۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
استاندار سمنان
حضور میلیونی زائران در اربعین حسینی خودجوش و عاشقانه است
 
استاندار سمنان حضور میلیونی زائران در آیین اربعین حسینی امسال را حرکتی خودجوش دانست و گفت: این حرکت جز عشق به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین (ع) نیست.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، محمدرضا خباز در آيين تجليل از خادمان و دست اندركاران اربعين حسيني ۹۵ در سالن هلال احمر سمنان، افزود: حضور میلیونی زائرین و شیفتگان اباعبدالله الحسین (ع) در اربعین در تاریخ بشریت بی‌نظیر است.
وی عظمت راهپیمایی اربعین حسینی را در تاریخ دنیا بی‌نظیر خواند و گفت: باید فرهنگ حسینی را به دیگر نسل‌ها و به‌ویژه دیگر مسلمانان جهان منتقل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) مورد علاقه تمام انسان‌ها و بشریت است اظهار داشت: امام حسین (ع) خود را فدای بشریت کردند و امروز نیز مردم با عشق و علاقه فراوان در پیاده‌روی اربعین حضوری گسترده دارند.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه ستاد اربعين ستادی دائمي است و در شهرستانها هم مسئوليت اين ستادها بر عهده فرمانداران است افزود: با پيشنهاد استانداران، بر تمركز زدايي از ستاد مركزي موافقت و قرار شد تا همه اختيارات را به ستادهاي استاني واگذار و ستاد مركزي هم نظارت بر اين ستادها را بر عهده داشته باشد.
دبير ستاد اربعين حسيني استان سمنان نیز با بيان اين كه این استان در اربعين ۹۵، هفت موكب تغذيه و اسكان در نجف و كربلا و دو موكب فرهنگي، تغذيه و اسكان در مسير نجف به كربلا  برپا كرده بود گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته، استان سمنان خدمات رساني مناسبي به زائران اربعين حسيني ارايه كرد و بايد تلاش كنيم تا حجم اين خدمات براي سال آينده، افزايش يابد.
حسن اسلامي راد افزود: همه اقدامات و فعاليت هاي انجام شده مورد ارزيابي قرار گرفته و نقاط قوت و ضعف امسال شناسايي و در نظر داريم تا نسبت به اصلاح فرايندها و سطح خدمات رساني به زائران حسيني در سال هاي آينده افزايش يابد.
وي افزود: خادمان اربعين استان سمنان روزانه از ۲۰ هزار زائر در موكب هاي ايجاد شده ، پذيرايي كردند.
 در این مراسم که نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و جمعی از مسوولان حضور داشتند از خادمان و دست اندركاران اربعين ۹۵ تجليل شد.
 
50/50
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۱۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰