۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین:
حضرت ام البنین(س) الگوی مادران شهداست
 
مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین با بیان این که حضرت ام البنین(س) الگوی مادران شهداست، گفت: پدران و مادران شهدا در دامان خود فرزندان رشید و مؤمنی تربیت کردند و در نهایت با تشویق، آنها را برای حضور در جبهه های حق علیه باطل اعزام نمودند.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی به نقل از حوزه نیوز، به مناسبت وفات حضرت ام البنین(س) و تکریم از مادران شهدا جمعی از اساتید و طلاب حوزه علمیه  خواهران فاطمیه به یادروز شهدا ، تعدادی نهال در محوطه این مدرسه غرس کردند.
حجت الاسلام  والمسلمین رضا کاظم لو در حاشیه این مراسم، اظهار داشت: عزت، اقتدار و سربلندی نظام اسلامی ایران، مرهون ایثارگری و رشادت‌های شهدا و رزمندگان است و امروز نیز خدمت به خانواده‌های آنان توفیق الهی است.
مدیر حوزه علمیه خواهران خاطرنشان کرد: مادران الگوی تربیتی را از حضرت ام البنین(س) گرفتند و امروز باید بیش از همیشه قدردان شهدا و خانواده این عزیزان باشیم.
وی با بیان این که همسران شهدا صبری را از خاندان اهل بیت(ع) گرفته و به خوبی توانستند در تربیت فرزندان شهدا کوشا باشند، گفت: حضرت ام البنین(س) شخصیتی است که از نام و شخصیت خود می گذرد تا نام مادر ائمه(ع) حضرت فاطمه زهرا(س) در زبان ها بماند؛ در یک جمله می توان گفت که حضرت ام البنین(س)، تمام هستی خود را در راه ولی خدا تقدیم نمود.
حجت الاسلام والمسلمین کاظم لو در ادامه سخنانش، به اهمیت درختکاری از نگاه اسلام اسلام پرداخت و بیان داشت: یکی از نعمت های الهی که در قرآن کریم بسیار بر آن تأکید شده است و از ابتدای اسلام، بزرگان دین بر کاشت درخت سفارش کرده و فضیلت بسیاری برای آن بیان داشته‌اند.
وی اظهار کرد: اهمیت کاشت و نگهداری درخت تا بدان جاست که در روایات تصریح شده است کسی که  درخت بکارد، علاوه بر نفع در زمان حیات، پس از مرگ نیز از آن بهره خواهد بُرد.
 
41/41
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۷۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰