۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
استاندار همدان:
«هزاره باباطاهر» اسفندماه برگزار می‌شود/ همدان 2018 رویداد جهانی است
 
نشست خبری استاندار همدان شامگاه چهارشنبه در سالن جلسات استانداری همدان برگزار شد. محمد ناصر نیکبخت در این جلسه سه ساعته، ضمن ارائه گزارش از عملکردهای امسال دولت در استان همدان، به سوالات خبرنگاران رسانه های مختلف هم پاسخ داد.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، نیکبخت سخنان خود را با تسلیت ایام فاطمیه (س) و تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر آغاز کرد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با جانفشانی‌ها و حمایت مردم به ثمر رسید، گفت: این انقلاب هم جمهوریت دارد (یعنی مردمی) و هم دینی (یعنی اسلامی) است و تا زمانی که مردم از انقلاب اسلامی حمایت کنند این انقلاب بیمه خواهد بود.
استاندار همدان در بخشی از صحبت‌های خود درخصوص اشتغالزایی و طرح رونق تولید گزارشی ارائه کرد و گفت: اعتباری به نام طرح رونق تولید به استان ها داده شده، از ۶۰۰ میلیارد تومان این طرح، تا کنون ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
نیکبخت با تاکید براینکه بیشتر از سهمیه اعتبارات فراگیر که ۳۴۰ میلیارد تومان است طرح به بانک‌ها طرح معرفی کرده ایم، گفت: اگر این طرح ها اجرایی شود قطعا نرخ بیکاری پایین می آید.

استاندار همدان بااشاره به اینکه  برای۱۴ هزار و ۷۰۰ نفر تاکنون از محل پرداخت تسهیلات اشتغال ایجاد شده است، گفت: سهمیه اشتغال استان همدان ۱۹ هزار ۹۰۰ نفر است که بنده معیار را ۳۰ هزار نفر اشتغال قرار داده ام.
همدان را دنیا می شناسد
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تأکید بر برگزاری رویدادهای فرهنگی همدان در سال 2018 گفت: سال 97 دو رویداد بزرگ بین المللی در همدان ۲۰۱۸ داریم.
نیکبخت افزود: همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت کشورهای آسیایی انتخاب شده است و اجلاس آن تیرماه سال آینده برگزار خواهد شد. علاوه بر این همدان در آبان ماه 97 هم میزبان رویداد بزرگ اجلاس گردشگری جهانی با حضور 180 کشور خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: مجوز دانشگاه بین‌المللی دی8 هم به همدان داده شد و این دانشگاه امسال در مقطع دکترا پذیرش دارد. این دانشگاه مستقل است اما فعلا با حمایت دانشگاه بوعلی فعالیت می کند.
استاندار همدان با بیان اینکه جشنواره انیمیشن هم اردیبهشت ماه سال آینده در همدان برگزار خواهد شد، از برگزاری هفته فرهنگی باباطاهر در هفته نخست اسفندماه امسال خبر داد و گفت: این برنامه باید آبرومند برگزار شود.در ادامه استاندار همدان با تأکید بر کثرت مفاخر این استان گفت: دانشنامه همدان برای معرفی مفاخر و بزرگان این خطه در حال تدوین است، با توجه به کثرت مفاخر، این دانشنامه که از ابتدا قرار بود در ۱۲۰ جلد تدوین شود به ۱۴۰ جلد افزایش یافته است.
نیکبخت در بخش دیگری از صحبت های خود درخصوص وضعیت سرمایه‌گذاری در استان، بخش کشاورزی، تغییر برخی مدیران، افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه های مختلف در دهه فجر و....  گزارش‌هایی ارائه کرد و تا پایان جلسه پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.
 
51/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۴۵۲۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰