۳۰ دی ۱۳۹۶ 20 January 2018
۰
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
ايلام؛
ارسال 419 اثر به دبیرخانه پنجمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام
 
دبیر اجرایی پنجمین جشنواره سراسری سفرنامه و خاطره نویسی رضوی با بیان اینکه مهلت ارسال اثر به این جشنواره پایان یافته است، از ارسال 419 اثر به دبیرخانه جشنواره خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاري فرهنگ رضوي، واحد زهرائی گفت: این تعداد شامل 249 اثر با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی در گروه سنی زیر 18 سال، 141 اثر بالای 18 سال، بخش ویژه شامل زیارت اولی ها 17 اثر و در بخش عربی از کشور عراق 12 اثر است.
وی ادامه داد: آثار ارسالی به 2 زبان فارسی و عربی با موضوع خاطره نویسی و سفرنامه امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان است.
به گفته زهرائی، پنجمین سال جشنواره سراسری سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از سری برنامه های چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در 2 رده سنی بالای 18 سال و زیر 18 سال همزمان با دهه کرامت در 20 مردادماه برگزار خواهد شد.
وی تعداد کل آثار ارسالی در جشنواره پارسال را 290 اثر عنوان کرد و اضافه کرد: نفر اول این جشنواره به اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که همزمان با شب میلاد امام رضا(ع) در مشهد برگزار می شود، راه می یابد.
وی اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه امام رضا(ع) و گرامی داشت تولید کنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت، معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.
دبیر اجرائی پنجمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی رضوی، بخش های اصلی این جشنواره را سفرنامه نویسی و خاطره نویسی به 2 زبان فارسی و عربی و بخش ویژه را نیز سبک زندگی ایرانی، اسلامی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و مشهد اولی ها عنوان کرد.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره خواهد بود.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۶
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰