۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
٧٥ درصد فعالیت کانون های مساجد استان ایلام در روستاها است
 
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام با اشاره به فعالیت ٢٧٦ کانون فرهنگی، هنری مسجد در استان گفت: ٧٥ درصد این کانون ها در مناطق روستایی راه اندازی شده و فعالیت می کنند.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت الاسلام علی چراغی پوردر گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: نزدیک ٤٤ هزار نفر از مردم استان در کانون های فرهنگی و هنری مساجد مناطق شهری و روستایی عضویت دارند.
وی با اشاره به وجود ٤٨٠ مسجد و حسینیه در استان ایلام افزود: تمامی کانون های مساجد استان به کتابخانه های باز مجهز و بیش از ٢٣ هزار نفر هم در آنها عضو هستند.
حجت الاسلام چراغی پور تاکید کرد: علاوه بر این ٧٥ کتابخانه مخزن دار با مجوز در مساجد راه اندازی شده و هر کدام به پنج هزار کتاب با عنوان های مختلف و متنوع نیز تجهیز شده اند.
وی از افتتاح پنج کانون فرهنگی، هنری مساجد در استان ایلام همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر امسال خبر داد و گفت: تا پایان امسال تعداد کانون های فرهنگی، هنری مساجد به ٢٨١ کانون افزایش خواهد یافت.
وی یادآور شد: کانون‌های فرهنگی، هنری بویژه در مناطق روستایی استان با انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی و هنری نقش مهمی در زمینه جذب جوانان به مساجد دارند.
وی با اشاره به استقبال جوانان و نوجوان ایلامی از فعالیت‌های کانون‌های مساجد، برگزاری برنامه‌های آموزشی برای برادران و خواهران، برگزاری برنامه‌های مذهبی و دینی در مناسبت‌های دینی و ملی، راه‌اندازی مراکز کتابخانه‌ای و اجرای طرح تلاوت نور، خانه‌های نور و دیگر فعالیت‌های هنری و فرهنگی را از دیگر فعالیت‌های کانون‌های مساجد برشمرد.
 
41/41
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۰۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰