۲۷ آذر ۱۳۹۶ 18 December 2017
 
15 اثر هنري در مرحله نهايي جشنواره نمادهاي شهري رضوي
۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱
 
داور جشنواره نمادهای شهری رضوی گفت: باید آثار هنری به گونه­ای طراحی شده باشد که بتواند ارتباط عمیقی باروح مخاطب برقرار کند و این اصل یکی از مهم ترین حقایق غیر قابل انکار یک اثر هنری است.
 
ادب و هنر در آیینه‌ فرهنگ رضوی
۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۶
 
«در حقیقت، وجه غالب رفتاری و گفتاری امام رضا (ع) رویکرد فرهنگی است. خوشبختانه روایات تاریخی مستند بسیاری از مواجهه‌ ایشان با اقشار مختلف جامعه از خانواده گرفته تا صاحبان قدرت در دست است. در تمامی این برخوردهای امام، آموزش فرهنگی، نمود عیانی دارد. فرهنگی که امام در پی ترویج آن بودند برگرفته از فرهنگ ...
 
شبیه‌خوانی و چاووشی‌خوانی رضوي در مسير احيا
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۷
 
دبیر اجرایی جشنواره‌ آیین‌های نمایشی و پرده‌خوانی رضوی یاسوج از اضافه شدن بخش «شبيه‌خواني رضوي» به فراخوان جديد اين جشنواره خبر داد.
 
برای معرفی آموزه‌های فرهنگ رضوی باید از نمادها استفاده کرد
۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۰
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نمادها باید به‌گونه‌ای باشند که کلیدواژه‌ها و بیانات امام‌رضا (ع) را منتقل کنند و مخاطب در سایه این نمادها با آموزه‌های فرهنگ رضوی آشنا شود.
 
نمادسازی شهری باید متناسب با ارزش‌های اسلامی و فرهنگ اهل‌بیت باشد
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
 
یک عضو مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت نمادسازی شهری متناسب با ارزش‌های اسلامی و فرهنگ اهل‌بیت (ع) تأکید کرد.
 
اهداف جشنواره ملی نمادهای رضوی تشريح شد
۲۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴
 
دبیر تخصصی جشنواره ملی نمادهای رضوی گفت: انتظار می‌رود هنرمندان متخصص در زمینه نمادهای رضوی مشارکت داشته باشند، چون حضور هنرمندان مانند جرقه‌ای می‌تواند سطح جشنواره را افزایش دهد، بنابراین از مسئولان و دست‌اندرکاران انتظار داریم که نسبت به افزایش سطح جشنواره کمک کنند.
 
جشنواره ها با هدف تاثیرگذاری در شعر آیینی پیش نمی‌روند/ نقش اصلي شعر آئيني انتقال پيام ائمه باشد
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
 
عضو دوره‌ دوم شعر جوان انقلاب اسلامی گفت: شعر رضوی امروز بیشتر در ورطه‌های احساسی افتاده و یکسری واگویه‌ها و درددل‌ها با حضرت است. اما فکر می‌کنم نقش اصلی شعر آیینی، انتقال پیام ائمه‌ اطهار باشد. البته آن واگویه‌ها نیز قدر و قیمت خود را دارند، اما نقش و هدف اصلی این نوع شعر را نیز نباید فراموش کرد.
 
شعر رضوی، امروز بیشتر بر محور عشق و محبت به امام رضا (ع) می‌چرخد
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
 
شعر به خاطر ظرافت‌های خاصی که دارد همواره زبان جامعه بوده است و در مقایسه با کلامی که ساده بیان می‌شود می‌تواند تاثیرگذاری فوق العاده‌ای داشته باشد. شاید به همین دلیل است که در همۀ عرصه‌ها مانند مذهب ، مقاومت و مسائل ریز و درشت اجتماعی و ... شعر همواره پیشقدم بوده و زبان برنده‌تری داشته، و زودتر از ...
 
رويش «جوانه‌های شعر رضوی» در خراسان جنوبي
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
 
چهارمين جشنواره ملی «جوانه‌های شعر رضوی» در قالب پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
 
مهلت ارسال آثار همایش اخلاق در سنت و سیره امام رضا (ع) تمدید شد
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
 
مهلت ارسال آثار همایش اخلاق در سنت و سیره امام رضا (ع) ویژه دانشگاهیان کشور که به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود، تمدید شد.
 
همدان، میزبان سومين جشنواره ملی سفرنامه و ادبیات داستانی رضوی ویژه دانشگاهیان
۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
 
سومین جشنواره ملی سفرنامه و ادبیات داستانی رضوی ویژه دانشگاهیان کشور به میزبانی دانشگاه بوعلی همدان برگزار می‌شود.
 
جریان‌سازی و استمرار، جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) را به نمادی جهانی تبدیل کرده است
۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱
 
جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام‌رضا (ع) در پایان نشست جمع‌بندی جلسات کارشناسی توسعه زمانی برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) که به مدت دو روز در تهران برگزار شد، از دو شاخصه مهم جریان‌سازی و مستمر بودن به‌عنوان دلایل توفیق این جشنواره بین‌المللی یادکرد.
 
کنگره ملی بزرگداشت حضرت معصومه (س) در جشنواره بین‌المللی امام‌رضا
۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: کنگره بزرگداشت حضرت معصومه به میزبانی این اداره کل و در قالب پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) برگزار می‌شود.
 
جمع‌بندی نهایی برنامه‌های پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا در نشست تخصصی
۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
 
دومین روز از نشست جمع‌بندی جلسات کارشناسی توسعه زمانی برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) در حال برگزاری است.
 
اردبیل، میزبان همایش ملی گفتگو و مناظرات رضوی
۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸
 
۲۲۵ نفر از پژوهشگران حوزه و دانشگاه در سامانه همایش ملی علمی پژوهشی گفتگو و مناظرات رضوی ثبت‌نام و تاکنون ۱۴۵ مقاله به دبیرخانه ارسال‌ شده است.
 
بعضي مساجد به نمازخانه تبدیل‌شده‌اند
۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲
 
حجت‌الاسلام پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسجد مهم‌ترین پایگاه فرهنگی جهان اسلام است که ما خیلی کم از آن استفاده کردیم گفت: خیلی از فعالیت‌های ما با محوریت مسجد می‌توانست نتایج بهتر داشته باشد زیرا هر حرکتی که در پیوند با مسجد برگزار شود با سلامت و قوت بیشتری ادامه می‌یابد....
 
جشنواره محراب پیونده دهنده فضای معنوی مسجد با ولایت است
۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳
 
حجت السلام‌والمسلمين حمیدرضا سلیمانی مشاور وزیر ارشاد و رئیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در اختتامیه سومین جشنواره محراب که ظهر امروز در مشهد برگزار شد، جشنواره محراب را پیونده دهنده فضای معنوی مسجد با ولایت دانست.
 
جشنواره محراب یک جشنواره تمام‌عیار مردمی است
۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
 
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام‌رضا (ع) در اختتامیه سومین جشنواره محراب که ظهر امروز در مشهد برگزار شد تأکید کرد: مردمی بودن رمز پیشرفت و ارتقای جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) است.
 
مشارکت  هفتاد هزار نفر در بخش حفظ چهل حدیث رضوی جشنواره محراب
۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۲
 
دبیر اجرایی جشنواره سراسری محراب از اختتامیه این جشنواره در 11 شهریورماه با حضور مقامات استانی و کشوری در مشهد خبر داد و گفت: از برگزیدگان این جشنواره ملی تقدیر می‌شود.
 
جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، لبیک به دغدغه مقام معظم رهبری بود
۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۳
 
در آیین اختتامیه ششمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در یاسوج از 63 برگزیده کهگیلویه و بویراحمدی این دوره از جشنواره تجلیل شد.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...