۲۷ آذر ۱۳۹۶ 18 December 2017
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
رأفت امام رضا(ع) بی مانند است و هرگز تمام نمی‌شود
۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
 
استاد فاطمی نیا: حضرت با هر طایفه ای با زبان و منطق خودشان سخن می‌گفتند و وقتی دسته‌ای محکوم و دلیلشان باطل می‌شد، از عقیده و پندار خویش دست کشیده و بر گفتار حضرت می‌گرویدند و مأمون بیش از پیش واقف می‌شد مسندی که بر آن تکیه زده حق او نیست.
 
امام حسن (ع)، خطر بی‌عدالتی را از خطر حکومت معاویه بیشتر می‌دانستند
۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۸
 
اين عده از خواص، ديدي را كه امام حسن (عليه السلام) داشتند را دارا نبودند و مي‌گفتند كه حضرت پول بدهد و عده‌اي را بخرد همان‌گونه كه برخي به امير مؤمنان (عليه السلام) گفتند عدّه‌اي را بخريد؛ ولي حضرت فرمودند پول بيت المال است. و اين‌ها فكر نمي‌كردند چنين كاري از سوي امام اشكال داشته باشد؛ در حالي كه بي‌عدالتي ...
 
حضور اسرا در کربلا، اربعین اول یا دوم؟
۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
 
بزرگان شیعه می‌گویند اهل‌بیت امام حسین به کربلا آمدند هم‌زمان جابر بن عبدالله انصاری و جماعتی از بنی‌هاشم را ملاقات کردند که به زیارت او آمده‌اند در یک‌وقت آنجا به هم رسیدند و یکدیگر را با اندوه و نوحه جان‌سوز ملاقات کردند. همچنین باید به این نکته توجه داشت راه‌های مخصوص با مسافت کوتاه بین شام و کوفه ...
 
اتحاد مسلمانان حول محور سیدالشهدا(ع) شکل گرفته است
۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به پیاده‌روی اربعین گفت: اتحاد مسلمانان حول محور سیدالشهدا(ع) شکل گرفته است.
 
در هنر دینی تعزیه نباید افراط صورت گیرد
۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
 
سرپرست کانون تعزیه شهرستان دامغان، تعزیه را هنری دینی و دارای تقدس و جایگاه ویژه نزد ایرانیان دانست و گفت: در اجرای تعزیه نباید در موزیک ها و حتی تکنیک افراط صورت گیرد.
 
بارگاه سید محمد عموی امام زمان(عج) در سامرا به روایت تصویر
۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲
 
بارگاه امام زاده سید محمد پسر امام هادی(ع) و عموی امام زمان(عج) که در نزدیکی شهر سامرا قرار دارد و بارها توسط داعش مورد حمله قرار گرفته،به شدت مورد احترام مردم عراق است.
 
عبرت‌هاي عاشورا/ خشت‌هاي مصيبتِ عاشورا،  از كي و چگونه روي هم گذاشته شد؟
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
 
دورانِ لغزشِ خواصِ طرفدارِ حق، حدوداً هفت، هشت سال پس از رحلت پيغمبر شروع شد. به مسأله‌ي خلافت، اصلاً کار ندارم. مسأله‌ي خلافت، جدا از جريان بسيار خطرناکي است که مي‌خواهم به آن بپردازم.
 
بهترین راه مبارزه با فساد، امر به معروف و نهی از منکر است
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر لزوم تبیین فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: بهترین راه مبارزه با فساد امر به معروف و نهی از منکر است.
 
منبرها نباید باعث تضعیف ایمان مستمعین شود!/ شعور بدون شور، به عمل منجر نمی‌شود
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۳
 
شعور زاييده فكر و انديشه است و مبتني بر آگاهي، شناخت و دانايي است ولي شور زاييده احساسات، علايق و هيجانات است. در فطرت آدمي هم شور است و هم شعور، هیچ‌کدام نفي ديگري نيست هركدام می‌تواند در جاي خويش مؤثر و مفيد باشد.
 
احکام عزاداری از منظر مقام معظم رهبری
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
 
رهبر معظم انقلاب در پاسخ به پرسش‌های مطرح‌شده از ایشان درباره احکام مربوط به حضور زنان در دسته‌های سینه‌زنی، نذری، سیاهپوش کردن مساجد، زنجیر زدن به بدن و ... نظرات‌شان را اعلام کردند.
 
قیام امام حسین(ع) آزادگی در برابر ستمگران و ظالمان را به دنیا نشان داد
۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱
 
امام جمعه یاسوج به ماه محرم و شهادت امام حسین (علیه السلام) و یاران باوفای ایشان اشاره کرد و گفت: قیام امام حسین (علیه السلام) به آزادگان دنیا نشان داد که باید در برابر ستمگران و ظالمان زمان ایستادگی کرد.
 
من حسین را می‌شناسم! مرا هم در ثواب نذرت شریک کن!
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
 
راننده تاکسی اتریشی تا نام حسین و ماجرای کربلا را شنید، گل از گلش شکفت و گفت: بله بله او را می‌شناسم. او مانند مسیح خود را فدای بشریت کرد و من برای او احترامی ویژه قائلم.
 
نام امام‌ حسین(ع) از طریق حضرت علی‌اصغر(ع) در جهان منتشر می‌شود
۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴
 
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در دیدار با مسئولان همایش شیرخوارگان حسینی در این استان گفت: همان‌طور که دین و نام پیامبر اکرم(ص) از طریق امام حسین(ع) پخش می‌شود، نام امام حسین(ع) هم از طریق حضرت علی‌اصغر(ص) منتشر می‌شود.
 
حادثه غدیر از زبان امام موسی صدر: دوست داشتن امام علی(ع) را عاملی برای تفرقه قرار ندهیم
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷
 
امام موسی صدر یکی از سخنرانی‌هایش را که در کتاب «انسان آسمان» منتشر شده با این جملات آغاز می‌کند: «امروز روز ولایت و روز ولایت‌مداران است ... ما در روز «علی» جمع می‌شویم تا با او بیعت تازه کنیم و او و سیرۀ او و دنباله‌روان او را ولیّ و پیشوای خود برگیریم و خط مشی او را دنبال کنیم، تا امید در دل‌هایمان ...
 
فدک یعنی جغرافیای جهان اسلام
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۰
 
باید با خود مان قرار بگذاریم که در هر عید، به نگاهی تازه در این ساحت برسیم و تا ما را به افقی تازه برساند. خوانش هر باره حیات امامان(ع) درس بهتر زیستن را برای مان ، حرف به حرف، تدریس می کند تا امروز مان از دیروز و فردای مان از امروز برتر باشد برای این هم باید به یک « عادت خوب» برسیم
 
معرفت به اهل‌بیت(ع) سبب اصلاح فساد در جامعه می‌شود/ مدافعان حرم نشان از اجتماعی بودن دین اسلام هستند
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۵
 
مدیر حوزه‌های علمیه تحت اشراف نهاد رهبری با اشاره به اجتماعی بودن دین اسلام گفت: کجی‌ها و فسادهای جامعه به دلیل عدم شناخت ما نسبت به امامت است، با معرفت به اهل‌بیت(ع)، فساد در جامعه اصلاح می‌شود.
 
امام رضا(ع) مدل گفت و گوی بین ادیان را عملیاتی کردند/ مشهد به لحاظ بعد فرهنگی و مدنی قابلیت جهانشهر شدن را دارد
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰
 
معاون پژوهش جامعه المصطفی مشهد با اشاره به اینکه امام رضا(ع) مدل گفت و گوی بین ادیان را عملیاتی کردند، تصریح کرد: مشهد به لحاظ فرهنگی و زیر ساخت های تمدنی این قابلیت دارد که به عنوان یک جهان شهر (فراتر از شهر جهانی) معرفی شود و مشهد در بعد فرهنگی و معنوی به عنوان یک شهر جهانی مطرح است به عنوان مثال ...
 
استاد فرشچيان : سعادت ياری کند ضريح حضرت زينب(س) را طراحی می کنم
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
 
استاد محمود فرشچيان گفت: پيشنهادي برای طراحي ضريح جديد حضرت زينب(س) نشده است، اما اگر سعادت ياری کند و توان داشته باشم، با کمال ميل برای بزرگان دينمان کوتاهی نخواهم کرد.
 
ماهیت انقلاب امام حسین(ع) یک ماهیت آزادی‌خواهانه است
۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴
 
در نشست ادیان توحیدی و مذاهب اسلامی بر "تقویت بعد فرادینی، فراادیانی و تقویت محبت بین ادیان" در نهضت عاشورا تاکید شد.
 
باید نهج البلاغه را در متن زندگی خود قرار دهیم
۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
 
اگر می خواهیم با سیرۀ آن حضرت علی(ع) آگاه شویم، باید نهج البلاغه را در متن زندگی خود قرار دهیم، در حوزه های علمیه و دانشگاه ها کتاب درسی باشد، در مساجد بعد از تلاوت قرآن بخشی از کلمات امیرمؤمنان علی(ع) خوانده شده و توضیح داده شود، در مطالعات خود هرگز آن را فراموش نکنیم.