۲۶ آذر ۱۳۹۶ 17 December 2017
داخلی
۰
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۲
Share/Save/Bookmark
 
با رویکرد اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل
سبک زندگی ایرانی اسلامی به کودکان مشهدی آموزش داده می‌شود
 
دومین جشنواره غنچه‌های امید از سوی فرهنگسرای کودک و آینده با رویکرد اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باهدف آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی به کودکان آغاز به کارکرد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی حمید صادقی، مدیر فرهنگسرای کودک و آینده بابیان این‌که جشنواره «غنچه‌های امید» از اول دی فعالیت خود را شروع کرده است، گفت: این جشنواره با فعال کردن دبیرخانه و فراخوان تمامی مهدهای کودک‌های سطح شهر فعالیت خود را از اول دی‌ماه آغاز کرده است.
وی افزود: این جشنواره در دو بخش مربیان و کودکان برگزار می‌شود و 2 موضوع کلی نیز در نظر گرفته‌شده است یکی اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل و دیگری موضوع دهه فجر انقلاب اسلامی است.
صادقی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در بخش‌های مختلف ازجمله سرود، دکلمه، قصه‌گویی، بازی و نمایش خلاق شرکت کنند که در دو بخش کودک و مربی برگزار می‌شود.
مدیر فرهنگسرای کودک و آینده با اشاره به شرکت 500 مربی و 200 مهدکودک در این جشنواره، گفت: شرکت‌کنندگان تا نیمه بهمن‌ماه فرصت اجرای برنامه دارند که مورد داوری قرار می‌گیرند.
 

در مراسم افتتاحیه این جشنواره عبدالرضا کردی، رئیس مرکز جهانی خلاقیت به آموزش قصه‌گویی، خلاقیت و ارتباط با کودک پرداخت.
کردی بابیان این‌که قصه‌ها می‌توانند انتقال‌دهنده سبک زندگی ایرانی اسلامی باشند؛ گفت: در قصه‌گویی هدف فقط قصه نیست بلکه باید بحث نقادی، طرح مسئله، پیشنهاد و اعلام نظر را آموزش دهیم.
این فعال فرهنگی گفت: قصه‌گو فرهنگ‌ساز، تاریخ‌ساز و الگوساز است و باید در قصه‌گویی خلاقیت، ابتکار و نشاط داشته باشد و بتواند آن را به مخاطب منتقل کند.
رئیس مرکز جهانی خلاقیت با تأکید به داشتن روش، محتوا و هدف در قصه‌گویی، گفت: جامعه‌ای که قصه‌های خلاق دارند، دارای دفاع فرهنگی و فعال فرهنگی بیشتری نیز هستند.
کردی با اشاره به مفاخر کشور و بی‌توجهی به آن‌ها در عرصه قصه‌گویی اشاره و ابراز کرد: قصه‌های ما از کشور چند دهه عقب است و به سمت قصه‌هایی می‌رویم که ربطی به سرزمین ما ندارد حال‌آنکه در این عرصه شهدا، خانواده شهدا، جانبازان و نمونه‌های بسیاری دیگر داریم که باید به آن‌ها توجه کنیم و قصه بسازیم.
 
29/22
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۸۱
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰