۲۶ آذر ۱۳۹۶ 17 December 2017
داخلی
۰
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۵
Share/Save/Bookmark
 
تولیت آستان حضرت معصومه(س):
اماکن زیارتی شیعه در طول تاریخ، با کمک‌های مردم فعال بوده است
 
تولیت آستان حضرت معصومه(س) گفت: در طول تاریخ این مردم بودند که با کمک‌های خودشان توانستند اماکن مقدس زیارتی را آباد نگه دارند و حفظ و ترویج کنند که این امر آثار و برکات زیادی را به دنبال داشته است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی از قم، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار هیئت امنای امامزاده سید اسحاق شهرستان ساوه گفت: تمامی بزرگواران و امامزادگان به گواه تاریخ با ماموریت الهی و رسالتی که بر عهده داشتند، هر یک هجرت کرده و در مکانی مستقر شدند و به برکت وجود آن ها ، آن مکان، محل و منبعی برای نشر معارف الهی شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، افزود: در طول تاریخ این مردم بودند که با کمک های خودشان توانستند اماکن مقدس زیارتی را آباد نگه دارند و حفظ و ترویج کنند که این امر آثار و برکات زیادی را به دنبال داشته است.

امام جمعه قم افزود: وقتی مردم خودشان در یک امری سهیم باشند و هزینه کنند هم قدرانی و هم حفظ آن بهتر می شود و این حضور را به نوعی ادای اجر رسالت و یک تکلیف برای خود می دانند.

وی با اشاره به ایجاد انگیزه درمردم برای حضور بیشتر و سهیم شدن در حفظ و کمک به اماکن مقدس گفت: وقتی مردم ببینند هدایا و نذوراتشان چه آثار و برکاتی دنیوی و اخروی دارد؛ انگیزه پیدا می کنند و باید به فرزندان خودمان آموزش بدهیم که واقف باشند و کار خیر انجام بدهند و نسبت به اندوخته های مالی خود برنامه ریزی کنند و در اینگونه کارها سهیم باشند.

آیت الله سعیدی در ادامه اظهار داشت: وقتی کارها مردمی شود هم توقعات کمتر می شود و هم اماکن مقدس با توجه به امکانت موجود اداره می شود و خود مردم در نگهداری آن نقش خواهند داشت.

در ابتدای این دیدار، مسئول فرهنگی امامزاده سید اسحاق گفت: تاسیس و راه اندازی حوزه علمیه در جوار امامزاده سید اسحاق و تعامل و ارتباط دو سویه با آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و آستان قدس رضوی در راستای فعالیت های فرهنگی از اقداماتی است که در حال انجام است.
 
27/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۰۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰