۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ 30 April 2017
 
شهید سیدی علوی، ستاره رضوی کربلای هویزه
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶
 
غلامرضا بنی‌اسدی: هویزه را اگرچه آستان قدس بازسازی کرد اما مردان این دیار شاهدان قدسی‌ای بودند که در آسمان فرهنگ رضوی، به درک جهاد و سعادت و شهادت رسیدند پس‌ازآنکه در این باور ثابت‌قدم شدند که؛ مثل کوه باید ایستاد وقتی دشمن مثل سیل می‌آید تا ویران کند همه‌چیز را. مثل کوه ...
 
نقشبند اشعاری در مدح امام رضا(ع) روی فرش‌های نفیس
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶
 
موزه آستان قدس رضوی از غنی ترین موزه های ایران وبلکه جهان می باشد در سال 1377 هجری شمسی اولين گنجینه تخصصي فرش و منسوجات را در محل ساختمان گنجينه قرآن ونفايس این موزه راه اندازي شد.
 
چله مردی که عاشقانه برای امام رضا می‌خواند
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
 
غلامرضا بنی اسدی: برخی بزرگ‌مردان، با ساخت آثار بزرگ، ماندگار می‌شوند و بنایی که ساخته‌اند در گذر زمان به میراث فرهنگی تبدیل می‌شود و عنوان بنای باستانی می‌گیرد اما هستند آدم‌هایی که خود به میراث ماندگار یک ملت تبدیل می‌شوند. میراثی معنوی که حتی نامشان هم غرور یک ملت ...
 
بازخواني الزامات پایتخت فرهنگی جهان اسلام
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶
 
مقدمه: یادداشت ذیل با عنوان الزامات پایتخت فرهنگی جهان اسلام، نوروز ۱۳۹۱ و همزمان با انتخاب و معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی برای سال ۲۰۱۷ میلادی، توسط سید جلال فیاضی فعال رسانه و عضو فعلی شورای اسلامی شهر مشهد نگاشته شده است، که به خوبی دغدغه نویسنده و نگاه برگرفته از تجارب بی شمار وی را در ...
 
الگو گیری از حرم برای طراحی لباس
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
 
لباس را باید جدی گرفت. دنیای امروز با جدی گرفتن آن برای خود یک فرهنگ طراحی می‌کند و دیگران را به جامه خویش و در مراحل بعد به فرهنگ خویش عادت می‌دهد و بی مشق نظامی سلطه خویش را می‌گستراند.
 
امام زمان(عج) از نگاه امام خمینی(ره)/ روحانیت کاری نکند که امام زمان(عج) خجالت بکشد!
۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
 
بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی توصیه می‌کرد: اگر یک وقت، نامه عمل یک روحانی را بردند و به امام زمان علیه السّلام دادند و آن ملائکه اللهی که بردند‌ و نامه را دادند، بگویند: این هم‌ روحانی‌ شما! و امام زمان علیه السّلام خجالت بکشد.
 
دلیل صلح سردار شجاعت
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴
 
انقلاب یا همان تحول علمی و عملی باورها و نگرش‌ها از مطلوب‌ترین و ممتازترین ویژگی‌ها و فضایل اخلاقی است. انقلاب و دگرگونی در قلب اتفاق می‌افتد اما آثار و نشانه‌های آن باید در عالم خارج به منصه ظهور برسد.
 
عزم «عیسوی» ذخیره انقلاب «مهدوی»
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
 
حضرت عیسی(ع) به عنوان یکی از انبیای اولوالعزم، بیشترین عزم را در قبال حضرت مهدی(عج) داشته‌اند و خداوند بر اساس برنامه‌ای الهی ایشان را به آسمان رفعت دادند و در عصر ظهور نیز بازخواهند گشت.
 
مسیح، یاری‌گر منجی عالم
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۱
 
علی راد: ۲۵ دسامبر مصادف است با روزی که مسیحیان در آن، میلاد حضرت عیسی (ع) را جشن می‌گیرند. زمان و مکان و حتی سال تولد حضرت عیسی( ع) به‌طور دقیق مشخص نیست و به‌دلیل دقیق نبودن مبدأ تاریخ میلادی، نمی‌توان برای تعیین سال تولد حضرت مسیح(ع) از آن بهره گرفت زیرا بعد از گذشت شش قرن از میلاد او تصمیم گرفته ...
 
مسیر حرکت کاروان امام رضا علیه‌السلام
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
 
طبق نقل منابع، مأمون به رجاءبن ابی ضحاک سفارش کرد که امام را از مراکز شیعه‌نشین عبور ندهد تا مردم آن مناطق از آن حضرت استقبال نکنند و بر شیفتگی‌شان نسبت به ایشان افزوده نشود.
 
نگذاریم بچه‌های امام رضایی کربلای 4 غریب بمانند
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲
 
برای من شهدای کربلای چهار به‌خصوص "مشهدی شهدا"ی کربلای چهار اگرچه به کربلا نرسیدند اما به‌واقع کربلایی مشهدی شدند. آنان اهل حرم امام غریب بودند اما نباید بگذاریم غریب بمانند.
 
گذری بر  برکات سفر  کریمه اهل‌بیت(س) به ایران زمین
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
 
این روزها، شهر مقدس قم در تکاپوی بزرگداشت سال‌روز ورود با برکت کریمه اهل‌بیت علیهم‌السلام، حضرت معصومه سلام‌الله علیها به آن دیار است. در مقاله‌ای که پیش رو دارید، ضمن اشاره‌ای کوتاه به زندگی آن حضرت، درباره چرایی انتخاب قم برای اقامت در واپسین روزهای حیات و نیز تأثرات حضور حضرت معصومه(س) در ایران پرداخته ...
 
«والعصر»‌ در قرآن حضرت‌ مهدی(ع) است/ امام عصر(عج) هم از گناه می‌ترسد
۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
 
بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی معتقد است: از پیغمبر(ص) گرفته‌ تا‌ امام عصر علیهم‌السّلام همه از گناه می‌ترسیدند؛ گناه آنها غیر اینی است که‌ من‌ و شما داریم.
 
به شوق وصال خواهر خورشید
۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹
 
بارها و سالهای متوالی است که من این گنبد گلدسته را می بینم؛ اما نمی دانم این چه حس رازگونه ای است که هر بار به سراغ من می می آید و حوریان این آستان ملک پاسبان تصور می کنند که این اولین بار است که من به شوق وصال خواهر خورشید آمده ام.
 
حال و هواي حجره طلاب در يلدا
۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵
 
سيد مجتبي كيا: با هم حجره‌اى‌هايم و همين طور حجره‌هاى همسايه تا سه تا حجره آن طرف كه از دوستان صميمى هستيم و اغلب هم كلاس هستيم قرار گذاشتيم كه هر كس مقدارى پول بگذارد (هر چند كه مدت زيادى از شهريه گذاشته است) براى خريد و فراهم كردن بساط شب يلداى امسال.
 
آیت‌الله‌ خامنه‌ای از جوانی به‌ دنبال وحدت‌ اسلامی بودند
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
 
یکی از اقدامات آیت‌الله خامنه‌ای در دوران رهبری، تشکیل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است. ماجرا از این قرار بود که ایشان تصمیم گرفتند یک مرکز اجتماعی به نام مجمع اهل بیت تشکیل شود که این مجمع تشکیل شد.
 
واعظِ تقریب ...
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
 
عباس خامه‌یار*: اعلام خبر درگذشت عالم وارسته و مجاهد خستگی ناپذیر گفتمان تقریب ، آیت ا... واعظ زاده خراسانی ( رضوان ا... تعالی علیه ) بار سنگینی از اندوه بر دوش آشنایان و علاقمندان این دانشمند فرزانه و روشن ضمیر نهاد و دلسوزان اندیشه و راه صواب تقریب مذاهب اسلامی را مکدر کرد.
 
سبك زندگى اسلامى در كلام امام صادق(ع)
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸
 
سید مجتبی کیا*: در ولادت با سعادت جعفر بن محمد عليهما السلام امام ششم شيعيان، ٦ روايت از كلام گهربار ايشان ذكر مى‌كنيم، باشد كه از آنها استفاده كنيم و بيشتر از زندگى لذت ببريم چرا كه اهل بيت عليهم‌السلام بهترين سبك زندگى را مى‌دانند و مى‌توان با تأسى از آنها آرامش واقعى را در زندگى احساس كرد.
 
امام رضا (ع) محور وحدت
۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۳
 
غلامرضا بنی‌اسدی: هفته وحدت میان دو تاریخ برای ولادت حضرت رسول اعظم (ص) به روایت اهل سنت و شیعه، در تقویم انقلاب قرار گرفت و در هندسه راهبردهای امام از برادری شیعه و سنی غبارروبی شد و اخوت عهد نخست به یاد آمد و هوای خوش آن عهد دگرباره مردمان را بر سفره وحدت کلمه، حول کلمه توحید نشاند و 12 تا 17 ...
 
غربت پیامبر اعظم(ص) در رفتار ما
۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۰
 
پیامبر(ص) نه‌فقط در آغاز اسلام که عصر حاضر هم غریب است. حتی همین امروز که از مأذنه‌ها، اشهد ان محمد رسول‌الله، پس از اشهد ان لا اله الا الله به اذان آواز می‌شود...
 
 
 
 
 
 
 
کتاب «دین و سیاست از منظر امام ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...