۲ اسفند ۱۳۹۶ 21 February 2018
 
ذکر زبان حال، تحریف نیست/ مخالفین با عزاداری خیابانی، اول تشییع جنازه‌ها را تعطیل کنند!
۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
 
اینکه زبان حال، به یک روایت و یک واقعیت تبدیل بشود امری بسیار بعید است. زبان حال‌ها به‌صورت روایت و واقعیت برنمی‌گردد. زبان حال، زبان حال است. شعرا و مداحان مخصوصاً زبان حال زیاد دارند. اشکالی هم ندارد، وقتی با شئونات اهل‌بیت علیهم‌السلام سازگار باشد و با واقعه هم مناسبت داشته باشد چه اشکالی دارد.
 
خادمی آقا بزرگترین افتخار دوران ورزشی  است
۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
 
«محمد خندانی مقدم» متولد 1365 مشهد نماینده کیوکوشین کاراته خراسان رضوی ،مربی فیتنس و دفاع شخصی، مدیر روابط عمومی هیات ورزش همگانی استان ،کارشناس ارشد و مدرس دانشگاه ،قهرمان مسابقات آسیایی کاراته که در سال های 215 و 216 در مسابقات بین المللی کاراته کشور حاضر و موفق به کسب عناوین قهرمانی شد.
 
جایزه سفرهای زیارتی برای ارتقای فرهنگ زیارت
۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
 
تبادل سفر زیارتی،توسعه فرهنگ زیارت و تقویت کانون های عبادی، سه ضلعی بود که یک معلم برای ارتقای معنویت و فکر دانش آموزان به عنوان سازندگان فردا، پیشنهاد می کرد. این افق نگاه باعث شد تا به سراغ دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش استان ،داور فوتبال و نفر برترجشنواره الگوهای برتر تربیت در آموزش و پرورش برویم ...
 
50 کماندوی مسلح، آقامصطفی را دستگیر کردند/ به آیت‌الله مرعشی لگد زدند
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مرعشی نجفی فرزند مرجع عالیقدر مرحوم آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی(قده)، از نزدیکان و معاشران دیرین امام خمینی و فرزند ارجمندش شهید آیت الله سید مصطفی خمینی است. وی در گفت و شنودی که پیش روی دارید، به بیان پاره‌ای از خاطرات خویش از ادوار آغازین نهضت اسلامی پرداخته است.
 
آبی ترین آسمانی زمین؛ ​روایتی از جنگ بدون شعارزدگی
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
 
نمایش آبی ترین آسمانی زمین، روایتی از چهره های گوناگون جنگ تا مهمان تماشاخانه استاد هودی است.
 
آیت‌الله علم الهدی به من گفت: در مورد نظرات مخالفین فکر کن، شاید حق با آن‌ها باشد
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۴
 
آقای علم الهدی به من می‌گفتند: دانشگاه جای فکر کردن است. انتظار اینکه در دانشگاه بخواهیم افکار مخالف نظر خودمان را منع بکنیم، قطعاً نابجاست. ایشان می‌فرمود بعضی اساتید هستند که ما آن‌ها را قبول نداریم و ممکن است حرف‌هایی هم بزنند که ما قبول نداشته باشیم. اگر برای حرف آن‌ها جوابی داشته باشیم که بیان ...
 
آزاد اندیشی آیت‌الله مهدوی کنی باعث همکاری اساتید راست گرا و چپ گرا شده بود
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۴
 
در مورد دکتر کدیور باید بحث شود که آیا مطالبی که ایشان مطرح می‌کردند، قابل نقد نبود؟ آیا دانشجویان و اساتید دانشگاه نمی‌توانستند نظریات ایشان را نقد کنند؟ به نظر می‌رسد در رابطه با اخراج ایشان از دانشگاه باید از عاملین این قضیه تحقیق شود. چه‌بسا می‌شد که جواب سؤالات ایشان را داد و ایشان را در کنار خودمان ...
 
انتشار کتاب مصحف ابراهیم راه را برای تکمیل مطالعات نسخه شناسی اسلامی هموار می‌کند
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۸
 
عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و مؤلف کتاب مصحف ابراهیم، در حاشیه رونمایی از کتاب مصحف ابراهیم در سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس، درخصوص چگونگی تالیف این کتاب با خبرگزاری رضوی گفت و گو کرد.
 
باید کتاب «فقه عزاداری» تدوین شود/ برخی عزاداری‌ها، مصداق منکر است!
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹
 
اینکه بعضی‌ها می‌فرمایند که در کار اهل‌بیت دخالت نکنید و یا در اصطلاح می‌گویند در عزاداری امام حسین، در شکل عزاداری‌اش دخالت نکنید، این‌ها خودشان دارند در کار امام حسین دخالت می‌کنند؛ یعنی اصلاً آن چیزی که این‌ها مطرح می‌کنند دیدگاه امام حسین و اهل‌بیت نیست.
 
مجالس حسینی نه بریده از سیاست باشد و نه سیاست‌زده/ سخنران مجالس حتی‌الامکان باید مجتهد باشد
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
 
علما و خطبا باید سعی بکنند که منبری را از مجتهدین انتخاب بکنند. اگر منبری ما مجتهد نیست، فقیه نیست کسی باشد که از کلمات فقها برای مردم بگوید. از کتاب‌های متفرقه، از حدسیات و ظنیات نباشد.
 
در فضای مجازی با اشعار مذهبی فاخر مواجه نیستیم
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
 
محمد مرادی عضو هیئت علمی و از اساتید ادبیات دانشگاه شیراز و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس است. مرادی در حوزه پژوهش و شعر آثار درخور توجهی دارد. وی برنده جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران و کتاب شعر دانشجویی شده است. از او تاکنون مجموعه‌شعرهایی دخترک کوچه بالا سلام، این جمعه، آن بابانوئل، همچون تو سیب و ...
 
منابر و روحانیت باید به‌روز شوند/ مسجد سیاسی، ریشه‌های عاشورای حسینی را در افراد زنده مي‌كند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
 
حجت‌الاسلام ابراهيم بهاري درباره نقش روحانیون و منابر در اطلاع‌رسانی فرهنگ حسینی، گفت: به نظر بنده امروز منابر باید سیاسی باشند یعنی در عین اینکه سیاسی باشند اما به این نکته توجه کنند که مساجد اسیر بازی‌های سیاسی نشود. مسجد سیاسی و روحانی سیاسی، خطی را دنبال می‌کند که ریشه‌های انقلابی‌گری و عاشورای ...
 
در ایران با نگاه کلنگی، پیش از آنکه دنبال بهسازی بافت ها باشیم به دنبال نوسازی آن­ ها هستیم
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳
 
باید مراقب بود تا به نام طرح های توسعه گرای شهری، بافت های شهری با کیفیت تاریخی و فرهنگی نادیده گرفته نشده و قربانی نشوند. بنابراین ما تأکید زیادی داریم که بافت های شهری دارای کیفیت تاریخی و فرهنگی، باید بر مبنای یک نگرش مبتنی بر توسعه پایدار بازسازی شوند.
 
از جبهه جنوب تا لس آنجلس/ پلیس امریکا کارت جانبازی ایشان را به کارت انتحاری ترجمه کرده بود!
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
 
شهید سید محمود موسوی سال ۶۴ جنگ را رها کرده و به امریکا می رود. چرا که معتقد بود محیط بکر است و مناسبی برای تبلیغ تشیع است. در طول سه دهه تحولی در تشیع امریکا ایجاد می کند.
 
تفکیک مناسک به ملی و مذهبی به شکاف بیشتر در جامعه دامن می زند
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
 
نهادهای حاکمیتی هرچقدر آیین های ملی و مذهبی را از هم تفکیک کنند، به شکاف های جامعه دامن می زنند، حاکمیت باید بداند که همه این آیین ها برای بقای جامعه و تداوم آن و نیز انسجام بخشی بدان، لازم و ضروری هستند.
 
امیدوارم حرکت زائران پیاده مشهد به نهضتی چون اربعین تبدل شود
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
 
 گروه زیارت - مجید خروشی- دردهه دوم محرم نیز، زائران و مجاوران از بلادها وشهرهای متفاوت به عشق زیارت به همراه کاروان ها و دسته جات عزاداری وارد مشهد می شوند و این موضوع وظیفه مجاوران و شهروندان مشهدی را در برابر این عاشقان دوچندان سنگین تر می کند به ویژه برای  خادمان بارگاه منور حرم رضوی  ...
 
منبرها نباید باعث تضعیف ایمان مستمعین شود!/ شعور بدون شور، به عمل منجر نمی‌شود
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۳
 
شعور زاييده فكر و انديشه است و مبتني بر آگاهي، شناخت و دانايي است ولي شور زاييده احساسات، علايق و هيجانات است. در فطرت آدمي هم شور است و هم شعور، هیچ‌کدام نفي ديگري نيست هركدام می‌تواند در جاي خويش مؤثر و مفيد باشد.
 
ناحیه مقدسه؛ عینی ترین سوگنامه مصائب عاشورا
۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
 
«زیارت ناحیه مقدسه» سوگنامه امام زمان(ع) برای امام حسین(ع) است که در روز عاشورا انشاء شده و همانطور که ما زیارت عاشورای معروفه داریم و در هر موقعیت مکانی و زمانی به خواندن آن اهتمام داریم، می توانیم زیارت ناحیه مقدسه را نیز در هر زمانی زمزمه و با آن حضرت سیدالشهداء(ع) و مصائب شان را یاد کنیم.
 
روشنگری امام سجاد(ع) برای شناخت عاشورا
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
 
آن حضرت، بسیاری از معارف ناب اسلامی را در قالب دعاهای صحیفه بیان داشته است . از این رو می بینیم که در دعاهای این کتاب، ظریف ترین مباحث خداشناسی، هستی شناسی، عالم غیب و فرشتگان، رسالت انبیا، جایگاه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام، فضایل و رذایل اخلاقی، حالات خاص انسان، شیوه های شیطان در گمراه ساختن مردم،...
 
18 مهرماه؛ آخرین مهلت ارسال آثار به سوگواره ملی شعر امام سجاد (علیه السلام)
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
 
مسئول دبیرخانه کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد مدت زمان ارسال آثار به دبیرخانه سوگواره ملی امام سجاد (ع) را محدود دانست و گفت: 18 مهر، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره در یاسوج است.
 
 
 
 
 
 
 
اثری فاخر و ماندگار برای محققین ...
 
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی ...