۲۷ آذر ۱۳۹۶ 18 December 2017
 
مجالس حسینی نه بریده از سیاست باشد و نه سیاست‌زده/ سخنران مجالس حتی‌الامکان باید مجتهد باشد
۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
 
علما و خطبا باید سعی بکنند که منبری را از مجتهدین انتخاب بکنند. اگر منبری ما مجتهد نیست، فقیه نیست کسی باشد که از کلمات فقها برای مردم بگوید. از کتاب‌های متفرقه، از حدسیات و ظنیات نباشد.
 
در فضای مجازی با اشعار مذهبی فاخر مواجه نیستیم
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
 
محمد مرادی عضو هیئت علمی و از اساتید ادبیات دانشگاه شیراز و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس است. مرادی در حوزه پژوهش و شعر آثار درخور توجهی دارد. وی برنده جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران و کتاب شعر دانشجویی شده است. از او تاکنون مجموعه‌شعرهایی دخترک کوچه بالا سلام، این جمعه، آن بابانوئل، همچون تو سیب و ...
 
منابر و روحانیت باید به‌روز شوند/ مسجد سیاسی، ریشه‌های عاشورای حسینی را در افراد زنده مي‌كند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
 
حجت‌الاسلام ابراهيم بهاري درباره نقش روحانیون و منابر در اطلاع‌رسانی فرهنگ حسینی، گفت: به نظر بنده امروز منابر باید سیاسی باشند یعنی در عین اینکه سیاسی باشند اما به این نکته توجه کنند که مساجد اسیر بازی‌های سیاسی نشود. مسجد سیاسی و روحانی سیاسی، خطی را دنبال می‌کند که ریشه‌های انقلابی‌گری و عاشورای ...
 
در ایران با نگاه کلنگی، پیش از آنکه دنبال بهسازی بافت ها باشیم به دنبال نوسازی آن­ ها هستیم
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳
 
باید مراقب بود تا به نام طرح های توسعه گرای شهری، بافت های شهری با کیفیت تاریخی و فرهنگی نادیده گرفته نشده و قربانی نشوند. بنابراین ما تأکید زیادی داریم که بافت های شهری دارای کیفیت تاریخی و فرهنگی، باید بر مبنای یک نگرش مبتنی بر توسعه پایدار بازسازی شوند.
 
از جبهه جنوب تا لس آنجلس/ پلیس امریکا کارت جانبازی ایشان را به کارت انتحاری ترجمه کرده بود!
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
 
شهید سید محمود موسوی سال ۶۴ جنگ را رها کرده و به امریکا می رود. چرا که معتقد بود محیط بکر است و مناسبی برای تبلیغ تشیع است. در طول سه دهه تحولی در تشیع امریکا ایجاد می کند.
 
تفکیک مناسک به ملی و مذهبی به شکاف بیشتر در جامعه دامن می زند
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
 
نهادهای حاکمیتی هرچقدر آیین های ملی و مذهبی را از هم تفکیک کنند، به شکاف های جامعه دامن می زنند، حاکمیت باید بداند که همه این آیین ها برای بقای جامعه و تداوم آن و نیز انسجام بخشی بدان، لازم و ضروری هستند.
 
امیدوارم حرکت زائران پیاده مشهد به نهضتی چون اربعین تبدل شود
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
 
 گروه زیارت - مجید خروشی- دردهه دوم محرم نیز، زائران و مجاوران از بلادها وشهرهای متفاوت به عشق زیارت به همراه کاروان ها و دسته جات عزاداری وارد مشهد می شوند و این موضوع وظیفه مجاوران و شهروندان مشهدی را در برابر این عاشقان دوچندان سنگین تر می کند به ویژه برای  خادمان بارگاه منور حرم رضوی  ...
 
منبرها نباید باعث تضعیف ایمان مستمعین شود!/ شعور بدون شور، به عمل منجر نمی‌شود
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۳
 
شعور زاييده فكر و انديشه است و مبتني بر آگاهي، شناخت و دانايي است ولي شور زاييده احساسات، علايق و هيجانات است. در فطرت آدمي هم شور است و هم شعور، هیچ‌کدام نفي ديگري نيست هركدام می‌تواند در جاي خويش مؤثر و مفيد باشد.
 
ناحیه مقدسه؛ عینی ترین سوگنامه مصائب عاشورا
۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
 
«زیارت ناحیه مقدسه» سوگنامه امام زمان(ع) برای امام حسین(ع) است که در روز عاشورا انشاء شده و همانطور که ما زیارت عاشورای معروفه داریم و در هر موقعیت مکانی و زمانی به خواندن آن اهتمام داریم، می توانیم زیارت ناحیه مقدسه را نیز در هر زمانی زمزمه و با آن حضرت سیدالشهداء(ع) و مصائب شان را یاد کنیم.
 
روشنگری امام سجاد(ع) برای شناخت عاشورا
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
 
آن حضرت، بسیاری از معارف ناب اسلامی را در قالب دعاهای صحیفه بیان داشته است . از این رو می بینیم که در دعاهای این کتاب، ظریف ترین مباحث خداشناسی، هستی شناسی، عالم غیب و فرشتگان، رسالت انبیا، جایگاه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام، فضایل و رذایل اخلاقی، حالات خاص انسان، شیوه های شیطان در گمراه ساختن مردم،...
 
18 مهرماه؛ آخرین مهلت ارسال آثار به سوگواره ملی شعر امام سجاد (علیه السلام)
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
 
مسئول دبیرخانه کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد مدت زمان ارسال آثار به دبیرخانه سوگواره ملی امام سجاد (ع) را محدود دانست و گفت: 18 مهر، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره در یاسوج است.
 
خون مدافعان حرم خون زمینه ساز ظهور و متصل به خون  کربلاست
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
 
نه تنها شهدای دفاع مقدس بلکه مدافعان حرم نیز از جوشش خون علی اکبرها رمز استواری و ثابت قدمی را فرا گفته اند. شاید اگر بخواهیم برای نسل امروز الگویی عینی از حماسه آفرینی های علی اکبر امام حسین(ع) را مثال بزنیم باید به شهدای مدافع حرم بپردازیم.
 
ناحیه مقدسه؛ عینی ترین و جانگدازترین سوگنامه مصائب عاشورا
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
 
اگرچه مرثیه برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بسیار است و در طول تاریع سوگنامه های فراوان برای ایشان سروده و گفته شده اما بی تردید هیچ یک به اندازه «زیارت ناحیه امام زمان(عج)» حقیقت، جانگدازی و واقعیت مصائب آن حضرت(ع) را بیان نکرده است؛ از این رو و به مناسبت فرا رسیدن عاشورای حسینی با حجت الاسلام ...
 
مستحب موکد، با حرام ناسازگار است!
۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
 
جای تردید ندارد که کارهای مستحبی ما اگر مصداق اذیت و آزار مؤمنین باشد، اثر لازم را که نخواهد داشت بماند و مورد رضای اهل و خدا نخواهد بود.
 
عزاداری سنتی، عزاداری مراجع است/ خلوت شدن مساجد، تقصیر منبری‌ها نیست
۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
 
آنچه مردم می‌گویند تقصیر مسجدها و منبری‌هاست، این را قبول ندارم. من می‌گویم اصلاً، طبیعت جوان، شور و هیجان و فریاد و ناآرامی است. جوان یکجایی می‌خواهد که داد بزند، یکجایی می‌خواهد که تظاهرات بکند، یکجایی می‌خواهد که به سر و سینه بزند. جوان نمی‌تواند مثل یک پیرمرد بیاید پای منبر یک ساعت بنشیند آرام بگیرد ...
 
۲۷ شهید رضوی خود را به ۷۲ تن رساندند/قسمت‌هایی از اجساد شهدا بالای ضریح افتاده بود!
۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۵
 
بیش از دو دهه گذشت؛ هنوز روز عاشورا برای مشهدی‌ها طعم باروت، دود، گرد و غبار روضه منوره را می‌دهد و ذهن‌ها خاطره تلخ دست و پای قطع شده زائران و هتک حرمت ساحت مقدس امام مهربانی‌ها را تداعی می‌کنند.
 
عزاداری ها باید حماسه ساز باشد/ عزاداری را از مساجد به خانه‌ها برده‌ایم
۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱
 
عزاداری باید به‌گونه‌ای باشد که اهداف حماسه بزرگ تاریخ عاشورا را زنده نماید و بتواند اهداف و انگیزه‌های قیام امام حسین علیه‌السلام را بیان کند. پس باید عزاداری احیاگر دین باشد. چراکه امام حسین برای دین قیام کرد و خود فرمود: «ان کان دین محمد لم یستقم الا بقتلی یا سیوف خذینی»
 
کاری نکنیم که تا پاسی از نیمه‌شب مشغول عزاداری باشیم و به نماز بی‌توجه باشیم!
۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
 
کاری نکنیم که ما تا پاسی از نیمه‌شب مشغول عزاداری باشیم بعد خدای ناخواسته نماز صبحمان قضا بشود و یا به نماز بی‌توجه باشیم. یا بحث دوری از موسیقی‌های لهوی. موسیقی‌های سنتی که از مجالس لهو و این‌ها به دور هست و شاید هم بتواند بعضی از افراد را جذب بکند، بنا به فتوای بسیاری از بزرگان ظاهراً مانعی ندارد،...
 
با نصیحت کردن مداح، سخنران یا متصدیان هیئت نمی‌توان هیئت ها را اصلاح کرد!
۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۵
 
اگر ما می‌خواهیم هیئت ها را اصلاح کنیم اول باید جامعه را اصلاح کنیم. چرا که این هئیت ها مجموعه ای جدا بافته از جامعه نیستند. با نصیحت کردن مداح یا سخنران یا متصدیان هیئت نمی‌توان هیئت ها را اصلاح کرد. اگر می‌خواهیم هیئت داری در جامعه اصلاح بشود باید فرهنگ عمیق دینی و روحیه انقلابی گری در میان توده مردم ...
 
آرزو داشتم همسایه آقا باشم
۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
 
آرزو داشتم در دنیای فوتبال همسایه آقا علی بن الموسی الرضا (ع)باشم . این گل صحبت های گل زن برتر لیگ برتر فوتبال ایران است که این روز ها تیم فوتبال پدیده با گل زنی های او خود را بالاتر از پرسپولیس در جایگاه دوم جدول می بیند. او می گوید:عضویت در تیم پدیده شاید یک الهام قلبی بود که به آرزویم دست یابم .
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...