۶ تير ۱۳۹۶ 27 June 2017
 
معرفی کتاب کودک رضوی: مجموعه شعر «گنبد خورشید»
۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
 
کتاب «گنبد خورشید» به قلم معصومه مهری قهفرخی، اثری است که در افزایش شناخت و حس صمیمت کودکان نسبت به امامان معصوم موثر خواهد بود.
 
زیارت؛ از کربلا تا خدا
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۶
 
امام رضا علیه‌السلام می‌فرماید: کسی که قبر امام حسین علیه‌السلام را در کرانه فرات زیارت کند، مثل کسی است که خدا را زیارت کرده است.
 
ارابه عشق؛ خاطرات خادمی افتخاری
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
 
«ارابه عشق» مجموعه خاطرات خادمی افتخاری است که با ویلچر، زائران بیمار و مسن را به سمت صحن‌ها و رواق‌های امام بدرقه می‌کند.
 
معرفی کتاب کودک رضوی: مجموعه شعر هاچین و واچین
۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
 
مجموعه شعر «هاچین و واچین» به قلم زهرا داوری اهل بجنورد، و تصویرسازی سمیه حیدری است که اخیرا نیز توسط بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) منتشر شده است.
 
تفسیر علامه جعفری از عهدنامه مالک اشتر
۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
 
علامه محمدتقی جعفری در کتاب «حکمت اصول سیاسی اسلام» به شرح عهدنامه مالک‌اشتر پرداخته و به بسیاری از اصول سیاست در اسلام اشاره کرده است.
 
راه قدس همچنان از کربلا می‌گذرد
۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۲
 
علیرضا قربانی : شعار راهبردی «راه قدس از کربلا می‌گذرد» دریکی از حساس‌ترین مقاطع جنگ تحمیلی چراغ راهی شد تا آرمان اصلی جهان اسلام یعنی نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف، نه دستمایه فریب صدامی شود و نه دستخوش فراموشی در مشغله‌های مهمی چون جنگ تحمیلی. نزدیک به دو سال از ...
 
اربعین؛ و تو چه می‌دانی اربعین چیست؟
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۴
 
محسن پیرهادی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: فقط آنان که در این موسم عظیم، توفیق حضور داشتند و از برکات این عشق ورزی، بهره بردند، درک می کنند حس و حال اربعینی ها را.
 
اربعین؛ زیارت مشتاقان با ثواب‌های شگفت انگیز
۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵
 
کسانی که در اربعین به زیارت کربلا می‌روند، خواب و غذا برای خودشان در نظر نمی‌گیرند؛ آنها دنبال امام حسین(ع) هستند؛ در این صحنه‌ها اشتیاق به امام حسین(ع) می‌جوشد.
 
از بستن کوله‌پشتی تا توصیه‌های بهداشتی؛ آنچه پیش از زائر پیاده ‌شدن اربعین باید بدانید
۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
 
مجتبی محمودی مهماندوست*: وقتی کوله‌پشتی بسیاری از مسافران اربعین را مادران مهربان و همسران دلبندشان می‌بندند چه سودی دارد این همه توصیه به زائران که چه چیزهایی برای سفر لازم است!
 
عقل «کاظمی» و رسم «زندگی»
۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
 
خبرگزاري فرهنگ رضوي/همه را با امام کاظم (ع) عشقی است و تولایی و استشفایی. ما را نسبت، تشیع تعریف می‌کند. اما یک نسبت ویژه هم هست که خاص ما ایرانیان و به‌ویژه خراسانیان است که آفتاب‌نشین کوی پور رشید امام کاظم (ع) حضرت شمس‌الشموس(ع) هستيم. حسی لطیف که وقتی به کاظمین هم مشرف می‌شویم، از آرامش خانه پدری ...
 
با  اشاعه گناه مخدوش‌كننده عفت عمومي جامعه چه می‌کنیم؟
۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۳
 
جرائم اخلاقی و منافی عفت، حتی اگر صد در صد هم اتفاق افتاده باشد، همیشه حالت فوق‌العاده دارد و باید زیر ستر جامعه باشد و هرگز نباید بر زبان مردم بنشیند چه رسد به اینکه نقل محافل شود .
 
مظلومیت حکمت و فلسفه در هجمه دشمنان انقلاب
۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۸
 
رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا معتقد است در جریان تهاجمات دشمنان پس از انقلاب اسلامی ایران، حکمت و فلسفه از همه مظلو‌م‌تر بوده و دشمن مستقیماً و آگاهانه،‌‌ فلسفه اسلا‌می و سیاست آگاهانه آن را هدف قرار داد.
 
تمرین سکوت کنیم
۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
 
 خبرگزاري فرهنگ رضوي/ شهوت، همیشه که نگاه به موضوعات خاص ندارد. می‌شود فردی، دامن پاک داشته باشد اما دیو شهوت از دهانش زبانه بکشد و در غالب کلماتش شکل بگیرد. می‌شود "شهوت سخن گفتن" بر فرد مستولی شود و او را زمین‌گیر کند. اینکه در کلاس تربیت اسلامی این‌همه بر پرهیز ...
 
معرفی کتاب رضوی: داستان «قایم باشک»
۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
 
کتاب داستان «قایم باشک» به نویسندگی امیر مردانی بروجنی در جشنواره ملی تولید کتاب رضوی 95 رونمایی شد.
 
با شعرهای کودکانه «هاچین و واچین» در وصف امام مهربانی ها آشنا شوید
۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۳
 
مجموعه شعر هاچین و واچین به قلم زهرا داوری، اثر حائز رتبه نخست در جشنواره ملی تولید کتاب رضوی در بخش کودک و نوجوان است.
 
خانه را گرم محبت بکنیم
۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
 
خبرگزاری فرهنگ رضوی/ سبک زندگی، فقط به کوچه و جامعه عنایت ندارد بلکه همه توجه خود را از خانه و میان خانواده شروع می‌کند. یعنی آدمی را اول در ترازوی خانه، وزن‌کشی می‌کنند بعد در جامعه. اما برخی از افراد، در خانه مراقب خود نیستند و رفتاری دارند تلخ و نگاهی عبوس که در ضرب‌المثل‌...
 
معرفی کتاب رضوی: مجموعه شعر کودک «زائر بهار»
۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲
 
مجموعه شعر کودک «زائر بهار» شامل 9 شعر رضوی است که در قالب‌های چهارپاره و مثنوی نوشته شده‌اند.
 
معرفی کتاب رضوی: مجموعه شعر کودک «گنبد خورشید»
۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
 
اشعار صمیمی و زیبای این کتاب در بیان احساس نسبت به امام رضا(ع) است و تصویرسازی‌های دل‌انگیز و نقش‌های زیبای اشرف کلاهی دهکردی نیز جذابیت این اشعار را دو چندان کرده است.
 
​اگر خطا نکنم، عطر عطر یار من است ...
۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۷
 
سعید عباسی: آب حوض‌های مسجد را به نشانه جاری شدن خون شهدای مظلوم کربلا سرخ رنگ کرده‌اند و با چشم که اوج فواره را دنبال می‌کنی چشمت به پرچم سرخی در فراز گنبد فیروزه ای می‌افتد که بی سابقه است.
 
چنگ دل آهنگ دلکش میزند!
۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
 
خبرگزاری فرهنگ رضوی: شاید کمتر کسی باشد که ترانه «چنگ دل آهنگ دلکش می‌زند» را در آلبوم غریبانه غلامعلی کویتی‌پور نشنیده باشد و ترنم حماسی این شعر زیبا، روزهای محرمش را پر نکرده باشد.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...