۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۲
Share/Save/Bookmark
 
 
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در سمنان با حضور در دبیرخانه دائمی جشنواره داستانهای رضوی (کبوتر حرم) روند فعالیت های این دبیرخانه را مورد بررسی قرار داد.
 
به گزارش خبرنگار فرهنگ رضوی، نیره کاشی مسوول این دبیرخانه در این بازدید گزارشی از روند رو به رشد ارائه داستانهای رضوی گفت: از آغاز این جشنواره تاکنون شمار افراد شرکت کننده و نیز تعداد آثار ارسالی از رشد بالایی برخوردار بوده و 13 برابر شده است.
وی گفت: در این مدت شمار آثار رسیده از 117 اثر در دوره اول به یک هزار و 526 اثر در دوره دوازدهم و تعداد شرکت کنندگان از 68 نفر به 902 نفر رسیده است. 
وی با اشاره به چاپ هشت جلد کتاب از آثار منتخب جشنواره های قبلی داستانهای رضوی گفت: تاکنون سه مرحله آثار برگزیده این جشنواره در قالب دوره های سه جلدی و دو جلدی چاپ و منتشر شده است.
کاشی از مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) خواست تا شرایطی فراهم شود آثار منتخب برای کاربردی تر شدن به صورت کتابهای جیبی و کم حجم تر چاپ و در اختیار مردم و علاقه مندان به فرهنگ رضوی و به ویژه زائران عبوری از استان سمنان قرار گیرد.
سالانه بیش از 20 میلیون نفر زائر از استان سمنان عبور و خود را به مشهد مقدس می رسانند و این تعداد زائر شرایط را برای ترویج فرهنگ رضوی فراهم کرده است.
در این بازدید سیدجلال فیاضی مدیر مسوول خبرگزاری فرهنگ رضوی و نیز محمد رضا سوقندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز حضور داشتند.
فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره ملی داستانهای رضوی نیز منتشر شده و امسال بخش داستان بلند نیز در قالب این جشنواره برگزار می شود.
جشنواره ملی داستانهای رضوی همزمان با ایام ولادت باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و دهه کرامت به میزبانی سمنان برگزار می شود.
 
50/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۱۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰