۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
داخلی
۰
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس:
توجه به قرآن کریم انسجام نظام اسلامی را به دنبال دارد
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: توجه به قرآن کریم برکت و انسجام نظام اسلامی را به دنبال دارد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فرهنگ رضوی از فارس، حجت‌الاسلام محمدصادق مهرابی در جلسه کمیته قرآنی دهه فجر انقلاب اسلامی که با حضور تعدادی از اعضای این کمیته به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس برگزار شد، بیان داشت: نزدیک به یک ماه دیگر به دهه فجر انقلاب اسلامی باقی مانده است که توجه به قرآن کریم، برکت و انسجام نظام اسلامی را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: دهه فجر حرکتی است که باید به نسل نوجوان و جوان شناسانده شود و هر چه به سمت جلو حرکت می‌کنیم باید با توجه به پیشرفت های مختلف در حوزه شکلی برنامه های جدید قرآنی ارائه دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با بیان این که دین برگرفته از فطرت است، تصریح کرد: مردم در حوزه معرفتی مشکلی ندارند اما مباحث قرآنی مهجور مانده است.

حجت‌الاسلام مهرابی با اشاره به راهکارهای مختلف در حوزه قرآن تاکید کرد: کرسی های آزاد اندیشی، گفتمان هایی با موضوع قرآن و انقلاب اسلامی، استفاده از کلام امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در تبلیغات شکلی، دعوت از نخبگان قرآنی، برگزاری مسابقه با موضوع آیات برگزیده قرآن، محفل انس با قرآن و... می تواند در شناساندن مفاهیم ناب قرآنی به افراد جامعه مفید وموثر باشد.

وی همچنین به حماسه ۹دی ماه ۸۸ اشاره کرد و ادامه داد: هر زمان که سه شاخصه مردم، رهبری و مکتب در کنار هم باشند هیچ جریانی نمی تواند مانع خلق حماسه ای چون ۹ دی بشود.

حجت الاسلام مهرابی تصریح کرد: برخی سعی دارند این حماسه را کمرنگ کنند بنابر این باید این گونه مناسبت ها را حفظ و به آیندگان انتقال دهیم.

این جلسه با حضور اعضای کمیته قرآنی از آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، صدا وسیما، حوزه علمیه، دفتر امام جمعه، عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی، شهرداری، بنیاد شهید و... در سالن کنفرانس اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس برگزار شد.

* خبرنگار: معصومه رحمانی
 
46/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۹۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰