۲۹ مهر ۱۳۹۶ 21 October 2017
 
زیارت امام رضا(ع)، سری از اسرار الهی است/زائران قبر  این حضرت از والاترین مقام و بهترین هدیه برخوردارند
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴
 
استاد حوزه و دانشگاه زیارت امام رضا(ع) را سری از اسرار الهی دانست و گفت: بحث زیارت هر یک از ائمه جای خود را دارد ما روایت داریم که زائر هر قدمی که به سوی کربلا بر می دارد ثواب ۹۰ عمره مقبول و ۹۰ حج مقبول را دارد. اما این از اسرار الهی است که زیارت امام هشتم بهره و ثوابی مافوق تمام این زیارت ها دارد ...
 
محلات اصیل نشین اطراف حرم جای خود را به برج های تجاری داده اند!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲
 
استادیار جامعه شناسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: محلات اصیل نشین اطراف حرم جای خود را به برج های تجاری داده اند، رویش قارچ گونه دهها برج بی بهره از معماری اسلامی در خیابان های اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) با معنویت مشهد نامتناسب است.
 
مردمی شدن جشنواره امام رضا(ع) آرام‌آرام اتفاق می‌افتد
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵
 
رئیس ستاد هماهنگی جشن‌های دهه کرامت معتقد است: جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در این سال ها رشد قابل توصیفی داشته است و مردمی کردن که همواره در این جشنواره مطرح بوده یک شبه اتفاق نمی افتد و جریانی آرام و تدریجی است.
 
زیارت با  فرهنگ ما گره خورده است
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۴
 
اگر انسانی بر اثر گناه و خطا از چشم خدا بیفتد اما استغفار کند و به زیارت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) بیاید، چه در حال حیات و چه بعد از ممات، قطعاً پیامبر(ص) شفاعت این انسان را نزد خدا برای بخشش و آمرزش می‌کند؛ البته این منحصر به پیامبر(ص) نیست بلکه اهل بیت(ع) ایشان را نیز شامل می‌شود .
 
با اینکه نخ قالی‌های مساجد فرنگی شده، اما مردم کمتر به مسجد می‌آیند!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۲
 
هفتادسال است که مؤذن هستم و در قدیم مدت دو سال هم در امامزاده احمد (ع) سحر خوانی می‌کردم، البته در خوانسار افراد دیگری هم سحر خوانی می‌کردند و روی پشت‌بام‌ها رفته و اشعار و اذکار سحری را می‌خواندند. الآن چون همه رادیو تلویزیون دارند، کسی دیگر سحر خوانی نمی‌کند.
 
جایگاه و اهمیت حقوق شهروندی در سیره امام رضا (ع) نمایان است
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۹
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اذربایجان غربی گفت: همه مردم دنیا از رافت، محبت و مودت ائمه و حسن خلق آنان بهره مند می شود و این مختص تنها مسلمانان نیست، وقتی ائمه ما پناهگاه حیوانات هستند اگر انسان نسبت به این عشق شناخت پیدا کند قطعا برای همیشه پابوس ائمه می شود.
 
ناصرالدین شاه قاجار و  مذهب تشیع
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹
 
ایشان صد کیلو طلا داد و به عنوان شاه شیعه وارد کشور عراق شد و تذهیب گنبد حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام یادگار آن سفر تاریخی ناصرالدین شاه است. یا مثلاً طلاکاری گنبدهای موسی بن جعفر و جوادالأئمه علیه السلام توسط فرهاد میرزا عموی ناصرالدین شاه انجام گرفت
 
زیارت سکولار اصلاح‌گر نخواهد بود!
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
 
زیارت از جمله مفاهیمی است که توسط شخصیت‌ها، نهادها و گروه‌های مختلف مورد گفت‌وگو و بحث قرار گرفته است. در بسیاری از موارد تک ساحتی نگری و عدم توجه جامع به این کلان‌مفهوم، باعث عدم ایفای نقش واقعی و گسترده فرهنگ زیارت در جامعه شده است. زیارت و کارکردهای اجتماعی آن از جمله حوزه‌هایی است که باید بیش از ...
 
نقش رسانه در انتقال مفاهیم دینی انکارنشدنی است
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
 
رییس مرکز علمی کاربردی رسانه سازمان صدا و سیما گفت: اصحاب رسانه نقش بزرگ و مهمی در هدایت افکار عمومی را در کشور بر عهده دارند درحقیقت نقش حقیقی رسانه ها روشنگری و آگاهی بخشی می باشد و این در موازات رسالت انبیاء و ائمه اطهار (ع) است و چه بسا این مورد جایگاه اصحاب رسانه را در افکار عمومی به ویژه در جوامع ...
 
به عشق امام رضا(ع) وارد زمین می شویم
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱
 
سرمربی تیم فوتبال سیاه جامگان مشهد با بیان این که در هر بازی به عشق امام رضا (ع)وارد زمین می شویم گفت:خوشحالم که در جوار بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) ساکن هستم و میدانم امام رضا (ع) به ما کمک می کند .
 
لزوم استفاده از ظرفیت هنرمندان پیشکسوت در جشنواره امام رضا (ع)
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۵
 
مدیرعامل و عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امسال در جشنواره امام رضا(ع) هیچ هنرمند پیشکسوتی حضور نداشت، گفت: در جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، باید از حضور هنرمندان پیشکسوت استفاده شود.
 
آیت‌الله گفت: به جز امام رضا (ع) آقای دیگری سراغ نداشتم
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
 
خاطره‌های جذاب از ایشان فراوان هست که دال بر این‌که ایشان یک مقام معنوی داشتند و حالات ملکوتی داشتند که اینها برای ما طلبه‌ها و برای سایر مردم باید درس عبرت باشد و مردم باید بدانند که در روحانیت، بزرگانی بودند و هستند که دارای مقاماتی هستند و دارای معارفی هستند. قضایای بسیاری و داستان‌های جالبی از ایشان ...
 
امام رضا(ع) استحکام بخش وحدت در ایران است
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۴
 
مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با اشاره به اینکه نهادینه شدن سبک زندگی اسلامی در جامعه موجب پویایی آن می شود، گفت: امروز جوانان مومن و انقلابی باید با الگوگیری از فرهنگ رضوی در راستای ترویج ارزش های دینی تلاش کنند.
 
صدام گفت علیه ایران موضع بگیرید. آیت الله قبول نکرد
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۱
 
بعد از وقوع جنگ هم از طرف دولت عراق به ايشان فشار وارد شد كه عليه جنگ حرف بزنند اما مرحوم آقا ابتدا فرمودند که من در اين مسایل دخالت نمي کنم. آنها هم که آمده بودند به آقا عرض کردند که شما به عنوان يک مرجع تقليد، نظرتان نسبت به جنگ بين دو برادرمسلمان چيست؟ اگر رد يا تأييد مي کنيد بنويسيد، آقا فرمودند ...
 
در قبال نسبت‌های ناروا سکوت می‌کرد
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۶
 
اعلمیت آیت الله خویی به قوه خود باقی است و شاخص دوم تقوا و عدالت در حد اعلاست و در شخصیت یک مجتهد اعلم و کسی که در مرتبه مرجعیت قرار می‌گیرد، این دو به دست به دست هم می‌دهند.
 
امام گفتند: آیت‌الله خویی بر آقا مصطفی نماز بخواند
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۱
 
ممکن است بعضی از مسائل مربوط به برداشت‌های ناصواب برخی اشخاص و یا اطرافیان بعضی از افراد باشد، و الا اینگونه نیست که امور و قضایایی که در حق بزرگان نقل می‌شود مطابقت با واقع داشته باشد.
 
آیت‌الله خویی در اوخر عمر، نظریه ولایت فقیه را پذیرفت
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
 
مرحوم آقای خوئی هم در اوایل در مسأله ولی فقیه شک و شبهه ای داشت ولی در اواخر عمرشان وجوب وجودی ولی فقیه را با نوشتن دو جلد کتاب مفصل توضیح داد. ایشان ولی فقیه را در کتاب خود به عنوان یک ضرورت می دانست و به شدت از آن دفاع می کرد، حتی در نظر داشت در زمان صدام با همراهی مردم عراق این ولی فقیه را در کشور ...
 
یکی از موثرترین روش های تبلیغ فرهنگ رضوی استفاده از ظرفیت های هنری است
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۱
 
مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از موثرترین روش های تبلیغ فرهنگ رضوی را استفاده ی صحیح از ظرفیت های هنری دانست.
 
ترجمه استاد فولادوند، یکی از نمونه های کم نقص، فنی و دقیق ترجمه قرآن است
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
 
به مناسبت درگذشت مترجم برجسته و نامدار قرآن کریم مرحوم آقای محمدمهدی فولادوند که در ۱۵ مرداد سال 1387 دار فانی را وداع گفت، تصمیم گرفتیم جهت آشنایی خوانندگان با این استاد بزرگ کمی در خصوص زندگی نامه ایشان بدانیم.
 
گاهی دخترها و پسرها، برای کارهای خطرناک استخاره می‌کنند
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۱
 
یک خانواده‌ای بودند که زندگی‌شان در حال پاشیدن از هم بود، این‌ها ازدواج کرده بودند بدون اینکه خطبه عقدشان درست باشد و در واقع ازدواجشان باطل بود، خانم این را می‌دانستند و همسرشان نه، اما نمی‌توانستند به همسرشان بگویند چون قبول نمی‌کرد و کلاً ازدواج از بین می‌رفت.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...