۷ فروردين ۱۳۹۶ 27 March 2017
 
وقتی که جاده‌های بلند، کوتاه می‌آیند
۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
 
دل‌نوشته برای امام رضا علیه‌السلام
 
کم‌توجهی به سیره حکومتداری پیامبر(ص) و تعامل ایشان با مخالفان
۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
 
تاکنون در حوزه سیره‌شناسی، جنبه‌های اخلاقی پیامبر‌ اکرم(ص) به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته اما به سیره حکومتداری و تعامل ایشان با مخالفان‌شان کمتر توجه شده است. این موارد خلأهایی است که باید مورد توجه اصحاب دین و قلم قرار گیرد.
 
شمع غربت کریم اهل بیت(ع) در بقیع
۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
 
محمدرضا جعفرملک: شاید غربت غروب این روزهای بقیع در آستانه رحلت ختم المرسلین(ص) اشک هر مسلمانی را از دیدگان جاری سازد اما ماتم کریم اهل بیت(ع) را چه کنیم که خطاب به برادر فرمود یا اباعبدالله(ع) هیچ روزی مثل روز تو(عاشورا) نیست.
 
زائران پیاده، کاروانی به‌مثابه نهضت رسانه‌ای
۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۰
 
اربعین عراق را به‌اضافه عدد 8 که کنیم به مشهد می‌رسیم و جوی باریکه‌هایی که از جاده‌های مختلف به‌سوی مشهد جاری می‌شود. جویی‌هایی که به هم می‌رسند، رودخانه‌ای خروشان اما زلال را شکل می‌دهند که چون به مشهد می‌رسند، دریا شکل می‌گیرد.
 
آیت‌الله موسوی اردبیلی «سید مفید» دوران ما بود
۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
 
معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با دلنوشته‌ای که آن را در کانال تلگرامی خود منتشر کرده، مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی مرجع تقلید را توصیف و وی را «سید مفید» دوران خویش خوانده است.
 
«اربعین طوبی» رنگین‌کمان عرض ارادت به آستان امام‌ حسین(ع)
۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
 
حسام آبنوس: رمان «اربعین طوبی» رنگین‌کمانی از عرض ارادت به آستان امام حسین(علیه السلام) از سوی مردم عراق است که در این همایش جهانی بروز پیدا می‌کند.
 
بسیجی و انسانِ تراز رضوی
۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲
 
خبرگزاري فرهنگ رضوي/ غلامرضا بنی اسدی: بسیجی را باید شناخت. خوب هم باید شناخت او را که انسان تراز جامعه تعالی‌یافته است. او را باید شناخت در ترازوی کلام حجت خدا که خلق خدا را به‌سوی بهشت رهنمون می‌شود. باید به خوانش بسیجی بر اساس سخن معصوم پرداخت و به معیارهایی توجه کرد که حتی یک درصد ...
 
ای چلچراغ چشم تو، خورشید راه من ...
۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
 
ای آستان قدس تو تنها پناه من؛ بر خاک باد پیش تو روی سیاه من
 
معرفی کتاب کودک رضوی: مجموعه شعر «گنبد خورشید»
۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
 
کتاب «گنبد خورشید» به قلم معصومه مهری قهفرخی، اثری است که در افزایش شناخت و حس صمیمت کودکان نسبت به امامان معصوم موثر خواهد بود.
 
زیارت؛ از کربلا تا خدا
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۶
 
امام رضا علیه‌السلام می‌فرماید: کسی که قبر امام حسین علیه‌السلام را در کرانه فرات زیارت کند، مثل کسی است که خدا را زیارت کرده است.
 
ارابه عشق؛ خاطرات خادمی افتخاری
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
 
«ارابه عشق» مجموعه خاطرات خادمی افتخاری است که با ویلچر، زائران بیمار و مسن را به سمت صحن‌ها و رواق‌های امام بدرقه می‌کند.
 
معرفی کتاب کودک رضوی: مجموعه شعر هاچین و واچین
۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
 
مجموعه شعر «هاچین و واچین» به قلم زهرا داوری اهل بجنورد، و تصویرسازی سمیه حیدری است که اخیرا نیز توسط بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) منتشر شده است.
 
تفسیر علامه جعفری از عهدنامه مالک اشتر
۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
 
علامه محمدتقی جعفری در کتاب «حکمت اصول سیاسی اسلام» به شرح عهدنامه مالک‌اشتر پرداخته و به بسیاری از اصول سیاست در اسلام اشاره کرده است.
 
راه قدس همچنان از کربلا می‌گذرد
۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۲
 
علیرضا قربانی : شعار راهبردی «راه قدس از کربلا می‌گذرد» دریکی از حساس‌ترین مقاطع جنگ تحمیلی چراغ راهی شد تا آرمان اصلی جهان اسلام یعنی نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف، نه دستمایه فریب صدامی شود و نه دستخوش فراموشی در مشغله‌های مهمی چون جنگ تحمیلی. نزدیک به دو سال از ...
 
اربعین؛ و تو چه می‌دانی اربعین چیست؟
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۴
 
محسن پیرهادی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: فقط آنان که در این موسم عظیم، توفیق حضور داشتند و از برکات این عشق ورزی، بهره بردند، درک می کنند حس و حال اربعینی ها را.
 
اربعین؛ زیارت مشتاقان با ثواب‌های شگفت انگیز
۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵
 
کسانی که در اربعین به زیارت کربلا می‌روند، خواب و غذا برای خودشان در نظر نمی‌گیرند؛ آنها دنبال امام حسین(ع) هستند؛ در این صحنه‌ها اشتیاق به امام حسین(ع) می‌جوشد.
 
از بستن کوله‌پشتی تا توصیه‌های بهداشتی؛ آنچه پیش از زائر پیاده ‌شدن اربعین باید بدانید
۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
 
مجتبی محمودی مهماندوست*: وقتی کوله‌پشتی بسیاری از مسافران اربعین را مادران مهربان و همسران دلبندشان می‌بندند چه سودی دارد این همه توصیه به زائران که چه چیزهایی برای سفر لازم است!
 
عقل «کاظمی» و رسم «زندگی»
۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
 
خبرگزاري فرهنگ رضوي/همه را با امام کاظم (ع) عشقی است و تولایی و استشفایی. ما را نسبت، تشیع تعریف می‌کند. اما یک نسبت ویژه هم هست که خاص ما ایرانیان و به‌ویژه خراسانیان است که آفتاب‌نشین کوی پور رشید امام کاظم (ع) حضرت شمس‌الشموس(ع) هستيم. حسی لطیف که وقتی به کاظمین هم مشرف می‌شویم، از آرامش خانه پدری ...
 
با  اشاعه گناه مخدوش‌كننده عفت عمومي جامعه چه می‌کنیم؟
۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۳
 
جرائم اخلاقی و منافی عفت، حتی اگر صد در صد هم اتفاق افتاده باشد، همیشه حالت فوق‌العاده دارد و باید زیر ستر جامعه باشد و هرگز نباید بر زبان مردم بنشیند چه رسد به اینکه نقل محافل شود .
 
مظلومیت حکمت و فلسفه در هجمه دشمنان انقلاب
۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۸
 
رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا معتقد است در جریان تهاجمات دشمنان پس از انقلاب اسلامی ایران، حکمت و فلسفه از همه مظلو‌م‌تر بوده و دشمن مستقیماً و آگاهانه،‌‌ فلسفه اسلا‌می و سیاست آگاهانه آن را هدف قرار داد.
 
 
 
 
 
 
 
کتاب «دین و سیاست از منظر امام ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...