۲۷ آذر ۱۳۹۶ 18 December 2017
 
رسانه‌های جمعی مثل رادیو و تلویزیون مهارت اداره زندگی مشترک را به جوانان آموزش دهند
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور، ضرورت همکاری مسولین و متولیان کشور را عامل موثر در جهت ترویج ازدواج آسان به سبک ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در جامعه دانست.
 
امام جواد(ع)، تثبیت کننده امامت در بین شیعیان
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۶
 
مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان گفت: دردوران امام رضا(ع) شایع شده بود امام چون فرزند پسری ندارد امامت خود ایشان نیز قابل سوال است و امام هشتم اگر واقعا امام بودند باید نسلشان ادامه دار باشد، که تولد امام جواد (ع) خارج ازاینکه درآینده چه اثراتی می تواند داشته باشد تثبت کننده امامت اثنی عشری شد، تولد این ...
 
امام جواد(ع)؛ الگویی تمام عیار برای جوانان/ جامعه و جوانان از امام ۸ ساله الگو بگیرند
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶
 
حجت الاسلام و المسلمین مهدی مافی نژاد با اشاره به اینکه سیره زندگی امام جواد (ع) به‌عنوان جوان ترین امام شیعیان باید الگوی رفتاری جوانان باشد، گفت: امام جواد (ع)، به‌عنوان جوان ترین امام شیعه محسوب می‌شوند و به همین خاطر سیره و سبک زندگی این بزرگوار می‌تواند بهترین الگو برای نسل جوان جامعه ما باشد.
 
کرامت و محبت حلقه مفقوده جهان اسلام/ اسلام دین خودسازی است نه خود سوزی!
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
 
در حاشیه برگزاری پانزدهیمن جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در مشهد، محمد عالم احمد زاده استاد دانشگاه و مشاور وزیر مهاجرین افغانستان در گفتگو با خبرگزاری رضوی ریشه های سردرگمی مسلمانان را تشریح کرد.
 
امام جواد(ع) سریع الاجابه است/ توسل به ایشان سبب گشایش گره‌های مالی و اقتصادی می‌شود
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
 
مفسر، محقق و پژوهشگر علوم قرآنی گفت: براساس روایت پیامبر (صلی الله علیه و آله) که خداوند بخشنده است و بخشش را دوست می دارد امام جواد (ع) از این حیث نیز مورد توجه پروردگار است و می توان ایشان را باب الجواد (درب بخشندگی های خدا) دانست.
 
امام جواد(ع)، پاسدار حریم وحی بود
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
 
حجت‌الاسلام سید مهدی واعظ موسوی با اشاره به اینکه امام جواد(ع) پاسدار حریم وحی بود، گفت: امام جواد(ع) با وجود عمر کوتاه خویش نقش مؤثری در تبلیغ و ترویج دین اسلام داشت و توانست در مقابل دشمن ایستادگی و با ظلم و زور مقابله کند.
 
چرا اطلاعات ما از امام جواد(ع) کم است؟
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷
 
استاد حوزه و دانشگاه، دلايل کمبود اطلاعات حديثي و تاريخی از امام جواد(ع) را کنترل‌های شديد بر رفت‌ و آمدهای آن حضرت و از بين رفتن بسياری از اسناد تاريخی مربوط به آن دوران دانست.
 
تقویت ظرفیت‌های درونی مسجد با استفاده از فضای مجازی میسر است
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
 
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه تقویت ظرفیت‌های درونی مسجد با استفاده از فضای مجازی میسر است، گفت:اگر بتوانیم درست و صحیح از فرصت فضای مجازی استفاده کنیم می‌توانیم ائمه جماعات، هیات امناء، خادمین و همه کسانی که در حوزه مسجد فعالیت می‌کنند و دغدغه مسجد دارند را تغذیه فکری ...
 
مسجد "فضایی عمومی" است/ رابطه‌ای اندام‌ وار و گریزناپذیر میان مسجد و جامعه وجود دارد
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
 
یک معمار و پژوهشگر گفت: با بررسی و واکاوی آیات قرآن، شان نزول آنها، احادیث و سیره‌ی پیامبر و امامان می‌توان شاخص‌های برای برنامه‌ریزی مکانی مسجد در شهر یافت.
 
اهل سنت غنا ائمه(ع) را تنها به عنوان نوه های پیامبر می شناختند!
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
 
این روابط موجب گردیده است تا آشنایی مردم نسبت به ائمه بیشتر گردد. پیش از این ائمه(ع) را تنها به عنوان نوه های پیامبر شناخته و از این رو به آنها احترام می¬گذاشتند اما اکنون آنها را اولیای خدا دانسته و بعضاً از اقوال آنها هم به عنوان شاهد در سخنان خود استفاده می¬کنند.
 
دانشگاهی تأسیس می کنیم که فقط امام جماعت تربیت کند!
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
 
ما باید کلاً امام جماعت را تربیت کنیم و یک رشته‌ای تحت همین عنوان داشته باشیم. ما در پردیسان و در کنار محل احداث مسجد جامعه امیرالمومنین قصد ساخت دانشگاه بزرگی را داریم به نام دانشگاه مدیریت اسلامی،که محصولش امام جماعت است.
 
آوردن میز پینگ پونگ، راه جذب جوانان به مسجد نیست!
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۴
 
حجت الاسلام محمدیان از فعالین فرهنگی حوزه مسجد و کارشناس مسئول طرح های پژوهشی مرکز مطالعات و پژوهش های امور مساجد است. او معتقد است باید ابتدا شروع به تعریف مسجد کنیم قبل از آنکه به کارکردهای مسجد بپردازیم.
 
جای سخنرانی علمی در اختتامیه جشنواره خالی بود
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴
 
سخنرانی ها معمولی بود، یعنی اداری و اجرایی بود. می توانستند از این همه محققینی که در موضوعات مختلف صاحب نظر هستند دعوت کنند تا سطح علمی جلسات بالاتر رود. اگر این اتفاق می افتاد و چنین شخصی حداقل ده دقیقه صحبت می کرد، ما و بقیه هم استفاده می کردیم.
 
از فرودگاه تا اسکان، همه چیز برنامه ریزی شده بود
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
 
به هر حال دست دست اندرکاران درد نکند. برنامه‌شان در کل خوب بود. باید این را هم عرض کنم که از مرحله استقبال در فرودگاه تا اسکان، همه چیز برنامه‌ریزی شده بود. اما چند نقطه ضعف هم وجود داشت که عرض کردم.
 
کاش زنگ آغاز جشنواره سال آینده زده می شد
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۴
 
علی محمد نیاکان دبیر جشنواره امام رضا علیه السلام با موضوع سفرنامه و خاطره رضوی در ایلام، در گفتگو با خبرگزاری رضوی، دعوت نکردن برخی اشخاص مهم را از نقایص این جشنواره عنوان کرد.
 
حمایت از تولیدکنندگان مسجدی با راه‌اندازی «مسجدكالا»/ كاهش هزينه‌های تجهيز مساجد، هیات‌ها و فضاهای مذهبی
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
 
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد، خدمات پايگاه اينترنتي مسجدکالا به تولیدکنندگان و متولیان مسجد را تشريح كرد.
 
شاخصه های اصلی فرهنگ رضوی؛ ساده زیستی و آزاد اندیشی
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳
 
در حاشیه ی برگزاری پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در مشهد پاتریسیا لاندی در گفتگو با خبرگزاری رضوی از فضای فرهنگی و ظرفیت های اسلام برای ترویج در قلب مسیحیت جهان گفت.
 
به برکت انقلاب اسلامی شیعه شدم/ اسلام دین تأدیب نیست!
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
 
در حاشیه ی برگزاری پانزدهیمن جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در مشهد، فرصتی دست داد تا با حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی بوعزیز امام جماعت مسجد امام رضا بلژیک دیدار و گفتگو کنیم. آن چه می خوانید گزیده ای از این گفتگوست.
 
باید از سیره امام رضا(ع) در چگونگی گفتگوی میان ادیان و مذاهب الگوبرداری نماییم
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
 
میراشرف العالم خادم تقدیر شده در نخستین اجلاس مجمع جهانی خادمین فرهنگ رضوی: کسانی بر تفرقه و دشمنی اصرار دارند که طرف مقابل خود را قابل هدایت نمی¬دانند. لذا گفتگو با او را بی فایده دانسته و در جهت حذف او بر می¬آیند در حالی که ائمه همیشه هدایت¬گر بوده¬اند.
 
مکتب امام رضا(ع) مکتب همبستگی، قبول و تحمل دیگری و گفتگوست
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷
 
احمد الخرساء: اسلام اهل بیت(ع) با اسلام متحجر که دائماً به فکر قتل، ارتداد و عصبیت است مخالف بوده و اسلامی که از سیره اهل بیت الگو گرفته باشد در نهایت دچار تحجر نمی¬گردد.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...