۴ بهمن ۱۳۹۶ 24 January 2018
۰
سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
Share/Save/Bookmark
 
در ماه رجب می توان ره صد ساله را یک شبه پیمود
 
حجت الاسلام ابوعلی گفت: گاهی می شود ره صد ساله را یک شبه پیمود! البته اگر «بلدِ راه» باشی و بتوانی از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنی؛ که یکی از این فرصت ها، اعتکاف و ایام البیض است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از حوزه نیوز، حجت الاسلام عبدالرضا ابوعلی، استاد حوزه علمیه خوزستان، به بیان فرصت های معنوی ماه مبارک رجب پرداخت و اظهار داشت: ماه مبارک رجب برای همه مردم به ویژه قشر جوان جامعه که توان بیشتر و دل با صفاتری دارند، بسیار مغتنم و با ارزش است که خداوند متعال آن را برای بندگان قدرشناس خود قرار داده است.
وی ماه مبارک رجب را ماه عرفان، معنویت و خداشناسی دانست و تصریح کرد: همانگوه که ما در بهار طبیعت قرار داریم، قسمت بر این بوده که این بهار! با بهار معنویت نیز عجین شود و ماه رجب که فرصتی برای آغاز خوبی هاست با سال جدید یکی شود.
حجت الاسلام ابوعلی، استفاده از دعاهای وارده و انجام اعمال عبادی ماه مبارک رجب را زمینه سعادت و بهره مندی انسان از رجب المرجب اعلام کرد و افزود: دعاهای ماه رجب به انسان درس خداشناسی، عبودیت، بندگی، اخلاق، تواضع، فروتنی و مهربانی می آموزد و باید شکر گزار این لطف بی کران الهی باشیم که چنین ایام با عظمتی را پیش روی ما انسان ها قرار داده است.
این استاد حوزه علمیه، اذعان داشت: گاهی می شود ره صد ساله را یک شبه پیمود! البته اگر «بلدِ راه» باشی و بتوانی از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنید؛ که یکی از این فرصت ها، اعتکاف و ایام البیض است.
وی در پایان ماه مبارک رجب را فرصتی برای تبیین سبک زندگی اسلامی دانست و اظهار داشت: در این ماه که دل ها مستعد و آمادگی پذیرش معارف را دارند، روحانیون می توانند با ایفای نقش کلیدی خود به عنوان هادیان جامعه، سبک زندگی اسلامی را میان مردم ترویج کنند.
 
41/41
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۰۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰