۶ تير ۱۳۹۶ 27 June 2017
 
طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه شهرستان ایلام اجرا خواهد شد
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۵
 
رئیس اداره اوقاف شهرستان ایلام از برگزاری طرح آرامش بهاری از 28 اسفند ماه سالجاری لغایت 15 فروردین 96 در بقاع متبرکه این شهرستان خبر داد.
 
برگزاری ششمین جشنواره بین المللی سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۰
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری ششمین دوره جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی از سری جشنواره‌های بین‌المللی امام رضا (ع) در مرکز این استان خبر داد.
 
برگزاری نمایشگاه «نماز و بصیرت» در ایلام
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴
 
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، از برگزاری نمایشگاهی با عنوان «نماز و بصیرت» در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام خبر داد.
 
٧٥ درصد فعالیت کانون های مساجد استان ایلام در روستاها است
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
 
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام با اشاره به فعالیت ٢٧٦ کانون فرهنگی، هنری مسجد در استان گفت: ٧٥ درصد این کانون ها در مناطق روستایی راه اندازی شده و فعالیت می کنند.
 
افتتاح 5 پروژه عمرانی امامزادگان ایلام در دهه فجر
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه ایلام گفت: 5 پروژه عمرانی با اعتباری نزدیک به 3 میلیارد ریال به همت اداره کل اوقاف استان ایلام در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
 
رسیدگی به حوزه‌های علمیه نقاط محروم نیازمند تحول در نگاه مسئولان ذیربط است
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
 
مدیر حوزه‌های علمیه استان ایلام بر رسیدگی به وضعیت اساتید حوزه‌های استان‌های محروم تأکید کرد و گفت: تحقق این مهم نیازمند تحول در نگاه مسئولان ذیربط است.
 
زندگینامه: علامه سيد جعفر اعرجي
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
 
اعرجی در طول سفرهای بسیار خویش، نسخه های خطی با ارزش را می یافت و از آنها نسخه برداری می کرد و از این راه، افق معلوماتش گسترده تر شد و از هر علمی بهره ای یافت و در نظم و نثر، دستی توانا پیدا کرد. شیخ آقا بزرگ تهرانی درباره وی می نویسد: عالم خبیر و نسابه معروف و مؤلف پرکار، او در حفظ و ذکاوت و هوشیاری ...
 
آمار کانون‌های فرهنگی مساجد و موسسات قرآنی فعال در کشور/ مطالعه اجرای طرح «شهر زائر» در مهران
۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر ٢٣ هزار کانون فرهنگی هنری مسجد و یک هزار موسسه فرهنگی در کشور فعالیت دارند، افزود: ٢هزار موسسه قرآنی نیز در کشور زیر نظر این وزارتخانه فعالیت کرده و همچنین ٧هزار نشریه، سایت و خبرگزاری را مورد نظارت و حمایت قرار می‌دهد....
 
اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به مؤسسات قرآنی/ شورای توسعه فرهنگ قرآنی موجب انسجام برنامه‌ها می‌شود
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۹
 
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌ها و مؤسسات قرآن و عترت کشور، از اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه کم‌بهره به مؤسسات قران و عترت در طی چند هفته اخیر خبر داد.
 
فعالیت ۱۴۵۰ یاور نماز در سطح کانون‌های مساجد ایلام/ طرح خیمه‌های نماز تداوم پیدا می‌کند
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۱
 
نشست ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اعضای این ستاد با محوریت ترویج فرهنگ نماز و برنامه‌های پیش رو برگزار شد.
 
ارسال 419 اثر به دبیرخانه پنجمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام
۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
 
دبیر اجرایی پنجمین جشنواره سراسری سفرنامه و خاطره نویسی رضوی با بیان اینکه مهلت ارسال اثر به این جشنواره پایان یافته است، از ارسال 419 اثر به دبیرخانه جشنواره خبر داد.
 
مدیرکل ارشاد ایلام خبر داد: 20 تیرماه؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی
۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز 20 تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از سری برنامه های چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است.
 
سفرنامه ها و خاطرات زائران امام رضا(ع) در راه جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی/20 تیر آخرین مهلت ارسال آثار
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
 
مدیرکل ارشاد ایلام از ارسال 350 اثر به دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام خبر داد و گفت: ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ادامه دارد.
 
گزارشی از روند برگزاری جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی به روایت دبیر جشنواره در نشست کارگروه فرهنگی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رض
۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۶
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در نشست کارگروه فرهنگی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)،که با حضور دکتر عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد برگزار شد،گفت: جشنواره خاطره‌ و سفرنامه نویسی رضوی برای زائران رضوی فارسی وعرب زبان درایلام برگزار می شود.
 
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایلام: فرهنگ رضوی نقش مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان دارد
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
 
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایلام، در نشست شورای سیاست‌گذاری جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام گفت: برنامه های این جشنواره، باید به سمت ترویج اندیشه‌ها و سبک زندگی امام رضا(ع) و ائمه اطهار(ع) در سطح جامعه حرکت کند.
 
ارسال 300 اثر به دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی رضوی در ایلام
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
 
مدیر اجرایی پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از ارسال 300اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد.
 
فراخوان شرکت در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان ایلام
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام از فراخوان شرکت در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی که همزمان با دهه کرامت در این استان برگزار می شود، خبر داد.
 
پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام برگزار می شود
۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰
 
مسئول دبیرخانه نمایندگی بنیادبین المللی امام رضا(ع) در ایلام و مدیر اجرایی جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی، از برگزاری پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در این استان خبر داد.
 
نشست اتاق فکر یازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر برگزار می شود
۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اعلام این خبر گفت: اولین نشست اتاق فکر یازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر، در این استان برگزار می شود.
 
 
 
 
 
 
 
هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک ...
 
دریافت متن فصل نامه علمی پژوهشی ...