۲ اسفند ۱۳۹۶ 21 February 2018
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
دسترسی به کتابخانه‌های بزرگ جهان در کتابخانه جدیدالتاسیس عتبه حسینی
 
عتبه مقدس حسینی اولین کتابخانه دیجیتال و علمی موجود در کشورهای عربی را راه‌اندازی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی به نقل از عراق الیوم، اولین کتابخانه دیجیتال و علمی موجود در جهان عرب که همگام فناوری‌های روز دنیا طراحی شده، توسط عتبه مقدس حسینی افتتاح شد. از مهمترین ویژگی‌های این کتابخانه، فهرست‌بندی کامل کتاب‌ها، مراجع و مصادر علمی، روزنامه‌ها، مجلات، پایان‌نامه‌های دانشگاهی در سراسر این کشور است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کشورهای دیگری نیز در تکمیل آن مشارکت خواهند کرد.
 
«علی الفتلاوی» رییس بخش امور فرهنگی عتبه حسینی، درباره این کتابخانه گفت: «این فهرست شامل همه منابع و کتاب‌های موجود و همچنین عناوین کتب، مجلات و... در همه کتابخانه‌های عراق است که دسترسی به آنها بسیار آسان و در حداقل زمان ممکن امکان‌پذیر است».
 
وی افزود: «فهرست عناوین 16 کتابخانه بزرگ عراق در این کتابخانه دیجیتال وجود دارد که قرار بر این است تا دو ماه آینده این تعداد به 56 عدد برسد و عتبه حسینی از ملحق شدن همه کتابخانه‌های داوطلب و علاقمند به این سیستم در سراسر جهان استقبال می‌کند».
 
«طلال الزهیری» مدیر بخش فناوری اطلاعات عتبه حسینی نیز در این باره گفت: «علاوه بر فهرست کتاب‌ها، مجلات، پایان‌نامه‌ها و ... این کتابخانه دیجیتال به‌روزترین نرم‌افزارهای جست‌وجو در سایر کتابخانه‌های بزرگ جهان را در خود جای داده است. هدف اصلی از ایجاد این کتابخانه، رسیدن به یک فهرست واحد جهانی از کتاب‌های عربی و فارسی است».
 
19/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۲۵
, مترجم : مهسا کاشی پور
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰