۲۶ آذر ۱۳۹۶ 17 December 2017
داخلی
۰
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
مدیر مرکز آفرینش‌های هنری حوزه هنری:
موازین شعر انقلاب برگرفته از وصیت‌نامه امام(ره) و رهنمودهای رهبری است
باید از نزدیکی ایران و سوریه برای اعتلای شعر انقلاب بهره برد
 
مدیر مرکز آفرینش‌های هنری حوزه هنری با بیان اینکه شعر انقلاب اهل خودنمایی نیست، گفت: موازین شعر انقلاب از وصیت‌نامه امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری نشات گرفته است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاري فرهنگ رضوي از فارس، علیرضا قزوه در آئین افتتاح ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب اسلامی با بیان اینکه شعر انقلاب ادامه رسالت شهدا است، اظهار داشت: شعر انقلاب اسلامی مولفه‌های زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به رعایت اخلاق، ادب، حرمت نهادن به انسان اشاره کرد. 
وی با بیان اینکه شعر فارسی بر پایه‌های استواری بنا شده تا به امروز رسیده است، گفت: موازین شعر انقلاب اسلامی از وصیت‌نامه امام خمینی(ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری، قرآن، نهج‌البلاغه و پایه‌های استوار شعر نشات گرفته و شاعر انقلاب باید این موازین را حرمت گذاشته و براساس آن شعر بسراید. 
قزوه با بیان اینکه شعر انقلاب اسلامی اهل خودنمایی نیست، افزود: شعر در عصر حاضر از بسیاری از هنرها نظیر داستان، سینما، موسیقی و هنرهای تجسمی پیش افتاده و شعر انقلاب نیز جایگاه ارزشمندی دارد، این جایگاه را می‌توان از رضایتمندی مقام معظم رهبری از شعر انقلاب درک کرد. 
مدیر مرکز آفرینش‌های هنری حوزه هنری با اشاره به حضور شاعری از کشور سوریه در این جشنواره خاطرنشان کرد: این دو سرزمین دارای تمدن و عرفان کهن هستند و در هیچ روزگاری به اندازه امروز ایران و سوریه به یکدیگر نزدیک نبودند و باید از این نزدیکی برای اعتلای شعر انقلابی بهره برد. 
ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب اسلامی به مدت دو روز در شیراز برگزار می شود.
 
46/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۳۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰