۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
با اجرای طرح میقات الرضا محقق خواهد شد
42 امام زاده و بقعه در استان سمنان میزبان زائران امام رضا(ع) می شوند
 
نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان بر ضرورت زنده نگه داشتن بقاع متبرکه واقع در مسیر زائران علی ابن الموسی الرضا (ع) تاکید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، غلامرضا کاتب در نشستی در گرمسار با اشاره به اجرای طرح میقات الرضا گفت: طرح میقات الرضا با هدف افزایش میزان حضور مردمی در بقاع متبرکه و استفاده عمومی از امکانات برای استقبال از زائران امام هشتم موفق بوده است.
وی با تاکید بر اینکه این طرح باید در تامین اعتبار در اولویت برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه برای نگه داشتن بقاع متبرکه در مسیر زائران علی ابن الموسی الرضا (ع) باشد اظهار داشت: بقاع متبرکه و امام زادگان باید با طرح های خوب اقتصادی به دنبال افزایش خودکفایی در تامین و افزایش امکانات رفاهی باشند و اداره اوقاف و امور خیریه با اجرای طرحهای جامع و توسعه در نقاط خاص شهرستان های گرمسار و آرادان اهتمام نماید.
مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمسار نیز با اشاره به اجرای طرح میقات الرضا در استان سمنان گفت: این طرح در چهار بقعه متبرکه شهرستان های گرمسار و آرادان اجرا می شود.
حجت الاسلام رضا نفری که در نشست اعضای هیئت امنای امام زادگان و بقاع متبرکه سخن می گفت افزود: طرح میقات الرضا برای استفاده های خاص و عمومی زائران علی ابن الموسی الرضا (ع) و ایجاد امکانات رفاهی و نیز بهره برداری بیشتر مردم از این اماکن مذهبی در بقاع متبرکه شهرستان های گرمسار و آرادان نظیر امام زاده عاقب شهر ایوان کی و امامزادگان اسماعیل و شمس الدین گرمسار و علی اکبر (ع) و سلطان شاه نظر آرادان اجرا می شود.
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان با اشاره به وجود بیش از 26 بقعه متبرکه و امام زاده در این شهرستان ها گفت: طرح توسعه افزایش امکانات رفاهی و عمومی در بیش از 15 بقعه متبرکه در شهرستان های گرمسار و آرادان به تصویب و در مرحله اجرا قرار دارد.
طرح میقات الرضا در 42 امام زاده و بقعه متبرکه استان سمنان در حال اجرا است.
 
 
50/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۸۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰