۲۸ مهر ۱۳۹۶ 20 October 2017
 
نمادِ امید و زندگی
۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
 
محمدرضا شفیعی کدکنی که در روز افتتاح نمایشگاه ، میهمان آثار سمانه احسانی نیا بود ضمن تمجید از جریان امید در زندگی وی ، به تحسین آثار او پرداخت.
 
پایتختی که پایتخت شد
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
 
سید جلال فیاضی- مشـــهد از دیربـــاز و از روزی کـــه گوهـــر ارزشـــمند وجـــود مبـــارک امـــام ثامـــن و ضامـــن را در آغـــوش کشـــید و مشـــهد نـــام گرفـــت، پایتخـــت دل‌های عاشـــق و کانـــون مهـــرورزی دلباختـــگان ولایـــت بـــه عالـــم آل محمـــد(ص) و نمـــاد اســـلامیت ایـــران عزیـــز ...
 
تبرج بد حجابی بیشتر است یا دروغ؟!
۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵
 
روحانی کار بلد ، بانوی مدافع حجاب را چنین گیر می اندازد که دروغ گناهش بیشتر است یا بدحجابی؟ آن بانو هر جوابی که بدهد، به خودش تبدیل می شود. اگر بگوید حجاب، شیخ ما هزار آیه و حدیث به حق ، ردیف می کرد در مذمت دروغ که دو در صد آن برای منع از بدحجابی نیامده است.
 
هژمونی مرجعیت، قدرت داعش را درهم شکست
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۵
 
" فتح موصل" یکی از نشانه های اقتدار دینی و قدرت ملی و توان نظامی عراقیان بود که همه خوب می دانستند پرچم این مبارزه، به هدایت مرجع دینی اعلا، حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مدظله العالی) در اهتزاز است.
 
ریشه وجود قدمگاه در اسلام | با قدمگاه امام رضا(ع) در نیشابور آشنا شویم
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
 
حبرگزاری فرهنگ رضوی: بناهای بیشتر قدمگاه‌ها در دوره صفویه و به دلیل رسمیت یافتن مذهب شیعه ساخته شده است که از معروف‌ترین آنها قدمگاه امام رضا(ع) واقع در نیشابور است که در شهری به همین نام و در داخل باغی بزرگ و سرسبز قرار دارد.
 
تفسیری بر حدیث «سلسلة الذّهب‏» / ارتباط کلمه توحید و جریان شجره طیبه
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری در تفسیر حدیث «سلسلة الذّهب‏» می‌گوید: حقیقت کلمه توحید، همان کلمه طیبه‌ای است که قرآن آن را به درخت طیبه تمثیل کرده است، و مطابق روایات ریشه آن درخت نبی اکرم و تنه‌اش ائمه و برگ‌هایش شیعیان هستند و میوه‌هایش علوم ائمه است که هر زمان اهل آسمان ولایت را متنعم ...
 
"عدالت" از منظر شهید بهشتی/ دکتر حسین راغفر
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
 
هیچ زیربنای اجتماعی از آن زیربنای شوم خطرناکتر نیست که انسان یا انسانهایی بتوانند هر چه می‌خواهند، انجام دهند بی‌آنکه بشود بر آنها خرده گرفت و بی‌آنکه بشود از آنها بازخواست کرد. جامعه اسلامی جامعه بره‌ها نیست؛ جامعه آدمهاست؛ آدمی‌که انتقاد می‌کند و در کار همه دقت می‌کند؛ اما به‌ خاطر چی؟ به ‌خاطر پاسداری ...
 
چرا عيد فطر ما با عربستان فرق مى‌كند
۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
سيد مجتبى كيا: در روز هاى آخر ماه مبارک رمضان بعضى از مردم با مقايسه كشور عربستان سعودى مى‌گويند چون با عربستان شروع كرديم پس عيدمان با آنها يكى است؛ بعضى ديگر مى‌گويند هميشه آنها يك روز زودتر از ايران عيد مى‌گيرند، عده ديگر معتقدند برعكس يك روز ديرتر عيد است!
 
هشت عیدانه از هشت شاعر | عید فطر در اشعار پارسی
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۰
 
هر شام ز ماه رمضان صبح امیدی است هر روز از این ماه مبارک شب عیدی است
 
بازخوانی غزلی از مولانا در وصف عید سعید فطر
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
 
شعر پارسی از دیرباز تا کنون رمضان را در آیینه‌ وجودی خود دیده است و به قدر وسع خود از تصویر این ماه در ذهن مخاطبانش زنگارزدایی کرده است. رمضان، روزه، عید فطر و ... بارها در قالب مضامین دینی و عرفانی و حتی تعابیر عاشقانه توسط شاعران به تصویر کشیده شده است.
 
غزلی از محمدمهدی سیار به مناسبت عید سعید فطر
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
 
من در به در او به جهان آمده بودم گفتند کجایی؟! به جهان امده رفته
 
نقش مردم در انتخاب الگوی اجرای ولایت/ محمدرضا ملایی
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۵
 
پاسداری از قانون اساسی به این معنی است که ولی فقیه با تمام قدرت خود از انتخابی که مردم در چارچوب قانون اساسی داشته حمایت و صیانت کند و البته وظیفه دارد جلوی انحراف منتخب مردم از چارچوب های قانون اساسی را بگیرد. این، مکانیسمی است که در ایران کنونی برای إعمال حاکمیت سیاسی توسط مردم انتخاب شده است.
 
قصیده پندآمیز سعدی شیرازدر وداع ماه مبارک رمضان
۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
 
سعدی شیرازی در یکی از قصاید وعظی زیبای خود رفتن ماه رمضان را به رفتن بهار و رسیدن خزان تشبیه می‌کند و البته همچون بلبل به بهار شدن دوباره‌ی هستی به برکت رمضان امید دارد.
 
شاخصه‌های فرهنگ رضوی در سلوک شهید چمران
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
 
او آمریکا، مصر، لبنان و جبهه‌های ایران را زیر پا گذاشت با یک هدف؛ یاری حق و خروش بر باطل و قیام علیه هرچه ناحق و ناراست و نازیباست. او خود را مکلف به یاری محرومان می‌دانست. گویی می‌خواست این حدیث رضوی را زندگی کند که؛ بعد از انجام واجبات، کاری بهتر از ایجاد خوشحالی برای مؤمن، نزد خداوند بزرگ نیست
 
امام علی در سپهر کلام امام رضا؛
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
 
خوانش امام در کلام امام به‌مثابه تفسیر آیه به دیگر آیه، شیوه‌ای است که هم ما را از خطا مصون می‌دارد و هم در شناخت بهتر کمک می‌کند.
 
گذری بر شخصیت و زندگی امام علی (ع) در شعر معاصر
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
 
شعر علوی شعری است هدفمند، شعری که مخاطبش نوع بشر است و او را دعوت می‌کند تا از خوان معرفت علی (ع) و اولادش بی‌نصیب نماند و این از آن منظر است که از دیدگاه شاعر، در شعر علوی به‌طور اخص و در شعر مذهبی به‌طور اعم، معصومین ما حقیقت زنده و جاویدان هستند و پیروی از آنان بی‌تردید ضامن سلامت و سعادت بشر است....
 
دریای بیکران کرامات رضوی در قلب قلم شاعران عاشق
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
 
محمد صارمی شهاب، شاعر جوان و باسابقه همدانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگ رضوی درخصوص جشنواره شعر دوبیتی و رباعی رضوی و کرامات امام رضا(ع) دیدگاه‌های خود را مطرح کرد.
 
قدر در نگاه امام رضا(ع) | تغییر سرنوشت انسان در شب قدر
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶
 
امام رضا(ع) در پاسخ به فردی که از ایشان خواست توصیه‌ای کنند تا او در دنیا و آخرت با امام باشد، خواندن سوره قدر و استغفار را توصیه فرمودند.
 
آداب رضوی شب قدر
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
 
امام رضا علیه‌السلام نیز شب قدر را شبی می‌دانند که سرنوشت انسان‌ها در آن تقدیر و تحریر می‌شود.
 
کار و تلاش درس مشترک امام مجتبی و امام رضا (ع)
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
 
خط سیر سخن امام مجتبی و امام رضا (علیهما‌السلام) ما را به سر خط تکلیف انقلابی و ملی می‌آورد تا بیش از همیشه برای اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم و با برنامه‌ریزی به‌سوی "اشتغال و تولید" که نقشه راه موفقیت سال جاری هم هست، گام برداریم.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...