۳۰ دی ۱۳۹۶ 20 January 2018
 
لغو عضویت سپنتا نیکنام، خطای قانونی است
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۸
 
تفسیر شورای نگهبان در تنافی با قانون اساسی است. در قانون اساسی، حقوق اقلیت‌ها به رسمیت شناخته شده است و شورای نگهبان نیز پیش از این، قانون شوراها را تأیید کرده و آن را مخالف با شرع ندانسته است.
 
راه‌پیمایی اربعین، حج ابراهیمی با گفتمان شیعی است/ حضور مسیحیان در راه‌پیمایی، اعتراض به سکولاریسم غربی است
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۳
 
خروش میلیونی شیعیان و حتی برادران اهل سنت و حضور آزادی خواهان و ظلم ستیزان از دیگر ادیان توحیدی در راهپیمایی اربعین حسینی حاکی از این مسأله مهم و کلیدی است که امام حسین (علیه‌السلام) نه برای جنگ طلبی، بلکه برای تحقق اهدافی همچون عدالت و صلح‌جویی قیام کرده است.
 
ورود سبک زندگی امام رضا(ع) به خانواده ها تضمین کننده زندگی پرنشاط است
۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
 
مجری با سابقه رسانه ملی تاکید کرد: سیره امام رضا علیه السلام به عنوان الگوی عینی زندگی اسلامی باید در معرض دید و توجه همگان قرار بگیرد.
 
نحوست ماه صفر، مستند روایی ندارد/ مسأله رواج خرافات، به سادگی قابل حل نیست
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۷
 
هر زمانی متناسب با آن زمان ‌یک خرافه جدید درست می‌شود. مردمی سمت خرافه نمی‌روند که فرهنگشان بالا رفته باشد. ما اگر فرهنگ دینی‌مان را تقویت بکنیم، خود به ‌خود مانع خرافات می‌شویم.
 
هندسه زیارت عارفانه
۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۶
 
سرویس زیارت - میلاد شکری: این روزها که تقویم ما را به سوی اربعین می برد، یکی از مباحثی که به جد مطرح می شود، ضرورت شناخت "زیارت عارفانه" است و اینکه در اربعین عتبات و در آخر صفر در مشهد و حتی در همه فصول زیارت چه دعا هایی بخوانیم که فیض بیشتری ببریم و جان را جلا دهیم. ادعیه و زیارت نامه ها فراوانند ...
 
آیت‌الله خویی از سالها پیش از پیروزی انقلاب، طرفدار امام بود
۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۰
 
قبل از انقلاب در حدود هفت یا هشت سال، در مجلة الاحد لبنانی مطالبی را از مرحوم خویی منتشر می کرد که نشان از انقلابی بودن ایشان داشت.
 
میرزاجواد آقا آن‌قدر متواضع بود که می‌خواست طلبگی را رها کند!
۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
 
بعضی تواضع تکلفی است، یعنی انسان به زور خودش را به تواضع وادار می‌کند. اما بعضی ذاتی‌اند، یعنی انسان با اینکه جامع کمالات است خود را در مقابل دیگران کوچک می‌شمارد. تواضع میرزا جواد آقا تهرانی اینگونه بود.
 
امام حسن (ع) با معاویه بیعت نکردند!
۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳
 
شیعیانی می‌آمدند به حضرت توهین می‌کردند که تو چرا صلح کردی؟ تو چرا ما را ذلیل کردی؟ حضرت به بعضی از آن‌ها توضیح دادند که اگر من اقدام به صلح نمی‌کردم هیچ شیعه‌ای درروی زمین زنده نمی‌ماند و با این صلح حضرت از آبروی خودشان گذشتند اما جریان تشیع را زنده نگه داشتند.
 
ذکر زبان حال، تحریف نیست/ مخالفین با عزاداری خیابانی، اول تشییع جنازه‌ها را تعطیل کنند!
۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
 
اینکه زبان حال، به یک روایت و یک واقعیت تبدیل بشود امری بسیار بعید است. زبان حال‌ها به‌صورت روایت و واقعیت برنمی‌گردد. زبان حال، زبان حال است. شعرا و مداحان مخصوصاً زبان حال زیاد دارند. اشکالی هم ندارد، وقتی با شئونات اهل‌بیت علیهم‌السلام سازگار باشد و با واقعه هم مناسبت داشته باشد چه اشکالی دارد.
 
خادمی آقا بزرگترین افتخار دوران ورزشی  است
۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
 
«محمد خندانی مقدم» متولد 1365 مشهد نماینده کیوکوشین کاراته خراسان رضوی ،مربی فیتنس و دفاع شخصی، مدیر روابط عمومی هیات ورزش همگانی استان ،کارشناس ارشد و مدرس دانشگاه ،قهرمان مسابقات آسیایی کاراته که در سال های 215 و 216 در مسابقات بین المللی کاراته کشور حاضر و موفق به کسب عناوین قهرمانی شد.
 
جایزه سفرهای زیارتی برای ارتقای فرهنگ زیارت
۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
 
تبادل سفر زیارتی،توسعه فرهنگ زیارت و تقویت کانون های عبادی، سه ضلعی بود که یک معلم برای ارتقای معنویت و فکر دانش آموزان به عنوان سازندگان فردا، پیشنهاد می کرد. این افق نگاه باعث شد تا به سراغ دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش استان ،داور فوتبال و نفر برترجشنواره الگوهای برتر تربیت در آموزش و پرورش برویم ...
 
50 کماندوی مسلح، آقامصطفی را دستگیر کردند/ به آیت‌الله مرعشی لگد زدند
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مرعشی نجفی فرزند مرجع عالیقدر مرحوم آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی(قده)، از نزدیکان و معاشران دیرین امام خمینی و فرزند ارجمندش شهید آیت الله سید مصطفی خمینی است. وی در گفت و شنودی که پیش روی دارید، به بیان پاره‌ای از خاطرات خویش از ادوار آغازین نهضت اسلامی پرداخته است.
 
آبی ترین آسمانی زمین؛ ​روایتی از جنگ بدون شعارزدگی
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
 
نمایش آبی ترین آسمانی زمین، روایتی از چهره های گوناگون جنگ تا مهمان تماشاخانه استاد هودی است.
 
آیت‌الله علم الهدی به من گفت: در مورد نظرات مخالفین فکر کن، شاید حق با آن‌ها باشد
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۴
 
آقای علم الهدی به من می‌گفتند: دانشگاه جای فکر کردن است. انتظار اینکه در دانشگاه بخواهیم افکار مخالف نظر خودمان را منع بکنیم، قطعاً نابجاست. ایشان می‌فرمود بعضی اساتید هستند که ما آن‌ها را قبول نداریم و ممکن است حرف‌هایی هم بزنند که ما قبول نداشته باشیم. اگر برای حرف آن‌ها جوابی داشته باشیم که بیان ...
 
آزاد اندیشی آیت‌الله مهدوی کنی باعث همکاری اساتید راست گرا و چپ گرا شده بود
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۴
 
در مورد دکتر کدیور باید بحث شود که آیا مطالبی که ایشان مطرح می‌کردند، قابل نقد نبود؟ آیا دانشجویان و اساتید دانشگاه نمی‌توانستند نظریات ایشان را نقد کنند؟ به نظر می‌رسد در رابطه با اخراج ایشان از دانشگاه باید از عاملین این قضیه تحقیق شود. چه‌بسا می‌شد که جواب سؤالات ایشان را داد و ایشان را در کنار خودمان ...
 
انتشار کتاب مصحف ابراهیم راه را برای تکمیل مطالعات نسخه شناسی اسلامی هموار می‌کند
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۸
 
عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و مؤلف کتاب مصحف ابراهیم، در حاشیه رونمایی از کتاب مصحف ابراهیم در سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس، درخصوص چگونگی تالیف این کتاب با خبرگزاری رضوی گفت و گو کرد.
 
باید کتاب «فقه عزاداری» تدوین شود/ برخی عزاداری‌ها، مصداق منکر است!
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹
 
اینکه بعضی‌ها می‌فرمایند که در کار اهل‌بیت دخالت نکنید و یا در اصطلاح می‌گویند در عزاداری امام حسین، در شکل عزاداری‌اش دخالت نکنید، این‌ها خودشان دارند در کار امام حسین دخالت می‌کنند؛ یعنی اصلاً آن چیزی که این‌ها مطرح می‌کنند دیدگاه امام حسین و اهل‌بیت نیست.
 
مجالس حسینی نه بریده از سیاست باشد و نه سیاست‌زده/ سخنران مجالس حتی‌الامکان باید مجتهد باشد
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
 
علما و خطبا باید سعی بکنند که منبری را از مجتهدین انتخاب بکنند. اگر منبری ما مجتهد نیست، فقیه نیست کسی باشد که از کلمات فقها برای مردم بگوید. از کتاب‌های متفرقه، از حدسیات و ظنیات نباشد.
 
در فضای مجازی با اشعار مذهبی فاخر مواجه نیستیم
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
 
محمد مرادی عضو هیئت علمی و از اساتید ادبیات دانشگاه شیراز و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس است. مرادی در حوزه پژوهش و شعر آثار درخور توجهی دارد. وی برنده جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران و کتاب شعر دانشجویی شده است. از او تاکنون مجموعه‌شعرهایی دخترک کوچه بالا سلام، این جمعه، آن بابانوئل، همچون تو سیب و ...
 
منابر و روحانیت باید به‌روز شوند/ مسجد سیاسی، ریشه‌های عاشورای حسینی را در افراد زنده مي‌كند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
 
حجت‌الاسلام ابراهيم بهاري درباره نقش روحانیون و منابر در اطلاع‌رسانی فرهنگ حسینی، گفت: به نظر بنده امروز منابر باید سیاسی باشند یعنی در عین اینکه سیاسی باشند اما به این نکته توجه کنند که مساجد اسیر بازی‌های سیاسی نشود. مسجد سیاسی و روحانی سیاسی، خطی را دنبال می‌کند که ریشه‌های انقلابی‌گری و عاشورای ...
 
 
 
 
 
 
 
اثری فاخر و ماندگار برای محققین ...
 
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی ...