۳۰ مرداد ۱۳۹۶ 21 August 2017
 
حوزه‌های نجف و قم ریزه‌خوار سفره میرزای نائینی است
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
 
عضو خبرگان رهبری گفت: سخن گفتن از عالمی همچون میرزای نائینی سخت و دشوار است؛ چراکه از یک سو بیان فضیلت و مکارم اخلاقی آنهم در رابطه با چهره علمی ماندگاری که از تا امروز مانند مشعلی فروزان رهرو جویندگان علم و دانش بوده است.
 
انتقاد بازیگر پیشکسوت از رواج ناهنجاری های دینی در سینما
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
 
مهدی فقیه با بیان اینکه سینما از هنجارها و ارزش های دینی فاصله گرفته گفت؛ سینما برای موفقیت در جامعه امروزی باید پایبند ارزش ها و هنجارهای دینی حاکم بر جامعه باشند.
 
کشاورزان خراسان جنوبی ۳ تن زرشک به عتبات عالیات هدیه کردند
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: کشاورزان خراسان جنوبی در قالب طرح برکت ۳ تن زرشک و ۳ کیلوگرم زعفران برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.
 
دانستن لحظه ی مرگ، تحمل زیادی می خواهد
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
 
آیت الله حائری شیرازی در باره دانستن لحظه مرگ این تعبیر را بیان می کنند:شما ببینید اگر انسان عادی بفهمد که مثلاً فردا مسموم خواهد شد و بعد می میرد، چقدر برای او سخت است؟ امام کاظم (ع) به همین صورت مسموم شدند.
 
حضور فرزند ارشد رهبر انقلاب در مراسم شهید حججی/ عکس
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سيد مصطفی خامنه‌ای، فرزند بزرگ رهبر انقلاب در مراسم شهید حججی در حسینیه فاطمه الزهرا(س) میدان سپاه؛ تهران را مشاهده می کنید.
 
کتاب «منظومه فکری آیت‎الله العظمی خامنه‌ای» منتشر شد
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳
 
کتاب «منظومه فکری آیت‎الله العظمی خامنه‌ای» توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به قلم حجت الاسلام خسروپناه و جمع دیگری از پژوهشگران منتشر شد.
 
حدیث ثقلین چگونه دلالت بر وجود امام زمان(عج) دارد
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
 
ابن حجر مکّی میگوید: «در احادیثی که سفارش به اهل بیت علیهم اسلام شده به این نکته اشاره دارد که تا روز قیامت زمین خالی از اهل بیتی که اهلیّت هدایت دارند نخواهد بود، همانگونه که کتاب عزیز چنین است. و لذا اهل بیت علیهم السلام امان برای اهل زمین معرفی شده اند. و نیز در روایات آمده است: «در هر قوم و دسته ...
 
ویژگی‌های روز بیست و پنجم ماه ذی القعده
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، در روز 25 ذی القعده در طول تاریخ اتفاقات مبارکی افتاده است و این اتفاقات سبب شده است این روز متمایز باشد برخی از این اتفاقات را گزارش می کنیم: *روز 25 ذی القعده، روز دحوالارض حضرت هادي علیه السلام فرمود: روز بیست و پنجم ذي القعده روز گسترده شدن زمین از زير کعبه است.(وسائل ...
 
اعمال روز بیست و پنجم ذی القعده
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، در روز 25 ذی القعده به جهت فضیلتش اعمال خاصی برایش بیان شده است که به نظر می رسانیم:  * غسل مرحوم شهید اوّل در دو کتاب الدّروس الشرعیة و ذکري الشیعة، غسل روز بیست و پنجم ذي القعده را در زمره غسل هاي مستحبّي معرفي مي کند. (الدّروس الشرعیة، ج1،ص 313 / ذکري الشیعة، ج 1، ص ...
 
نقد نظریه امیل دورکیم بر اساس منابع خط میخی
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۹
 
دکتر حسین بادامچی، استاد دانشگاه تهران، در نشست «نقد نظریه همبستگی اجتماعی امیل دورکیم بر اساس منابع خط میخی» که باهمت گروه علوم اجتماعی اسلامی دانشکده علوم اجتماعی دانشکده تهران و همکاری انجمن علمی گروه علوم اجتماعی اسلامی در روز سه‌شنبه یازده آبان 95 در سالن شهید مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه ...
 
خسروباقري: دین دائرة‌المعارف نیست/ پيروزمند: نگاه دين بايد فراگير باشد
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۸
 
به گزارش خبرگزاري رضوی، قلمرو و امکان تحقق علوم انساني اسلامي عنوان مناظره و گفتگوي علمي سومين دوره آموزشي گفتمان نخبگان علوم انساني بود که در دهکده وسف برگزار شد.
 
مومن به اطرافیان بی‌تفاوت نیست
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۶
 
مدیر کل نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه خواهران قم با تاکید بر اینکه همه به خوبی می دانیم که حیات با ممات ظاهری تمام نمی شود، تصریح کرد: بنا بر فرموده پیامبر مومن کسی است که آخرت گرا بوده و نسبت به خانواده و اطرافیان بی تفاوت نیست.
 
زبان فارسی، موجب پیوند ناگسستنی ایران و هند
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۴
 
حجت الاسلام والمسلمین علیزاده، در مراسم اختتامیه دوره تربیت مدرس آموزش زبان فارسی ویژه طلاب کشور هندوستان که در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی المصطفی(ص) برگزار شد، گفت: زبان و ادبیات فارسی پیوندی ناگسستنی میان سرزمین ایران و دیار هندوستان ایجاد نموده است.
 
تغییر شغل به خاطر اوضاع نامطلوب بازار کتاب
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۳
 
برخی به خاطر اوضاع نامطلوب بازار کتاب تغییر شغل داده‌اند. در این میان انتشارات دار الحدیث علی رغم این که به عنوان ناشری «تخصصی» در موضوع کتب علوم و معارف اسلامی، به ویژه در عرصه حدیث شناخته می‏‌شود، تلاش کرده خود را همچون گذشته سرپا نگاه دارد و ناشری موفق باشد.
 
روح هم روزی دارد!
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۲
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه باید روزی روح را بیشتر مورد توجه قرار داد، ابراز کرد: گاهی در پیشگاه خداوند از روزی های دنیوی گلایه می کنیم اما برای نداشتن فضل و دانش هیچ وقت در محضر خداوند گله نکرده ایم.
 
برگزاری کارگاه آموزشی «حقوق و مسئولیت‌های قانونی» برای مسلمانان آمریکا
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۱
 
کارگاه آموزشی «حقوق و مسئولیت‌های خود را بشناسید» برای مسلمانان آمریکا در مسجد دارالهجرت در ایالت ویرجینیا برگزار شده و موضوعاتی چون حقوق فردی و حقوق مذهبی در محیط کاری را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
 
حتی یکبار موجب تبسم امام زمان(عج) شده ایم؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۹
 
طلاب علوم دینی باید توجه کنند که اگر در مدت عمر خود در خانه امام زمان(عج) حتی یکبار موجب تبسم آن حضرت نشده باشند، چه کاری انجام داده اند؟
 
استفاده از روش علمی در آموزش نهج البلاغه
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۸
 
دبیر اجرایی دوره تربیت مربی نهج‌البلاغه با اشاره به حضور ۸۰ نفر در این دوره گفت: هدف ما روش علمی استفاده از نهج‌البلاغه می‌باشد چرا که در کشور کلاس‌های زیادی برگزار می‌شوند اما هدفمند و علمی نیستند.
 
قناعت از نشانه‌های حیات انسانی است
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۷
 
استاد اخلاق حیات انسانی را در گرو قناعت ورزی بیان کرد و گفت: انسان قانع هرگز از موضع ایمان و اخلاص تخطی نکرده و شاکر مقدرات الهی است.
 
ادبیات آخرالزمانی غرب قوی تر از ماست
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۵
 
باید این حقیقت را پذیرفت که ادبیات آخرالزمانی ِ دشمنان، در مباحث سیاسی بسیار قوی تر از عقاید و رفتار ما در این عرصه است. آنها بحث آخرالزمان را از کلیسا به سیاست کشانده اند و ...
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...