۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
Share/Save/Bookmark
 
میزبانی قشم از جشنواره حفظ احادیث رضوی
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم از رقابت ۴۰۰ نفر در جشنواره حفظ احادیث رضوی قشم خبر داد و گفت: ۱۰۰ نفر از ثبت نام شدگان یکشنبه ۲۰ تیر ماه ۹۵ در آزمون کتبی این جشنواره در دانشگاه سماء جزیره قشم با یکدیگر رقابت کردند.
 
به گزارش خبرگزاري فرهنگ رضوي، حجت‌الاسلام سید‌مهدی موسوی‌اجاق، نقش امام رضا(ع) در ترویج مبانی علمی دین اسلام را نقشی بسیار مهم و برجسته خواند و اظهار کرد: تقویت و تداوم این جشنواره نیازمند عزم ملی همه دستگاه‌های فرهنگی است.
وی بیان‌ کرد: یکی از راه‌های ترویج فرهنگ رضوی، بهره‌گیری از ابزار هنر و اندیشه بوده و وظیفه کنونی فعالان فرهنگی در جهت مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام و نظام، گسترش فرهنگ رضوی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم در بخش دیگری از سخنان خود تصریح‌کرد: بخش حفظ چهل حدیث رضوی با هدف تعمیق فرهنگ اولیای الهی بین علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) امسال در جزیره قشم برگزار می شود.
‌ حجت‌الاسلام موسوی‌اجاق گفت: 400 نفر از علاقمندان، در زمینه حفظ احادیث در این جشنواره در 2 مرحله کتبی و شفاهی در قشم به رقابت می‌پردازند.
وی در ادامه از رقابت100 نفر از ثبت نام شدگان در آزمون کتبی این جشنواره، عصر روز یکشنبه 20 تیر ماه 95 در دانشگاه سماء شهر قشم خبرداد و گفت: قبول شدگان آزمون کتبی تا 10 روز آینده در آزمون شفاهی نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند و برندگان این 2 آزمون به عنوان برگزیدگان جشنواره حفظ احادیث رضوی در بخش حفظ چهل حدیث معرفی می‌شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم ابراز کرد: 150 داوطلب در هرمز نیز همزمان با علاقمندان در جزیره قشم به رقابت پرداختند و صبح روز دوشنبه نیز 150 ثبت نام شده این جشنواره در روستای سلخ جزیره قشم با یکدیگر رقابت کردند.
‌ حجت‌الاسلام موسوی‌اجاق، با تاکید بر اینکه حفظ احادیث رضوی نقش تعیین‌کننده‌ای در آشنایی هرچه بیشتر گروه‌های مختلف مردم با معارف حضرت امام رضا (ع) دارد تصریح‌کرد: این احادیث همچنین نقش مهمی در تقویت بنیاد خانواده و پاسخگویی به جریان‌های نوظهور را دارد.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۹
مرجع : بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع)
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰