۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی فراخوان داد/ برگزاری جشنواره در مرداد96
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از انتشار فراخوان دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در این استان خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی به نقل از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی، حسین فرخنده با اعلام این خبر افزود: به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) وحضرت معصومه(س) و بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی (شاهچراغ) وهمزمان با دهه کرامت، دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی برگزار می‌شود.
 
وی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت(علیهم السلام) بویژه حضرت امام رضا(علیه السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده‌تر این عرصه معنوی را از اهداف برپایی جشنواره تئاتر رضوی در استان ذکر کرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، رأفت و مهربانی مبتنی بر احادیث رضوی، اولویت علم و دانش و تاثیر آن در زندگی بر اساس آموزه‌های حضرت امام رضا(علیه السلام)، صبر ومقاومت در برابر مشکلات و ناملایمات در سیره رضوی، تأکید بر جایگاه خانواده و ازدواج در مفاهیم رضوی، توجه به سلامتی بر اساس طب اسلامی (طب الرضا)، پرهیز از اسراف و تبذیر در سیره رضوی و اهمت عبادت و نماز اول وقت در سیره رضوی را از جمله محورهای این جشنواره ذکر کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، نمایش‌های صحنه‌ای و ویژه برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه ثبت‌نام و شرکت در این جشنواره به صورت الکترونیکی است، تصریح کرد: اولین نفری که در سامانه ثبت‌نام کند، تجلیل خواهد شد.
 
حسین فرخنده خاطرنشان کرد: دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی نیمه نخست مرداد ماه سال ٩٦ در خراسان شمالی برگزار می‌شود.
 
علاقمندان می توانند برای شرکت در این جشنواره و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ٠٥٨٣٢٢٤٤١١٥ و ٠٥٨٣٢٢٤٧٣٩٢ داخلی ١١٤ تماس حاصل نمایند و یا برای دریافت فراخوان به آدرس سایت khsh.farhang.gov.ir و khorasanshomali.shamstoos.ir مراجعه کنند.
 
37/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۷۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰