌الاسلام والمسلمين عباسی خراسانی گفت: جالب است بدانیم که هیچ یک از ائمه اطهار غیر از امام رضا(ع) حدیث فارسی نداشته‌اند در حالی که از امام رضا(ع) چند حدیث فارسی نقل شده است. امام رضا(ع) به گفته تاریخ به چند زبان زنده آن زمان مسلط بوده‌اند یقینا جنبه‌های متعدد علمی ایشان است که باعث شده امام عالم آل ...
 
امام زمان(عج) واسطه فيض الهي و مظهر رسول خدا است/ امام برحق در كلام اميرالمومنين(ع) و امام رضا(ع)
۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶
 
امام رضا(ع) فرمود: «براي امام نشانه‌هايي است: او داناترين پرهيزگارترين، بردبارترين، شجاع‌ترين، سخاوتمندترين وعابدترین مردم است».
 
مرور روايات درباره جايگاه معنوي حضرت معصومه(س) نزد اهل بيت/ علت وفات حضرت فاطمه معصومه چه بود؟
۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶
 
امام صادق(ع) درباره شهر قم فرموده‌اند: «علم از کوفه چیده می‌شود و در کنار مضجع شریف فاطه معصومه(س) فرود می‌آید و در آنجا مردم می‌بینند که مجموعه علوم آل محمد به عالم گسترده می‌شود که همه آن به برکت وجود این بانوی مکرمه است».
 
کثیرالحدیث کیست؟/ واكاوی حديث امام هادی(ع) درباره برابری فضيلت زيارت حضرت عبدالعظيم با زيارت سيدالشهداء(ع)
۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
 
یکی از نشانه‌های عظمت معنوی و مقامات باطنی حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام برابري فضيلت زیارت ایشان با فضیلت زیارت امام حسین علیه‌السلام است. امام هادی علیه‌السلام به فردی که از زیارت امام حسین علیه‌السلام برگشته بود فرمود: «اگر عبدالعظیم را در شهر ری خودتان زیارت کنید گویا حسین بن علی را زیارت کرده باشید»....
 
تاكيد آیت‌الله ری‌شهری بر اخلاص در تبليغ/ شرح روایتی از پيامبر(ص) درباره سوالاتي كه روز قیامت از مبلغان مي‌شود
۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۱
 
آیت الله محمدی ری شهری، «اخلاص در تبلیغ» و توجه به «هدف» و «انگیزه» از تبلیغ را بسیار مهم برشمرد و گفت: هدف از تبلیغ در اثرگذاری و نیز در بهره‌مندی مبلغ از نورانیت، بسیار مهم است و اگر نسبت به آن توجه نشود و انگیزه از تبلیغ انگیزه الهی نباشد، نه تنها سودی برای مبلّغ نخواهد داشت، بلکه مشکل‌آفرین خواهد ...
 
رهبر معظم انقلاب
۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
 
بندرعباس - بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس با قرائت پیام مقام معظم رهبری توسط آیت‌الله نعیم‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان آغاز شد.
 
نقش امام رضا(ع) در پایه‌گذاری ساختارهای فکری تمدن نوین اسلامی/ امام رضا(ع) پایه‌گذار آزادی اندیشه بود
۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
 
رئیس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی با بيان اينكه تمدنی که امام رضا(ع) پایه‌گذاری کردند تمدنی بر اساس فطرت انسان است، گفت: تمدن امروز جهان اسلام که بر مبنای عقل «دین بنیاد» است در برابر تمدن «خود بنیاد» غرب ماحصل اندیشه‌های رضوی و تلاش آن حضرت برای بسط اندیشه‌های والای الهی در تمدن‌سازی اسلامی ...
 
تعهد به امامت و ولایت رمز سعادت است/ نماز باران امام رضا(ع) رمز موفقیت ایمان در برابر ادعا بود
۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱
 
حجت‌الاسلام مظفری میانجی با بيان اينكه تعهد به امامت و ولایت رمز سعادت است، گفت: تنها واجبی که بی‌توجهی و گذشتن از آن به هیچ وجه بر انسان پذیرفتنی نیست موضوع تعهد به ولایت و امامت است چراکه پذیرش امامت و تعهد به اطاعت و بودن در مسیر امامت و همراهی و حمایت از امام از اوجب واجبات است.
 
25 آذر؛ آغاز ثبت‌نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان/ تعيين تكليف خروج از كشور دانشجويان مشمول
۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
 
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از شنبه 25 آذر ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir آغاز می‌شود.
 
اندیشه نجات و منجی باوری، کمال دین اسلام است/ مهدویت؛ ثمره رسالت خاتم‌النبیین
۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷
 
عضو هیات مدیره انجمن مهدویت حوزه علمیه با تاکید بر اتفاق نظر شیعه و سنی در منجی بودن فرزندی از نسل پیامبر(ص)، گفت: پیامبر اکرم(ص) با تعیین رهبر برای جامعه اسلامی، بنای این قله و هرم را تکمیل و مشخصا اعلام كردند جامعه صالحان نیازمند به رهبر الهی است و رهبر جامعه صالحان کسی نمی‌تواند غیر از فردی از نسل ...
 
دعوت به اسلام، دعوت به تفکر و تدبر است/ پیامبر(ص) با توجه دادن جامعه به برقراری وحدت، در برابر جهالت ايستاد
۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
 
حجت‌الاسلام محمدتقی ربانی با بيان اينكه جاهلیت عصر پیامبر(ص)، جاهلیتی در برابر عقل است، گفت: دعوت به اسلام، دعوت به تفکر و تدبر است و پیامبر اکرم(ص) با توجه دادن جامعه به برقراری وحدت اسلامی، مانع از ایجاد تفرقه و تشتت شد.
 
اعزام زائران بار اولی 15 استان به زیارت حرم رضوی از محل اجرای نیات 111 موقوفه
۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۴
 
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف از آغاز سومین مرحله پنجمین دوره اجرای طرح اعزام زائران بار اولي حرم رضوی خبر داد.
 
عوامل فرعی فلاح از زبان آيت‌الله ري شهري
۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴
 
تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم، گفت: مقصود از عوامل فرعی «فلاح» اموری است که در عوامل اصلی آن یعنی «ایمان»، «تقوا» و «احسان» باز می‌گردند.
 
 
 
 
 
 
 
اثری فاخر و ماندگار برای محققین ...
 
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی ...