۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
تشكیل كمیته توسعه گردشگری ديني در مشهد، قم و شيراز
 
معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری ديني گفت: جهت توسعه این بخش گردشگری با شهرهای مقدس مشهد و قم ارتباط و پیوند سه‌جانبه داریم و توافقات اولیه به منظور ایجاد کمیته‌ای جهت توسعه همه‌جانبه گردشگری ديني و زیارتی صورت گرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی از فارس، شاپور رستمی، معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در جلسه کمیته تخصصی گردشگری شهر شیراز گفت: استان فارس به‌عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و وجود ۱۴۰۰ بقاع متبرکه و واجب‌التعظیم ظرفیت بسیاری در زمینه گردشگری مذهبی دارد.
 
وی افزود: در جهت توسعه این بخش گردشگری با شهرهای مقدس مشهد و قم ارتباط و پیوند سه جانبه داریم و توافقات اولیه به منظور ایجاد کمیته‌ای جهت توسعه همه جانبه گردشگری مذهبی و زیارتی صورت گرفته است.
 
رستمی ادامه داد: نقش و اهمیت گردشگری در توسعه استان به دلیل هزینه‌بر بودن بخش صنعت و تولید و بخش کشاورزی به‌واسطه مشکلات کم آبی اهمیت بیش از پیش یافته است و لذا باید این حرکت جهادی که در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در حال انجام است، سرعت و شتاب بیشتری داشته باشد.
 
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با بیان اینکه شیراز فضای بسیار متفاوتی نسبت به کل شهرهای ایران داشته و با دارا بودن آثار تاریخی، مذهبی و طبیعی در بین شهرهای گردشگرپذیر کم‌نظیر است، گفت: به نظر می‌رسد که در این زمینه از ظرفیت‌های موجود به خوبی استفاده نشده است.
 
رستمی اظهار كرد: امروز شهرهای دیگر کشور تلاش‌های بسیاری می‌کنند و گاه شهری با ظرفیت کمتر به سبب حضور بهتر در رسانه‌های حقیقی و مجازی از شیراز سبقت می‌گیرد.
 
معاون استاندار فارس اضافه کرد: در گذشته از هر جای جهان اگر توریستی وارد کشور می شد، شیراز را به عنوان گزینه خود بر‌می‌گزید اما امروز سایر نقاط از شیراز پیشی گرفته‌اند و گاه حتی شهرهای کمتر شناخته شده در سایت‌های مجازی گردشگری بیشتر انتخاب می‌شوند.
 
رستمی گفت:  شهرداری شیراز باید هر چه سریع‌تر کمیته گردشگری این شهر را برای ارائه راهکار برای معرفی شیراز به‌عنوان شهر خلاق ادبی فعال کند.
 
رستمی، مبنا و اساس برنامه‌ریزی مدون و دراز مدت در گردشگری را ارائه آمار و اطلاعات دقیق و واقعی دانست و بر هماهنگی و ارتباط بیشتر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با گردشگری تأکید کرد.
 
46/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۹۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰