۶ تير ۱۳۹۶ 27 June 2017
 
در عزای مردی که همه تاریخ را عمودی پیمود
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
 
غلامرضا بني‌اسدي دل‌نوشته‌اي رضوي در سوگ حضرت باب‌الحوائج امام موسی کاظم علیه‌السلام نگاشته که تقدیم محبان اهل‌بیت(ع) می‌شود.
 
رابطه متقابل رجب و زیارت امام رضا (ع)
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۳
 
رجب از زاویه‌ای دیگر بستر دادوستد معرفتی با حضرت رضا (علیه‌السلام) نیز هست. هم در نورانیت کلام امام می‌توان شکوه عظمت رجب را دید و هم بر سفره رجبی خداوند می‌توان به بلندای زیارت حضرت شمس‌الشموس (ع) دیده و دل روشن کرد.
 
قدیمی‌ترین شعر رضوی پارسی را بخوانیم
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
 
ابوالمجد مجدود بن آدم سنایی از جمله شاعران برجسته قرن ششم و اهل غزنه است. او که در زمان غزنویان می‌زیست، ابتدا به مدیحه‌سرایی روی آورد اما پس از گذشت زمان و زیارت مکه سبک و سیاق شعری سنایی دچار دگرگونی شد و به سرودن اشعار عرفانی روی آورد. اشعار عرفانی او بیشتر بر پایه معارف و حقایق قرآن کریم و شریعت ...
 
مدیحه عبدالرحمن جامی در وصف امام رضا(ع)
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶
 
از جمله شاعران قرن نهم هجری که به مدح امام رضا(ع) پرداخته است عبدالرحمن جامی‌ است. وی در سال ۷۱۷ هجری قمری در خرگرد جام از توابع خراسان به دنیا آمد و به دلیل محل تولدش معروف به جامی شد.
 
حرم از نگاهی متفاوت؛زیارت را زندگی باید کرد 2
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵
 
بخش دوم و پایانی
 
حرم از نگاهی متفاوت؛زیارت را زندگی باید کرد
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۱
 
بخش نخست
 
اینجا حرم است، زلزله پشت در آرام می‌گیرد
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
 
دل‌نوشته‌اي از غلامرضا بنی‌اسدی براي حال‌و‌هواي اين شب‌روزهاي حرم مطهر رضوي.
 
حجت دهم، مبارز نستوه تشیع/ امام هادی(ع) و شیعیان غالی
۱۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
 
امام هادی(ع) با توجه به فشار و مراقبت شدیدی که متوجه خود و یارانش بود، حرکت خود را در دو زمینه آگاه ساختن امت و پشتیبانی از پایگاه های خود آغاز کرد.
 
ماه رجب بهانه‌ای برای زدودن زنگارها/ لزوم شکر نعمت
۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۱
 
خداوند ماه رجب را بهانه‌ای قرار داد تا زنگارهای وجود انسان‌ها را بار دیگر از انس با زندگی دنیا و متعلقاتش بشوید و به تدریج آنان را از فضایی نورانی به موقعیتی نورانی‌تر یعنی به ضیافت‌الله برساند.
 
صله رحم در نوروز
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
 
در فرهنگ ملی عید نوروز، صله رحم از سنت‌های حسنه است و این مهم در آموزه‌های دینی نیز مورد تأکید جدی قرار گرفته است و در اخلاق و تعامل زندگی انسان تأثیرگذار و باعث از بین رفتن کدورت‌ها، اختلافات و فاصله‌های بین افراد می‌شود.
 
احترام والدین در كلام حضرت شمس‌الشموس عليه‌السلام
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
 
رابطه شکر الهی و سپاس از والدین، درسی است که گویا امام تأکیددارند که بازهم به گوش مردمان برسانند تا همیشه مراقب باشند حرمت آنان را.
 
عمل به دین، روی دیگر سکه محبت رضوی است
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴
 
باید دوستی آل محمد (ص) را با اعمال نیک و عبادت به عبودیت ارتقا دهیم و باز راه این است که عبادات و نیک کرداری را به ولایت عملی آل الله، متبرک کنیم که هیچ‌کدام جای دیگری را نمی‌گیرد.
 
سه‌عنصر ایمان در کلام امام رضا علیه‌السلام
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
 
مؤمن، مؤمن نیست مگر اینکه سه ویژگی در او باشد؛ سنّتی از پروردگارش، سنّتی از پیامبرش و سنّتی از مولایش...
 
روضه‌ای برای مادر
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴
 
روضه‌ای برای مادر؛ اما مادر که مزار ندارد تا یک دل سیر بر سر مزارش رفته و اشک بریزی؛ می‌دانی این روزها دل مهدی فاطمه سلام الله علیها که آخرین ذخیره سلاله امامت است وقتی دلتنگ مادر می‌شود به کجا می‌رود و برای مادر روضه می‌خواند؛ من به تو می‌گوییم ؛ مهدی فاطمه(عج) هرگاه دلتنگ مادر می‌شود به قم می‌آید ...
 
شهادت صدیقۀ کبری(س) آشکار کنندۀ صراط مستقیم تا قیامت
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
 
محرم کلاردهی: خاتمیت، از امتیازات ویژه رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌) به‌شمار می‌آید، که قرآن کریم به‌صراحت به‌ آن اشاره کرده و می‌فرماید: «محمد، پدر هیچ‌یک از مردان شما نیست؛ ولى فرستاده خدا و خاتم پیامبران است و خدا همواره بر هر چیزى داناست.»[۱]
 
شعر فاطمی معاصر، آيينه‌اي از مظلوميت، مبارزه و عطوفت
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳
 
شعر فاطمي در ادبيات آييني معاصر گسترش قابل توجهي يافته است و به‌خصوص بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، از جهات كمي و كيفي به جايي رسيده كه شايد بتوان چنين گفت كه شانه‌به‌شانه، ديگر گونه‌هاي ديرپا مانند ادبيات عاشورايي پيش مي‌رود. زهرا محدثي خراساني، شاعر و پژوهشگر ادبيات معاصر، در مقاله‌اي بلند براي خبرگزاري ...
 
قصه تکراری مسافران هوایی، این بار از مشهد تا نجف
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
 
سید جلال فیاضی
 
حضرت فاطمه(سلام‌الله عليها) سلسله‌جنبان شهادت
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
 
یک نفر هست که معنای تمام شهادت است، شهید اولوالعزم؛ خودش شهید و همسرش شهید و پسرانش شهید و به معنای تام کلمه، سلسله‌جنبان شهادت که او را با نام بلند حضرت فاطمه زهرا(س) می‌شناسیم که تا قیامت نیز شهدا از دامن معرفتی او طلوع و افق در افق را روشن می‌کنند.
 
جایگاه «برادر بزرگ‌تر‌» در کلام امام رضا(ع)
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴
 
فرزند بزرگ‌تر همواره به دلیل ارتباط نزدیک و دوستانه‌اش با سایر فرزندان، پل ارتباطی آنان با والدین است و اگر به فرض به هر دلیل پدر خانواده در قید حیات نباشد این پسر ارشد است که سرپرستی خانواده را بر عهده خواهد داشت.
 
​دوست و دشمن انسان در کلام امام رضا(ع)
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳
 
انسان عاقل با استفاده از خردی که خداوند برای او به ودیعه گذاشته می‌تواند سند بهشت را به نام خود کند.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...