۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
در دهه فجرصورت می گیرد:
اجرای طرح "دارالثقلین" در مناطق تبلیغی استان مرکزی
 
معاون تبلیغ حوزه علمیه استان مرکزی از اجرای طرح قرآنی "دارالثقلین" در مناطق تبلیغی این حوزه خبرداد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از خبرگزاری حوزه ،حجت الاسلام شفیعی  با تبریک ایام الله دهه فجر اظهارکرد: برنامه های دهه فجر امسال با رویکرد زینبی و فاطمی برگزار می شود و برهمین اساس ما  محوریت کار را به هیئت‌های مذهبی واگذار کرده‌ایم.
وی افزود:طرح حفظ سوره والفجر، برگزاری گفتمان دینی سبک زندگی قرآنی و ولایی در مدارس و مساجد و همچنین برگزاری محفل قرآنی قرآن و انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌های معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان است.
حجت الاسلام شفیعی ادامه داد: محوری‌ترین و شاخص‌ترین برنامه کمیته قرآنی استان، برگزاری مراسم اجتماع مدافعان حرم بود که در مصلی بیت المقدس  و مساجد شاخص روستاها برگزار شد.
وی همچنین  از اجرای طرح قرآنی "دارالثقلین" در مناطق تبلیغی روحانیون طرح هجرت خبر داد و  افزود: مبلغین در خدمت کتاب الهی هستند و مردم را به انس و الفت گرفتن با معارف قرآنی تشویق می نمایند.
دبیر کمیته قرآنی ستاد دهه فجر حوزه علمیه استان مرکزی ادامه داد: در دهه فجر، مبلغین با سخنرانی در مورد دهه فجر، به بیان احکام و تبیین معارف اسلامی می پردازند تا نسل سوم  و چهار را با اهداف انقلاب اسلامی آشنا نمایند .
حجت الاسلام شفیعی خاطرنشان کرد:  مبلغین طرح هجرت در قالب طرح «دارالثقلین» به برگزاری کلاس های قرآنی در رده های مختلف سنی از کودکان تا بزرگسال می پردازند.
وی افزود: معاونت تبلیغ حوزه این طرح را برنامه ریزی و ابلاغ نموده و در حال حاضر نیز بر اساس آیین نامه، این طرح در مناطق تحت پوشش مبلغین طرح هجرت، با همت مردم و مبلغان در حال اجرا است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه استان مرکزی اضافه کرد: کلاس های قرآنی با موضوعات روخوانی، روان خوانی، تجوید، تفسیر، بیان مفاهیم، حفظ و دیگر موضوعات در مساجد برگزار می شوند.
وی خاطرنشان کرد: این برنامه ها با حمایت مردم و خیرین در مساجد، بعد از تشکیل هیئت امناء و نظارت روحانی و جذب مربیان قرآنی اجرا می گردد.

 
 
41/41
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۵۸۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰