۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
 
آموزش 3 هزار نفر از مسئولین هیئات مذهبی استان تهران در سال 96
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
 
معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، از آموزش 500 نفر از مسئولین هیئات مذهبی استان در سه ماهه سوم سال جاری خبر داد.
 
۱۵۰ میلیون برگ سند اوقافی در کشور وجود دارد/ سامانه دیجیتالی اسناد موقوفات راه‌اندازی شد
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۸
 
مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف با تشریح فرآیند اسکن اسناد در سامانه دیجیتالی سازمان اوقاف به منظور حفظ و تثبیت موقوفات، گفت: تاکنون ٨۵۰ هزار سند در سازمان اوقاف اسکن و در این سامانه بارگذاری شده است.
 
شمار ثبت‌نام کنندگان در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
 
تعداد متقاضیان شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، روز سه‌شنبه 26 دي ماه 96 از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت.
 
اشعار و سرودهای ولادت حضرت زینب(س) منتشر شد
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲
 
در آستانه فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س)، اشعار و سرودهای ویژه ولادت آن حضرت به همراه نغمات آموزش سبک بر روی سایت مدایح و صفحه هلال در شبکه‌های مجازی منتشر شد.
 
تبديل دشمنان غیرمعاند به دوستان نظام اسلامي از سیاست‌های حکومت علوی است
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰
 
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث گفت: از سیاست‌های حکومت علوی این است که دشمنان غیرمعاند و فریب‌خورده را با آگاهسازی به دوست تبدیل كرده و به جمع دوستان نظام اسلامی بیافزائیم.
 
هجدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات اول بهمن آغاز می‌شود
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰
 
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز اعزام‌های جدید دانشگاهیان به عتبات عالیات از شنبه اول بهمن ماه خبر داد.
 
مارکسیستی که مسلمان شد؛ حال و هوای زیارت و توسل از زبان «جعفر گنزالس»
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
 
«رائول گنزالس بورنز» که در سن 32 سالگی به اسلام آورد، از طرف دوستان مسلمانش به نام «جعفر گنزالس» مشهور شد. با وجود اینکه از طرف عده‌ای از آشنایانش طرد شده بود اما دوستان مسلمان و متدین زیادی پیدا کرد و بعد از مدتی برای تحصیل در حوزه علمیه قم به ایران هجرت کرد.
 
تفاوت‌هاي مومن و منافق/ مومن اهل یقین است اما منافق غرق در تردید
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲
 
حجت‌الاسلام والمسلمين مظفري ميانجي با اشاره به آيات قرآني گفت: مومن بدخواه کسی نیست، اما منافق منتظر حادثه ناگوار برای دیگران است. مومن اهل یقین است اما منافق غرق در تردید است.
 
دستورات اسلام در برخورد با منافقین بسیار سخت‌گیرانه است/ رفتار معصومین با دشمنان اسلام چگونه بود؟
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶
 
حجت‌الاسلام دکتر احمد رهدار گفت: دستورات اسلام در برخورد و مواجهه با منافقین و کسانی که قصد بر هم زدن امنیت و آرامش جامعه اسلامی و سقوط نظام اسلامی را دارند بسیار سخت‌گیرانه و غیرقابل گذشت است.
 
نحوه برخورد معصومين با آشوبگرانی که دنبال تضعیف نظام اسلامی بودند
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
 
يك كارشناس ديني گفت: در شیوه برخورد امیرالمومنین(ع) می‌بینیم كه ایشان شخصا مردم را در تحقق خواسته‌های معقول و به‌حق‌شان یاری می‌کردند اما این همراهی تا زمانی ادامه داشت که فرد یا افرادی قصد تزلزل جامعه اسلامی، شایعه‌پراکنی و ناامنی جامعه اسلامی را نداشته باشند.
 
وجود نازنین بقیه‌الله از زبان امام رضا(ع)/ روایت‌های خشونت امام ساخته ذهن بیمار بنی‌عباس است
۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۷
 
کارشناس مهدویت گفت: یقینا سیره امام مهدی علیه‌السلام برگرفته از سیره پیامبر اعظم است پس مهربانی و محبت به مردم شاخص‌ترین ویژگی ایشان به شمار می‌رود.
 
رهبر معظم انقلاب
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
 
هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم قم صبح امروز به مناسبت سالروز قیام ۱۹دی ۱۳۵۶ با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
 
دعوت امام رضا(ع)، جنگ نرم مامون با تشییع بود/ امام رضا(ع) سیاسی‌ترین بندگان خداست
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
 
حجت‌الاسلام حسین شهامت گفت: مامون به دنبال سوءاستفاده از جایگاه مذهبی و معنوی امام بود اما امام رضا(ع) آنقدر هوشمندانه، هنرمندانه و زیبا از این فرصت محدود به نفع خود بهره‌برداری کردند که هر زمان به نقش‌آفرینی امام رضا(ع) می‌اندیشم متوجه می‌شوم، امام رضا سیاسی‌ترین بندگان خداست.
 
ارائه محصولات ویژه فاطمیه اول از سوی مؤسسه هنر و ادبیات هلال
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۶
 
مؤسسه هنر و ادبیات هلال وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در دهه فاطمیه اول 1439هجری قمری اشعار، نوحه و مقتل را به صورت روزانه روی اپلیکیشن رادیو اینترنتی هلال قرار می‌دهد.
 
«ظلم»، «کفر» و «گناه» موانع «فلاح» انسان در دنیا و آخرت است
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۶
 
آیت‌الله محمدی ری‌شهری در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم در ادامه تفسیر آیه پنجم سورۀ بقره در تبیین موانع سعادت انسان در دنیا و آخرت، گفت: مطابق آنچه در آیه 23 سوره یوسف آمده و دو مرتبه در آیات 21 و 135 سوره مبارکه انعام نیز تکرار شده و همچنین طبق تصریح آیاتی از سوره‌های مومنون، یونس و شوری، جامع‌ترین موانع ...
 
گسترش فعالیت‌های حوزه رضوی در سطح اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها/ ضرورت ارتقای سطح کیفی جشنواره‌های رضوی
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
 
معاون فرهنگی وزير علوم، تحقيقات و فناوري، مجموعه برنامه‌های رضوی را بستری برای کمک به توسعه فرهنگ دینی دانشگاه‌ها و جامعه دانست و بر گسترش فعالیت‌های حوزه رضوی در سطح اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها، در برنامه‌های آتی تاکید کرد.
 
رئیس انجمن مهدویت حوزه: افزایش ظلم به معنای نزدیک شدن ظهور نیست
۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۶
 
رئیس انجمن مهدویت حوزه علمیه قم گفت: تحقق ظهور آن حضرت تابع شرایط و دلایل مختلفی است و پر شدن جهان از ظلم وستم یکی از شرایط و عوامل ظهور می‌تواند باشد؛ بنابراین در صورت عدم تحقق سایر شرایط نمی‌توان گفت ظهور محقق خواهد شد.
 
رهبر معظم انقلاب
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸
 
رهبرانقلاب بابیان اینکه دشمن منتظر فرصت برای ضربه‌زدن به ایران است، تاکید کردند:در قضایای اخیر، دشمنان با ابزارهای گوناگون ازجمله پول و سلاح هم‌پیمان شدند تابرای نظام اسلامی مشکل ایجاد کنند.
 
وحدت براي تشکیل یک جامعه الهی لازم است اما کافی نیست/ تئوری اسلام دستیابی به همزیستی الفت‌آمیز است، نه فقط مسالمت‌آميز
۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰
 
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: نکته بسیار ظریف و لطیفی که از نهج‌البلاغه درمی‌یابیم آن است که برای رسیدن به حیات طیبه و تشکیل یک جامعه الهی، وحدت لازم است اما کافی نیست.
 
امام رضا(ع) کوثر قرآنی ایرانیان است/ مزد والای ادب در محضر عالم آل محمد(ص)
۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
 
حجت‌الاسلام والمسلمين عباسی خراسانی گفت: جالب است بدانیم که هیچ یک از ائمه اطهار غیر از امام رضا(ع) حدیث فارسی نداشته‌اند در حالی که از امام رضا(ع) چند حدیث فارسی نقل شده است. امام رضا(ع) به گفته تاریخ به چند زبان زنده آن زمان مسلط بوده‌اند یقینا جنبه‌های متعدد علمی ایشان است که باعث شده امام عالم آل ...
 
 
 
 
 
 
 
اثری فاخر و ماندگار برای محققین ...
 
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی ...