۵ بهمن ۱۳۹۵ 24 January 2017
 
هماهنگي مؤسسات قرآنی موجب گسترش فعاليت‌ها مي‌شود
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶
 
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: وقتی مجموعه های قرآنی فعالیت خوبی داشته باشند و بین این مجموعه ها هماهنگی باشد، نگاه خیرین و مردم به سمت آن ها وکمک های مادی جهت گسترش این فعالیت ها بیشتر خواهد شد.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
 
رئیس هیئت امنای دانشگاه مذاهب اسلامی، رئیس جدید این دانشگاه را منصوب کرد.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴
 
علمای اخلاق حوزه، همواره بر طلب قوه و ظرفیت طی مسیر الی الله تأکید می نمودند، مشاهده بزرگان و تقوا پیشه کنندگان طی الی الله به انسان آرامشی معنوی اعطا می کند.
 
آیت‌الله بلادی همگام با دلیران تنگستان
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
 
آیت‌الله بلادی بوشهری زادهٔ ۱۲۵۳ خورشیدی در شهر نجف، درگذشته ۱۳۳۱ خورشیدی، فرزند سید ابوالقاسم بوشهری، از روحانیون تأثیرگزار در مشروطه‌خواهی جنوب ایران و بوشهر بود. خانواده بلادی از ساکنین قدیمی کوی بهبهانی یکی از محلات قدیمی بوشهر هستند
 
مرجعی از بروجرد که نسل او به امام حسن (ع) می رسد
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۳
 
سید حسین طباطبایی بروجردی (۱۲۵۴ در بروجرد - ۱۰ فروردین ۱۳۴۰ در قم) معروف به از مراجع شیعه ایرانی در سدهٔ چهاردهم می‌باشد. وی به مدت هفده سال زعیم حوزه علمیه قم و به مدت پانزده سال تنها مرجع تقلید شیعیان جهان بود.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۳
 
«... و هیچ کس نتواند آن را به شما بازگرداند مگر مردی از اهل البیت علیهم السلام که هر سال دو بار بر شما بخشش خواهد کرد و هر ماه دو نوع روزی به شما خواهد داد.»
 
700 دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان عازم مشهد شدند
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
 
تعداد 700 نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان پس از برگزاری امتحانات پایان ترم به مشهد مقدس اعزام شدند.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
 
معاون امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور گفت: در سال گذشته نماز صبح در یک هزار و ۸۰۰ مسجد به‌صورت جماعت اقامه می‌شد که این میزان امسال افزایش یافته است و در ۲ هزار مسجد در مناطق مختلف کشور نماز صبح به‌صورت جماعت اقامه می‌شود.
 
انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از مهاجرت معکوس طلاب
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷
 
آیت الله مکارم شیرازی از مهاجرت معکوس طلاب انتقاد کرد و گفت: امروز که وهابیت و تکفیری ها تلاش های گسترده ای علیه شیعه دارند به جای اینکه طلاب را به شهرستان ها بفرستیم، متأسفانه برعکس عمل می کنیم.
 
تأکید آیت‌الله سبحانی بر ساماندهی فضای مجازی
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
 
مرجع تقلید شیعیان در جلسه درس خارج از اصول براینکه وزیر ارتباطات به فکر ساماندهی وضع فضای مجازی باشد تاكيد كرد
 
انجام فعالیت های فرهنگی همراه با اقدامات اجتماعی رویکرد جدید آستان قدس رضوی است
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹
 
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان از رویکرد جدید این آستان در اجرای برنامه های فرهنگی خبر داد و گفت: انجام فعالیت های فرهنگی همراه با اقدامات اجتماعی رویکرد آستان قدس رضوی در دوره جدید است.
 
معاون وزیر ارشاد: نمایشگاه قرآن چشم انتظار بودجه
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۸
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار پرداخت به موقع بودجه های قرآنی بویژه برای برگزاری یک نمایشگاه مناسب قرآن شد و بر ضرورت تقسیم کار در فعالیت های قرآنی با هدف جلوگیری از موازی کاری در این بخش تاکید کرد.
 
شرایط تاريخي  امام رضا (ع) با هیچ امامی قابل قیاس نیست
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
 
دکتر محمد حسین رجبی دوانی استاد تاریخ اسلام دانشگاه امام حسین (ع) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فرهنگ رضوی به پرسش‌های مهمی درباره ويژگي‌هاي عصر رضوی و مقايسه آن با دوران ديگر ائمه عليهم‌السلام پاسخ داد.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
 
برای چندمین بار، ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی مشهد رتبه برتر اقامه نماز را در بین همه دستگاه‌های اجرایی استان خراسان رضوی درسال 95 کسب کرد.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
 
مراسم شام میان ادیانی فعالان اجتماعی، مسلمانان، مسیحیان و اعضای ادیان دیگر در کلیسای متدیست در اوکلند برگزار شده و در آن نیاز به وحدت میان ادیانی در فضای کنونی جامعه آمریکا و دنیا به بحث گذاشته می شود.
 
رشته ادبیات رضوی در دانشگاه‌ها تأسیس شود
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
 
یک استاد حوزه ادبیات و علوم انسانی با انتقاد از عدم پژوهش‌های عمیق و تأثیر‌گذار درباره امام‌رضا(ع)، چنین مسئله‌ای را برای کشوری که میزبان حضرت ثامن‌الحجج است، مایه تأسف خواند.
 
مشهد مرکز لطف، کرامت و عنایت حضرت رضا (ع) است
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
 
استاد عالی حوزه علمیه مشهد گفت: در زیارت‌نامه ائمه (ع) هیچ‌کدام بانام رئوف عنوان نشده‌اند، اما از امام رضا (ع) در زیارت‌نامه‌اش به نام امام مهربانی‌ها نام‌برده شده است.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵
 
نماز اول وقت، ظهر ۲۸ دی ماه، خیابان انقلاب تهران
 
آخوند عابدی‌کر یکی از چهره‌های اثرگذار تقریبی دنیای اسلام بود
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
 
آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی در گذشت آخوند حاجی محمد عابدی‌کر امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن پیام تسلیتی صادر کرد.
 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶
 
سوره مبارکه بلد، عواملی را که موجب سستی در راه بندگی خدا می‌گردد، بیان کرده و راه علاج آن را نشان داده تا مبادا گروهی راحت‌طلب، برداشت نادرستی از دینداری را ترویج دهند.
 
 
 
 
 
 
 
کتاب «دین و سیاست از منظر امام ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...