۲۷ آذر ۱۳۹۶ 18 December 2017
داخلی
۰
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
Share/Save/Bookmark
 
بوشهر؛
قرائت بیش از 3000 بیت شعر در رثای ثامن الحجج(ع) در استان بوشهر توسط مشاعره کنندگان رضوی
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت : امسال بیش از 3 هزار بیت شعر در رثای ثامن الحجج(ع) در استان بوشهر در جشنواره مشاعره رضوی توسط مشاعره کنندگان رضوی خوانده می شود.
 
به گزارش خبرگزاري فرهنگ رضوي، دکتر حمیده ماحوزی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به اعلام اسامی راه یافتگان به جشنواره های استانی و سراسری مشاعره رضوی در بوشهر روند برگزاری جشنواره سراسری مشاعره رضوی  وارد مرحله مهمی شده است.
وی گفت : امسال با توجه به افزایش صد در صدی راه یافتگان جشنواره استان در بخش دانش آموزی ، شاهد حضور 127 نفر مشاعره کننده در هر دو جشنواره خواهیم بود که در این ایام برآورد می شود بطور میانگین بیش از 3 هزار بیت شعر رضوی خوانده شود.
دبیر جشنواره مشاعره رضوی افزود: امسال شهر بوشهر با قرائت بیش از 3 هزار بیت شعر که در مدح و ثنا و توصیف اوصاف و کرامت ثامن الحجج(ع) و احساس شاعران برگرفته از ارادتمندی آنان به آستان مقدس امام رضا(ع) سروده شده است عطرآگین خواهد شد.
ماحوزی ادامه داد: یکی از ویژه گی های این جشنواره خواندن اشعار شاعران کشور با موضوع رضوی توسط مشاعره کنندگان و امکان شرکت و مشارکت کلیه افراد خانواده می باشد که این اتفاق در رشته های فرهنگی و هنری دیگر کمتر محقق شده است.
یادآور می شود؛ یازدهمین جشنواره سراسری مشاعره رضوی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) 20 مرداد ماه در استان بوشهر برگزار می شود.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۲۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰