۲۹ مهر ۱۳۹۶ 21 October 2017
 
چرا عرفات را عرفات نامیده‌اند؟
۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
 
مسئول امور مبلغین و ائمه جماعات اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در پاسخ به این که چرا عرفات را عرفات نامیده‌اند ، می‌توان به حدیثی از امیر مؤمنان علی(ع) درباره راز وقوف در عرفات اشاره کرد؛ ایشان می‌فرمایند: «عرفات، خارج از مرز حرم است و مهمان خدا باید بیرون دروازه، آن‌قدر تضرع کند تا لایق ورود ...
 
فلسفه حج از منظر امام رضا(علیه السلام)
۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
 
حج یکی از مهمترین کنگره هایی است که امت اسلام را برگرد خانه حضرت حق جمع می کند و از رهگذر حضور در کنار خانه خدا دلهای ملت مسلمان به یکدیگر نزدیک می شود و با به جای آوردن اعمال عبادی مشکلات ومعضلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی امت اسلام حل و فصل می شود.
 
جانیان دیروز، امروز بابت اعدام شدنشان از ایران طلبکار هستند!
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۴
 
گروه هایی با ظاهر اسلامی به دست اسرائیلی ها و وهابیون شکل می گیرند و با رفتار خود موجب ایجاد تنفر می شوند. یعنی در مقابل این خیزش زیبای اسلامی که در جهان اسلام اتفاق افتاد و شروع آن در جمهوری اسلامی ایران بود این اقدامات خشونت بار و منزجر کننده شکل می گیرد.
 
جامعه اسلامی با تولید علم قدرتمند می گردد/ امر به معروف و نهی از منکر به معنای دخالت در امور دیگران نیست!
۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
 
ائمه ما با دشمنان خود هم با محبت و مدارا برخورد می کردند. ما امروزه در جامعه اسلامی مان این را نباید فراموش کنیم که اجزاء یک جامعه بوده و همه نسبت به هم مسئولیت داریم و این درس بزرگ اسلامی و انسانی است که اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ما داده ند.
 
بافت پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع) یکی از مهمترین پهنه های مورد توجه طرح جامع مشهد
۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴
 
مشاور سابق طرح جامع مشهد گفت: بافت پیرامونی حرم مطهر امام رضا(ع) و به تبع آن، حوزه مرکزی شهر مشهد، یکی از مهمترین پهنه های مورد توجه طرح جامع مشهد بوده که به اعتبار وجود حرم مطهر رضوی به عنوان عنصر اصلی و محوری توسعه شهر، تمامی عرصه های تخصصی برنامه ريزی در توسعه شهر را تحت تاثير خود قرار می دهد.
 
چرا طب‌الرضا به رساله طلایی مشهور است/ حضور توأمان پيشگيری و درمان در طب رضوی
۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
 
امام رضا(ع) مانند سایر ائمه اطهار علیهم‌السلام، به منبع بیکران حکمت و دانش الهی متصل است و به همین دلیل علاوه بر توصیه‌هایی که برای سلامت نفس و سعادت در حوزه سلامت دین و دنیای آدم‌ها دارد، دست پری هم در توصیه‌های بهداشتی برای حفظ تندرستی و درمان بیماری‌ها داشته است.
 
امام محمد باقر(ع)، شکوفایی بخش علوم اسلامی لدنی و قرآنی/ باقرالعلوم(ع) برازنده پرچم دانش است
۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
 
مسئول شبکه جهانی ماهواره‌ای ثامن بابیان اینکه امام محمدباقر(ع) شکافنده و شکوفایی بخش علوم اسلامی لدنی و قرآنی بودند، گفت: بسیاری از بزرگان اهل سنت نیز به شهرت علمی و دینی امام باقر اذعان داشتند
 
جشنواره مصور ولایت برگزار می‌شود
۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱
 
معاون ارتباطات و تبلیغات حرم شاهچراغ(ع) گفت: در دهه امامت و ولایت جشنواره مصور ولایت در حرم حضرت احمد بن موسی(ع) برگزار می‌شود.
 
زیارت ، خدمت و تعالی عبودیت
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵
 
در ادبیات دین مبین اسلام، جلوه هایی از عبودیت خالق در چرایی و چگونگی خدمت به خلق تجلی پیدا می کند و کسی که در اندیشة عبودیت خالق مهربان است، نمی تواند نسبت به خدمت به خلق و گره‌گشایی از امور آنان بی‌تفاوت باشد.
 
امام محمدباقر(ع)، بنیان گذار نهضت علمی شیعه و پایه گذار اجتهاد
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
 
نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری سیره علمی و عملی امام محمد باقر (ع) را بهترین الگو برای توسعه و گسترش فرهنگ دینی دانست و گفت: حضرت امام محمد باقر (ع) با تأسیس مکتب خانه به تربیت شاگردان دینی پرداخت که امروزه به برکت حرکت فرهنگی ایشان شاهد کارهای عظیم فرهنگی در جهان معاصر هستیم و در واقع امام ...
 
اهمیت و جایگاه زیارت امام رضا(ع)/ زیارتی که حزن را می‌برد/ زیارت امام رضا(ع)، قال و یا ورد نیست؛ حال است
۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
 
هر جا که قرار است انسان یک رابطه‌ای با دین برقرار کند، می‌تواند زیارت امام رضا علیه‌السلام را بخواند. زیارت امام رضا علیه‌السلام قال و یا ورد نیست، حال است.
 
جمله‌ای از یک فیلسوف انگلیسی به آقای مصباح گفتم، باور نمی کرد!/ از غرب، تنها مطالب زشت و ضد دین به ایران منتقل می شود
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
 
یک‌وقت من‌جمله‌ای را از یک فیلسوف انگلیسی برای آقای مصباح بیان کردم. ایشان تعجب کردند و فرمودند: چنین مطلبی از یک فیلسوف انگلیسی، عجیب است.
 
نگاه ایرانی ها نباید به فرهنگ غرب باشد/  ایران تنها امت واحده در جهان اسلام است
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
 
لیلا سورانی نویسنده و پژوهشگر فرانسوی در حاشیه ی برگزار پانزدهمین جشنواره ی بین المللی امام رضا علیه السلام در مشهد به گفتگو با خبرگزاری رضوی پرداخت.
 
خادمی آقا آرزوی هر ورزشکار است
۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
 
خادمی امام هشتم(ع) آرزوی همه ورزشکاران و خادمان جامعه ورزشی است. داور بازنشسته بین المللی و رییس هیات انجمن های ورزشی خراسان رضوی با بیان این مطلب ، از توسل خود به امام رضا (ع) برای رسیدن به شرایط داوری گفت و افزود: اضافه وزن، مانع انجام وظیفه داوری بود اما به لطف آقا ، در مدت 75 روز 48 کیلو اضافه ...
 
طوفان فرهنگی امام رضاعلیه السلام در برابر ترفندهای مامون
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۲
 
شناخت رفتار سياسي ، فرهنگی ، اجتماعي و روش‌هاي گوناگوني که ائمه در شرايط مختلف زماني و مکاني به‌کارگرفته اند ، حاوي نکات بسيار گران‌بها براي شيعيان است و تکليف آنها را در شرايط گوناگون مشخص می کند. پس از واقعه عاشورا یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ شیعه زندگانی حضرت رضا علیه السلام است.
 
برگزاری جشن «ولایت علوی اکمال دین نبوی»در بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشن «ولایت علوی اکمال دین نبوی» همزمان با عید سعید غدیرخم در آستان مقدس امامزادگان استان برگزار می شود.
 
چرا امام هشتم را به عنوان امام مهربانی مي‌شناسيم/روايتي از جوادالائمه(ع) درباره لقب «رضا»
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱
 
دکتر رجبی دوانی می‌گوید: امام موسی کاظم علیه‌السلام قبل از شهادت، به همه فرزندانش توصیه کرده بود که تابع امر برادرشان، امام رضا علیه‌السلام، باشند. این تابعیت و پیروی بیشتر از هر کسی، در رفتار و گردار حضرت معصومه سلام الله علیها دیده می‌شد.
 
فرزند شهید اندرزگو: پدرم از رهبری امام خامنه ای اطلاع داشت/ پاسداری از خون شهدا وظیفه هر مسلمان است
۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۶
 
فرزند شهید اندرزگو با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند«چشم بصیرت شهید اندرزگو بسیار باز بود و بسیاری از چیزها را می دید ولی ما نمی دیدیم»، گفت: پیش بینی های شهید اندرزگو در باره انقلاب زیاد بود که یکی از آن موارد در سال 1354 رهبری امام خامنه ای بود، ایشان از رهبری امام خامنه ای حتی قبل از پیروزی ...
 
صداقت رکن رکین خانه حضرت فاطمه (س) و حضرت علی(ع) بود/ سیره زندگی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)؛ الگوی مناسب برای نسل جوان
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸
 
معاون پژوهشی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه همه ما دوست داریم جزو خانواده های بهشتی باشیم، گفت: بهترین الگو در این زمینه زندگی امام علی(ع) و فاطمه(س) است که در تمام ابعاد زندگی بی نظیر هستند.
 
رسانه‌های جمعی مثل رادیو و تلویزیون مهارت اداره زندگی مشترک را به جوانان آموزش دهند
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، ضرورت همکاری مسولین و متولیان کشور را عامل موثر در جهت ترویج ازدواج آسان به سبک ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در جامعه دانست.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...