۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
Share/Save/Bookmark
 
 
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، تربیت و شناسایی 900 نویسنده در کشور را از برکات برگزاری جشنواره ملی داستانهای رضوی دانست.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، سیما رجبی افزود: 50 درصد از این نویسندگان متعلق به استان سمنان هستند که وارد عرصه نویسندگی شده اند.
وی سمنان را تنها استانی دانست که به صورت منسجم در بخش داستان کار می کند و افزود: داستان نویسی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و داستان مادر نمایشنامه است.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خواستار حمایت بیشتر بنیاد بین المللی امام رضا (ع) از استانها برای توسعه فعالیت های فرهنگی هنری شد.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره ملی داستان رضوی شمار افراد و تعداد آثار ارسالی به جشنواره های داستان رضوی در ادوار گذشته از رشد 13 درصدی برخوردار شده است و این نشان از اقبال جوانان و نوجوانان و بهویژه علاقه مندان به هنر داستان نویسی است.
در این مدت شمار آثار رسیده از 117 اثر در دوره اول به یک هزار و 526 اثر در دوره دوازدهم و تعداد شرکت کنندگان از 68 نفر به 902 نفر رسیده است. 
جشنواره ملی داستان رضوی در سه بخش داستان کوتاه، داستان کوتاه کوتاه و داستان بلند برگزار می شود و بخش داستان بلند آن به صور ت دوسالانه است.
 
50/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۹۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰