۷ فروردين ۱۳۹۶ 27 March 2017
 
بچه های جبهه، مشهدی ها را «ویژه» تحویل می گرفتند
۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۱
 
او هم مثل خیلی از نوجوان ها در دهه شصت شناسنامه اش را دستکاری کرده تا زودتر عازم جبهه شود.
 
اولین شیشلیک را چه کسی روی ذغال گذاشت؟
۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶
 
شیشلیک غذای محبوب ایرانی‌هاست. غذایی که موقع خوردنش باید تشریفات را کنار بگذاری. باید دنده اش را به دست بگیری و مثل انسان‌های اولیه تکه‌های گوشت و چربی را گاز بزنی. برای انسان‌های شکمو گوشت حکم خوشمزه‌ترین خوراک را دارد. لذیذترین غذایی که می‌توان با گوشت درست کرد همین شیشلیک است.
 
لزوم تمرکز «ضامن آهو» بر فرهنگسازی رضوی و فراگیری اجرای آثار در طول سال
۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۲
 
آثار شرکت‌کننده در جشنواره تئاتر «ضامن آهو» نباید محدود به یک یا دو اجرا در ایام برگزاری آن شود و اگر هدف از برپایی این رویداد فرهنگسازی و ترویج فرهنگ رضوی به زبان تئاتر است، لذا باید شرایطی برای فراگیر شدن اجرای آنها در تمام طول سال فراهم شود.
 
فقیه و عالم واقعی از نظر امام رضا (ع)/ هشدار «عالم آل محمد(ص)» به عالمان و دانشمندان
۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
 
خبرگزاري فرهنگ رضوي: همانند دیگر ائمه(ع) علم را گمشده مؤمن می‌دانند و بر علم‌آموزی از روی خلوص نیت و به‌منظور رفع مشکلات جامعه اسلامی تأکید فراوان دارند.
 
تاليف اولين كتاب در زمينه احكام فقهي معماري و ساخت و ساز
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۹
 
در طي ساليان گذشته هرگاه صحبت از معماري اسلامي و بناي اسلامي مي شد هميشه نگاه ها و توجه ها به سوي هشتي ها و طاق ها و مقرنس هايي بود كه عمدتا زيبايي هاي این سبک معماری را نشان می داد اما آیا احکام فقهی هم شامل این سبک از معماری می شود؟ پاسخ به این سوال را حجت الاسلام قربان زاده در کتاب جدیدی که تالیف ...
 
شبیه‌خوانی و چاووشی‌خوانی رضوي در مسير احيا
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۷
 
دبیر اجرایی جشنواره‌ آیین‌های نمایشی و پرده‌خوانی رضوی یاسوج از اضافه شدن بخش «شبيه‌خواني رضوي» به فراخوان جديد اين جشنواره خبر داد.
 
نتايج یک نظرسنجی درباره میزان اعتقادات ديني دانشجویان اعلام شد
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
 
مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم نتايج یک نظرسنجی که در آن میزان اعتقادات دانشجویان به مسائل دینی و مذهبی در دانشگاه‌های تحت پوشش این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفته است را تشريح كرد.
 
برگزاری جشنواره رضوی در 29 دانشگاه کشور/ اعلام زمان ارسال آثار به دبیرخانه
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۶
 
رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن تشریح مهمترین ویژگی‌های جشنواره رضوی که امسال در 29 دانشگاه کشور برگزار می‌شود، به جزئیات فعالیت‌های برخی کمیته‌های جدید اشاره کرد.
 
ولایت باطنی یک ولایت اخلاقی و معنوی است/ مسئولین بر دل‌های مردم ولایت داشته باشند
۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
 
حجت‌الاسلام غرویان گفت: مسئولین باید سعی کنند همیشه ولایت‌شان برای دل‌ها و درد دل‌های مردم باشد.
 
مردم جهان، آزادی‌خواهی و حق‌طلبی را از امام علی (ع) بیاموزند
۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
 
ارادت به حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام مرز و منطقه و دین نمی‌شناسد. هر کسی از هر کشور و مذهبی که باشد، به محض اینکه با انسان کاملی چون امام علی علیه‌السلام آشنا شده و شخصیت برجسته آن حضرت را بشناسد، به حقانیت غدیر پی خواهد برد.
 
ولایت منصبی الهی است که نظر و انتخاب مردم در آن تأثیری ندارد
۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
 
حجت‌الاسلام طباطبایی با بیان اینکه خلافت و ولایت دو موضوع کاملا جدا هستند، افزود: خلافت در معنای عام یعنی جایگاهی که امکان دارد از طریق برگزاری انتخابات و با نظر و قدرت مردم تعیین شود و حتی امکان عزل او هم توسط مردم وجود دارد. درحالیکه ولایت مقامی الهی است که انتصاب آن تنها از طریق وحی و به وسیله امر ...
 
بسیاری از اهل سنت به حقانیت غدیر اذعان دارند/ بنیاد نهج‌البلاغه چگونه شکل گرفت؟
۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱
 
حجت‌الاسلام والمسلمین دین‌پرور گفت: از حضرت امیرالمومنین (ع) خواستم که کاری به دست من هم بدهد. تا اینکه چند سال بعد به طور اتفاقی ایده تشکیل بنیاد نهج‌البلاغه به ذهنم خطور کرد و این ایده عملی شد.
 
کنگره ملی شعر آفتاب به ایستگاه دوم رسید
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶
 
مدیرعامل مجمع شاعران اهل بیت (ع) از برگزاری دومین کنگره ملی شعر آفتاب، با محوریت حضرت امام رضا (ع) در آینده نزدیک خبر داد.
 
پیشینه‌ سروده‌های آیینی و رضوی در افغانستان/ در افغانستان امروز، شاعر آیینی مظلوم است
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴
 
یک شاعر مهاجر افغانستاني می‌گوید: پيشينه شعر مذهبي در افغانستان به آثار ناصر خسرو و سنايي مي‌رسد. با توجه به سروده‌هايي كه این شاعران درباره‌‌ اخلاق و عقیده و آموزه‌های دینی ما و همچنين مدح معصومين داشته‌اند. از معاصرين، واصل كابلي، بلبل و شهید سيد اسماعیل بلخی را مي‌توانم در اين پيشينه نام ببرم.
 
نوشت‌افزارهای با محتوای «فرهنگ رضوی» پرفروش‌ترین سال شدند
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
 
یک طراح و تولیدکننده نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی از استقبال خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان از نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی با موضوعات فرهنگ رضوی و پیشرفت‌های علمی خبر داد.
 
جشنواره ها با هدف تاثیرگذاری در شعر آیینی پیش نمی‌روند/ نقش اصلي شعر آئيني انتقال پيام ائمه باشد
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
 
عضو دوره‌ دوم شعر جوان انقلاب اسلامی گفت: شعر رضوی امروز بیشتر در ورطه‌های احساسی افتاده و یکسری واگویه‌ها و درددل‌ها با حضرت است. اما فکر می‌کنم نقش اصلی شعر آیینی، انتقال پیام ائمه‌ اطهار باشد. البته آن واگویه‌ها نیز قدر و قیمت خود را دارند، اما نقش و هدف اصلی این نوع شعر را نیز نباید فراموش کرد.
 
شعر رضوی، امروز بیشتر بر محور عشق و محبت به امام رضا (ع) می‌چرخد
۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
 
شعر به خاطر ظرافت‌های خاصی که دارد همواره زبان جامعه بوده است و در مقایسه با کلامی که ساده بیان می‌شود می‌تواند تاثیرگذاری فوق العاده‌ای داشته باشد. شاید به همین دلیل است که در همۀ عرصه‌ها مانند مذهب ، مقاومت و مسائل ریز و درشت اجتماعی و ... شعر همواره پیشقدم بوده و زبان برنده‌تری داشته، و زودتر از ...
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
 
نگین صدق گویا از تجربه بازی در فیلم ابراهیم خلیل الله و محدودیت امکانات برای ساخت فیلم های مربوط به قصه های قرآنی گفت.
 
عبادتی که اگر قبول شود، سایر اعمال ما نیز پذیرفته می‌شود
۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲
 
حجت الاسلام میرحیدری گفت: ‏ امام حسین(ع) شب عاشورا به برادرشان حضرت ابوالفضل فرمودند «امشب را برای ما مهلت بگیر» و این به خاطر ترس ‏امام(ع) از مرگ و جنگ با دشمن نبود بلکه به خاطر علاقه زیاد سیدالشهدا(ع) به نماز و عبادت و مناجات با خدا بود. ‏
 
زیارت امام رضا(ع) جایگزینی توصیه شده برای کسب ثواب حج
۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
 
بنابر روایت «تَمَامُ الْحَجِّ لِقَاءُ الْإِمَام» یعنی اگر حج واقعا ابراهیمی باشد نتیجه و آثار مناسک آن، دیدار با امام زمان (عج) خواهد بود، البته این دیدار صرفا ظاهری و ملاقات نیست و معنایی فراتر از این دارد.
 
 
 
 
 
 
 
کتاب «دین و سیاست از منظر امام ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...