۳۰ مرداد ۱۳۹۶ 21 August 2017
 
"عدالت" از منظر شهید بهشتی/ دکتر حسین راغفر
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
 
هیچ زیربنای اجتماعی از آن زیربنای شوم خطرناکتر نیست که انسان یا انسانهایی بتوانند هر چه می‌خواهند، انجام دهند بی‌آنکه بشود بر آنها خرده گرفت و بی‌آنکه بشود از آنها بازخواست کرد. جامعه اسلامی جامعه بره‌ها نیست؛ جامعه آدمهاست؛ آدمی‌که انتقاد می‌کند و در کار همه دقت می‌کند؛ اما به‌ خاطر چی؟ به ‌خاطر پاسداری ...
 
چرا عيد فطر ما با عربستان فرق مى‌كند
۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
سيد مجتبى كيا: در روز هاى آخر ماه مبارک رمضان بعضى از مردم با مقايسه كشور عربستان سعودى مى‌گويند چون با عربستان شروع كرديم پس عيدمان با آنها يكى است؛ بعضى ديگر مى‌گويند هميشه آنها يك روز زودتر از ايران عيد مى‌گيرند، عده ديگر معتقدند برعكس يك روز ديرتر عيد است!
 
هشت عیدانه از هشت شاعر | عید فطر در اشعار پارسی
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۰
 
هر شام ز ماه رمضان صبح امیدی است هر روز از این ماه مبارک شب عیدی است
 
بازخوانی غزلی از مولانا در وصف عید سعید فطر
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
 
شعر پارسی از دیرباز تا کنون رمضان را در آیینه‌ وجودی خود دیده است و به قدر وسع خود از تصویر این ماه در ذهن مخاطبانش زنگارزدایی کرده است. رمضان، روزه، عید فطر و ... بارها در قالب مضامین دینی و عرفانی و حتی تعابیر عاشقانه توسط شاعران به تصویر کشیده شده است.
 
غزلی از محمدمهدی سیار به مناسبت عید سعید فطر
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
 
من در به در او به جهان آمده بودم گفتند کجایی؟! به جهان امده رفته
 
نقش مردم در انتخاب الگوی اجرای ولایت/ محمدرضا ملایی
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۵
 
پاسداری از قانون اساسی به این معنی است که ولی فقیه با تمام قدرت خود از انتخابی که مردم در چارچوب قانون اساسی داشته حمایت و صیانت کند و البته وظیفه دارد جلوی انحراف منتخب مردم از چارچوب های قانون اساسی را بگیرد. این، مکانیسمی است که در ایران کنونی برای إعمال حاکمیت سیاسی توسط مردم انتخاب شده است.
 
قصیده پندآمیز سعدی شیرازدر وداع ماه مبارک رمضان
۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
 
سعدی شیرازی در یکی از قصاید وعظی زیبای خود رفتن ماه رمضان را به رفتن بهار و رسیدن خزان تشبیه می‌کند و البته همچون بلبل به بهار شدن دوباره‌ی هستی به برکت رمضان امید دارد.
 
شاخصه‌های فرهنگ رضوی در سلوک شهید چمران
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
 
او آمریکا، مصر، لبنان و جبهه‌های ایران را زیر پا گذاشت با یک هدف؛ یاری حق و خروش بر باطل و قیام علیه هرچه ناحق و ناراست و نازیباست. او خود را مکلف به یاری محرومان می‌دانست. گویی می‌خواست این حدیث رضوی را زندگی کند که؛ بعد از انجام واجبات، کاری بهتر از ایجاد خوشحالی برای مؤمن، نزد خداوند بزرگ نیست
 
امام علی در سپهر کلام امام رضا؛
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
 
خوانش امام در کلام امام به‌مثابه تفسیر آیه به دیگر آیه، شیوه‌ای است که هم ما را از خطا مصون می‌دارد و هم در شناخت بهتر کمک می‌کند.
 
گذری بر شخصیت و زندگی امام علی (ع) در شعر معاصر
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
 
شعر علوی شعری است هدفمند، شعری که مخاطبش نوع بشر است و او را دعوت می‌کند تا از خوان معرفت علی (ع) و اولادش بی‌نصیب نماند و این از آن منظر است که از دیدگاه شاعر، در شعر علوی به‌طور اخص و در شعر مذهبی به‌طور اعم، معصومین ما حقیقت زنده و جاویدان هستند و پیروی از آنان بی‌تردید ضامن سلامت و سعادت بشر است....
 
دریای بیکران کرامات رضوی در قلب قلم شاعران عاشق
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
 
محمد صارمی شهاب، شاعر جوان و باسابقه همدانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگ رضوی درخصوص جشنواره شعر دوبیتی و رباعی رضوی و کرامات امام رضا(ع) دیدگاه‌های خود را مطرح کرد.
 
قدر در نگاه امام رضا(ع) | تغییر سرنوشت انسان در شب قدر
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶
 
امام رضا(ع) در پاسخ به فردی که از ایشان خواست توصیه‌ای کنند تا او در دنیا و آخرت با امام باشد، خواندن سوره قدر و استغفار را توصیه فرمودند.
 
آداب رضوی شب قدر
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
 
امام رضا علیه‌السلام نیز شب قدر را شبی می‌دانند که سرنوشت انسان‌ها در آن تقدیر و تحریر می‌شود.
 
کار و تلاش درس مشترک امام مجتبی و امام رضا (ع)
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
 
خط سیر سخن امام مجتبی و امام رضا (علیهما‌السلام) ما را به سر خط تکلیف انقلابی و ملی می‌آورد تا بیش از همیشه برای اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم و با برنامه‌ریزی به‌سوی "اشتغال و تولید" که نقشه راه موفقیت سال جاری هم هست، گام برداریم.
 
تداوم روح الله در رهبری انقلاب اسلامی
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۲
 
نظام جمهوری اسلامی منبعث از انقلاب اسلامی در دوران بعد از امام خمینی، وارد فازهای جدیدی از حیات ارزشمند خود شد که نقش رهبری انقلاب همچنان نقشی بی‌بدیل و برجسته است
 
حاجت روز دهم ماه رمضان: خدایا رسیدن به تو را می‌خواهم
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۹
 
کسی که قدم در راهی می‌گذارد اگر هدفی نداشته باشد یقیناً عمرش را بیهوده صرف کرده است. حال اگر برای خود هدفی مشخص کند اما برای رسیدن به آن راهنمایی نداشته باشد باز هم عمرش بیهوده صرف می‌شود و نتیجه‌اش رفتن به بی‌راهه است.
 
ابیات رمضانه هشت شاعر پارسی‌زبان
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
 
تا به رویش گرفته‌ام روزه جز به یادش نمی‌کنم افطار...
 
حاجت روز نهم رمضان: از موانع آفتاب رهایم ساز!
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸
 
آفتاب بی‌منت بر تمام عالم می‌تابد. اما برخی موجودات از گرمای وجودش محروم می‌مانند. این تقصیر آفتاب نیست، سایه اشتباهات موجودات آنها را از نعمت آفتاب محروم می‌سازد و مانع می‌شود روشنای روز را درک کنند.
 
خمینی(ره)، امام احیای امر رضوی
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۷
 
نمی‌دانم، امام به مشهد آمد یا نه، اما حالا هر وقت به حرم می‌روم، نسلی را می‌بینم که او راه حرم را نشان داده است و دل‌شان را به مشبک‌های ضریح گره‌زده است. صریح عرض کنم، من درکنار تک‌تک زائران، حضور عارفانه روح خدا را حس می‌کنم.
 
رمضان را از دریچه نگاه امام رضا (ع) باید دید
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
 
حضرت شمس‌الشموس (ع) با چراغ سخن، کوچه‌های جان را چنین روشن می‌کنند تا چشم، خود را از بستر غفلت، بیرون کشد و به فرصت سعد، نیکو نگاه کند که در این ماه و در این زمین باید بارهای نباید را زمین نهاد و در این ماه و از زمین خویشتن باید به‌سوی آسمان معرفت پر کشید.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...