۱ آبان ۱۳۹۶ 23 October 2017
 
کلاس روانشناسی بگذارید، مردم به مسجد می آیند!
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۸
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، هفتمین روز از دهه کرامت، به نام «مسجد، خانه بندگی، طراوت زندگی» نامگذاری شده است. به همین مناسبت با آقای امجدیان، مسؤول فرهنگی سازمان تبلیغات کرمانشاه گفتگو کردیم. او به روز نبودن برخی از سخرانان مساجد و نبودِ فعالیت های فرهنگی مناسب در مساجد را از علل کاهش اقبال ...
 
هیئت امنای مسن، مسجد را ناکارآمد می‌کند
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰
 
گاهی در انتخاب اعضای هیئت امنا دقت کافی صورت نمی‌گیرد و صرفاً به سن و سال و سابقه حضور آن‌ها در مسجد اکتفا می‌شود. این در حالی است که هیئت امنا، باید افرادی آگاه، مبتکر، خلاق و با فراغت کافی باشند، بدین صورت که کار مسجد را یک کار جانبی حساب نکنند و وقت کافی برای اداره آن بگذارند.
 
امام جماعت، ولی فقیه محل است
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶
 
امام جماعت نباید نامه بدهد، بلکه باید دستور بدهد. اصلاً امام جماعت مسئول محله است. همان‌طور که الآن ولی‌فقیه مسئول کشور است، امام جماعت هم یک ولی‌فقیه محل است. اگر غیر از این باشد، اداره محله به صورت سکولار می‌شود.
 
روش «شکلاتی»، دیگر جوانان را به مسجد نمی‌کشاند!
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۹
 
نگران کننده‌تر از این، این مسأله است که امام جماعت مسجد ما با همین افق و همین نگاه و با همین عقب‌افتادگی تاریخی بخواهد جوان را به مسجد بیاورد، و هنوز فکر کند با چند عدد شکلات در جیب و یک سیب می‌توان جوان امروز را به مسجد آورد و به او چند عدد شکلات داد.
 
نقش اهل بیت(ع) در پیدایش و گسترش علوم بررسی می شود
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵
 
استاد جامعه المصطفی العالمیه از برگزاری «کنگره بین‌المللی نقش شیعه در گسترش علوم اسلامی» خبر داد
 
دوره تربیت مربی حفظ قرآن در مشهد برگزار شد
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۳
 
مسئول طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان خراسان رضوی از برگزاری دوره تربیت مربی حفظ قرآن در مشهد خبرداد.
 
شادی، حق انسان است؛ نیاز به دلیل شرعی ندارد
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، حجّت الإسلام سیّد محمد صادق علم الهدی، استاد جوان دوره سطح و خارج حوزه علمیه قم و نوه دختری مرحوم آیۀالله العظمی لنگرودی است که به همین واسطه، مدیریّت مدارس مرتبط با ایشان را نیز برعهده دارد. او علاوه بر تدریس متون کلاسیک حوزه علمیّه، علاقه خاصّی به مسائل مستحدثه و کارنشده فقه ...
 
شادی، مقدمه اطاعت خداوند است
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، آیت الله شیخ محمّد قائنی، علاوه بر اینکه استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیّه قم هستند، کتاب های زیادی را نیز در موضوعات مستحدثه تألیف کرده اند. با این همه امّا آیۀالله، در زمره اساتید سنّتی حوزه به شمار می آیند. با ایشان در رابطه با تفاوت شادی مشروع و غیر مشروع سخن گفتیم. مواضع ...
 
امامزادگان، بسان گوهرهایی درخشان بر تارک این سرزمین می درخشند/ امامزادگان، پایگاهی برای شنیدن ندای توحید هستند
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۳
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در خصوص وجود متبرک امامزادگان گفت: وجود امامزادگان معظم که مزارشان مأمن دلدادگان و پناهگاه دلباختگان نبی مکرم و خاندان پاکش به شمار می رود و گنجینه ای عظیم از اقیانوس بی پایان رحمت رب ودود محسوب می گردد از عطایای ویژه ای است که خالق بی مانند به این مرز و بوم ارزانی ...
 
خیابان‌ها ملک هیچ‌کس نیست و دولت تنها تولیت آن‌ را برعهده دارد
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
 
آیت‌الله شیخ فاضل مالکی، از شاگردان شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر و از مبارزان انقلاب اسلامی ایران است. این استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، متولد عراق بوده و تحصیلات مقدماتی و عالی خود را در نجف‌اشرف به اتمام رسانیده است. وی سپس به دانشگاه سوربن پاریس رفت و موفق به اخذ دکترای حقوق از این دانشگاه ...
 
ترویج فرهنگ مهدوی راهکاری برای برون رفت جامعه از مشکلات
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
 
مدیر مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) مشهد گفت: یک خانواده مهدوی، با الهام از حضور بهاری امام عصر (عج)، همواره در مسیر رشد، شکوفایی، تکامل و تکاپو گام برمی دارد و از هر گونه رکود، تنبلی و توقف و مشکلات موجود در جامعه به دور می باشد.
 
قم بی وجود حضرت معصومه، بیابانی کم آب و بد هواست
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
 
حجت‌الاسلام محمدعلی مصطفوی، استاد حوزه علمیه قم و مدیر مدرسه علمیه «آیت‌الله مصطفوی» کاشان، اگرچه مقدمات را در مشهد گذرانده است، لکن سال‌هاست که در قم سکونت داشته و به تدریس و تبلیغ در این حوزه مشغول است. به این بهانه، با او از نقش حرم حضرت معصومه (علیهاالسلام) در رشد و بالندگی حوزه علمیه پرسیدیم. او ...
 
زیارت حضرت معصومه (ع)، حوزه علمیه قم را تأسیس کرد
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
 
حجت‌الاسلام ناصرالدین انصاری قمی، تاریخ‌پژوه و استاد حوزه علمیه قم است. به مناسبت دهه کرامت، با او از نقش حرم حضرت معصومه (علیهاالسلام) در پایداری و رشد حوزه علمیه قم پرسیدیم. او به همین مناسبت، داستان تشکیل حوزه علمیه قم را تعریف کرد و اینکه تأسیس این حوزه با زیارت حضرت معصومه (علیهاالسلام) آغاز شد....
 
دفاع از حرم اهل بیت، دفاع از حریم اسلام/ مدافعان حرم؛ مظهر نشاط معنوی و روحیه انقلابی
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۷
 
معاون بسیج مساجد و محلات سپاه امام رضا(ع) گفت: دفاع از حرم اهل بیت در واقع دفاع از حریم اسلام و جمهوری اسلامی است و در واقع مدافعان حرم؛ مظهر نشاط معنوی و اجتماعی و روحیه انقلابی هستند.
 
دنیای امروز محتاج علوم و معارف اهل بیت(ع) است
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۱
 
یک کارشناس دینی با اشاره به اینکه اهل بیت(ع) به اذن خدا خزانه علوم الهی هستند، بیان کرد: دنیای امروز محتاج دانستن علوم و معارف ناب اهل بیت(ع) است.
 
زیارت آرامش آفرین است/ سکوت و پذیرش هر تقدیری در فرهنگ زیارت دینی بی‌معنا است
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
 
"زیارت" به عبارتی همان ارتباطی است که لازمه حیات و رشد آدمی است؛ کسانی که گرفتار حصار منیت، خودمحوری و خودکامگی شده‌اند؛ هرگز فرصت رشد و تعالی پیدا نمی کنند و کسانی که همچون عنکبوت، خود را در انبوه تارهایی پنهان کرده‌اند، هرگز از درخشندگی نور برخوردار نخواهند شد.
 
ايران ما ، از فروغ رضوى و عصمت فاطمى روشن و مطهر است
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶
 
مدیر حوزه اسلام شناسی حضرت زهرا(س) با اشاره به اینکه حوزه علميه قم ، به بركت مرقد پاك بانوی کریمه اهل بیت ، پديد آمده و دوام يافته است گفت: ايران ما، از فروغ رضوى و عصمت فاطمى روشن و مطهر است.
 
معرفت افزایی، راهبرد اصلی دهه کرامت
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۰
 
حجت الاسلام عباس رفعتی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، از حاضران در مراسم افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت در حرم حضرت معصومه (علیهاالسلام) بود. با او در رابطه با آثار برگزاری جشنواره‌های امام رضا که هر ساله در چند نوبت به همت بنیاد بین‌المللی امام رضا برگزار می‌گردد گفتگو کردیم.
 
"زیارت" آرامش انسان را چندین برابر افزایش می‌دهد
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
 
اگر ما اندیشه‌ی زیارت داشته باشیم؛ احساس عاطفی داشتن در این باره به انسان معنا می‌دهد و نباید خیلی خشک با این مسائل برخورد کنیم.به همین دلیل است که "وهابیت" نه خودشان محبوب هستند و نه محبوب دارند!
 
سیره اهل بیت(ع)، چراغ راهی برای زندگانی سعادتمند بشری
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶
 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، از سیره اهل بیت(ع) به عنوان چراغ راهی برای زندگانی سعادتمند بشری نام برد و بیان کرد: قطعا اگر انسان بتواند سیره و زندگی اهل بیت نبی مکرم اسلام(ص) را در زندگی سرلوحه خود قرار دهد به سرمنزل مقصوده رسیده و سعادتمند خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...