۳۰ دی ۱۳۹۶ 20 January 2018
 
امتحان الهی برای تمام انسان‌ها وجود دارد
۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۶
 
تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) تأكید كرد كه برای همه انسان‌ها که به دنیا قدم گذاشته‌اند امتحان الهی وجود دارد تا انسان در مسیر تحمل مشکلات و سختی‌های دنیا ساخته شود و به حد انسان کامل برسد و شکرگزار نعمت خداوند باشد.
 
جشنواره  امام رضا(ع) درترویج فرهنگ  اهل بیت نقش موثری دارد / ضرورت حمایت جدی وزارت ارشاد از جشنواره رضوی
۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۰
 
معاون اداره کل تبلیغ وترویج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره رضوی در راستای ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) گام بر می دارد، گفت: سعی می کنیم برای حفظ اعتبار و ارزش این جشنواره ها حمایت های جدی خود را داشته باشیم.
 
پیروان قرآن بزرگ‌ترین سرمایه‌های معنوی ما هستند
۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
 
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیروان قرآن بزرگ‌ترین سرمایه‌های معنوی ما هستند
 
خیران بانی ساختن مساجد با نام حضرت شاهچراغ (ع) در شهرهای مختلف باشند
۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
 
عضو شورای هماهنگی دهه کرامت کشور با اشاره به اهمیت معرفی شخصیت حضرت شاهچراغ (ع) و دیگر فرزندان ارشد امام موسی (ع) گفت: در برخی از استان‌ها کانون‌های مساجدی به نام حضرت شاهچراغ (ع) وجود دارد و بانیان خیر نیز باید در ساخت مساجدی به نام این امامزاده جلیل‌القدر همت به خرج دهند.
 
نیازسنجی و هدفگذاری درست در برنامه ها مانع اتلاف منابع می شود
۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیازسنجی و هدفگذاری درست در برنامه ها را، مانع هدررفت منابع دانست و اضافه کرد: برای مثال در تولید کتاب، فیلم، تئاتر و... با نیازسنجی و هدفگذاری درست مبتنی بر تحقیق و تفحص می توان ضمن جلوگیری از اتلاف منابع، به اهداف مد نظر دست یافت.
 
شهدا بر عهد خود با خدا پایدار ماندند / پاسداشت خانواده شهیدان یعنی پاسداشت ایثار، ایمان و عمل مؤمنانه
۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵
 
یادواره شهدای قرآنی استان فارس همزمان با هفته قرآن و عترت فارس، با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شیراز برگزار شد.
 
برنامه‌های دهه کرامت با رویکرد شادی اهل‌بیت (ع) برگزار شود / برگزاری سالروز شهادت حضرت شاهچراغ(ع) قدمت 200 ساله دارد
۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
 
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) گفت: دهه کرامت ظرفیت مثبتی برای ایجاد فضای شادی اهل‌بیت (ع) در جامعه را دارد بنابراین برنامه‌های این دهه با رویکرد شادی به ویژه برای کودکان برگزار شود.
 
تمدید مجدد مهلت نام نویسی در آزمون سراسری قرآن و عترت
۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
 
مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از تمدید مهلت نامنویسی در آزمون سراسری قرآن و عترت برای بار دوم خبر داد و گفت: داوطلبان شرکت در این آزمون تا ظهر ششم بهمن ماه برای ثبت نام فرصت دارند.
 
قرآن آموزگار زیست مومنانه است
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴
 
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن آموزگار زیست مؤمنانه است، گفت: قرآن نیامده است تا در گورستان‌ها خوانده شود و بعد آن را به فراموشی سپرده شود؛ بلکه کتاب زندگی دنیا و آخرت است و پیش از آنکه کتاب آخرت باشد کتاب دنیاست.
 
دانشجویان انقلابی امیدِ آتیه نظام هستند
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۸
 
تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی‌الکاظم شاهچراغ(ع) گفت: انجمن اسلامی از عمیق ترین و وسیع ترین تشکل ها پس از انقلاب اسلامی بوده و دانشجویان انقلابی به واقع امیدِ آتیه نظام هستند.
 
جشنواره پژوهش های قرآنی فارس پایان یافت
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۳
 
مراسم اختتامیه و معرفی و تجلیل از نفرات برگزیده جشنواره پژوهش‌های قرآنی استان فارس در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز برگزار شد.
 
با آموزش قرآن به کودکان آنان را در مقابل هجمه های دشمنان مقاوم کنیم
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳
 
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر بخواهیم فرزندانمان نورانی شوند و در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمنان مقاوم باشند، باید از سنین کودکی آنان را با معارف قرآن آشنا کنیم.
 
مخاطب‌شناسی، عنصر مغفول مانده برنامه‌های دهه کرامت است / در معرفی شخصیت حضرت شاهچراغ (ع) از فضای مجازی بهره ببرید
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶
 
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس با بیان اینکه در معرفی شخصیت حضرت شاهچراغ باید از تأثیر فضای مجازی بهره برد، گفت: در برنامه‌ریزی‌های دهه کرامت مخاطب گم می‌شود و همین سبب کاهش تأثیر برنامه‌ها می‌شود.
 
ثبت نام بیش از 2 هزار گیلانی در آزمون سراسری قرآن کریم
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به مهلت ثبت نام در آزمون سراسری قرآن کریم تا پایان دی ماه جاری، گفت: تا کنون بیش از دو هزار گیلانی در این آزمون ثبت نام کرده اند.
 
همت جهادی لازمه موفقیت در كار فرهنگی و انقلابی است
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹
 
امام جماعت مسجد و آستان مقدس فاطمه اخری(س) گفت: برای تبدیل این آستان مقدس به قطب بزرگ فرهنگی در كشور باید نگاه بزرگ داشت و از دروازه های حرم فراتر رفت که لازمه موفقیت در كار فرهنگی و انقلابی، همت جهادی است.
 
موسسات قرآنی به سمت خودکفایی اقتصاد دینی پیش روند
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
 
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موسسات قرآنی باید به سمت خودکفایی اقتصادی دینی بروند.
 
فرهنگ رضوی، روح و حقیقت فرهنگ اسلام و قرآن است
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
 
معاون پارلمانی آستان قدس رضوی، فرهنگ رضوی را روح و حقیقت فرهنگ اسلام و قرآن دانست و گفت: فرهنگ رضوی فرهنگ غدیر، عاشورا و فرهنگ انتظار است.
 
بصیرت و آگاهی مردم در برابر فتنه ها، اسلام و انقلاب را بیمه کرده است
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰
 
معاون پارلمانی آستان قدس رضوی با تاکید بر حماسه آفرینی های اخیر مردم ایران اسلامی گفت: بصیرت و آگاهی مردم ولایت مدار، انقلاب اسلامی، اسلام و قرآن را بیمه کرده است.
 
تولیدات هنری با رویکرد قرآنی و عترتی ماندگار می شوند
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۲
 
معاون اداره‌كل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر چیزی كه در حوزه هنر تولید می‌شود و رویكرد قرآنی و عترتی نداشته باشد ماندگار نخواهد بود.
 
گفتار مؤمن باید بر اساس حق و عدالت باشد
۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳
 
نماینده ولی فقیه در گیلان به تهمت نسبت به انسان‌های خادم و حتی مراجع عظام در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: گفتار مؤمن باید بر اساس حق و عدالت باشد و شهادت باطل ندهد.
 
 
 
 
 
 
 
اثری فاخر و ماندگار برای محققین ...
 
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی ...