۲۶ آذر ۱۳۹۶ 17 December 2017
۰
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸
Share/Save/Bookmark
 
البرز؛
مدیرحوزه های علمیه خواهران البرز: هنر ابزاری است برای بیان مفاهیم بلند دینی
 
مدیرحوزه های علمیه خواهران استان البرز ،هنر را ابزاری مناسب برا ی مفاهیم بلند دینی دانست .
 
به گزارش ستاره ها، حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل بنی احمدی، گفت : هنر باید وارد حوزه های علمیه شود و اوقات فراغت طلبه ها به هنر مزین شود.
وی گفت: متاسفانه خوشنویسی مهجور مانده است درصورتی که از جمله هنرهایی است که می تواند به انتقال پیام مفاهیم بلند دینی کمک فراوانی  کند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل بنی احمدی گفت: یعنی هنر باید در اختیار دین قرار گیرد،طبعا هنری که بتواند در اختیار دین و اهل بیت باشد، کمک کننده نیز خواهد بود . سینما ،تئاتر،شعر،نویسندگی ،عکاسی و همین خطاطی از جله هنر های مفیدی است که اگر بخوبی در اختیار دین قرار بگیرد،جلوه های دین را به مردم معرفی می کند .
حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل بنی احمدی افزود: خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد،پس قلم زدن را که یک زیبایی است می پسندد ،هنری که می تواند ماندگار شود.

مدیرحوزه های علمیه خواهران استان البرز خاطر نشان کرد: اگر ما خوشنویسانی داشته باشیم که با معارف بلند دینی آشنا باشند، طبیعتا می توانند آنرا در خوشنویسی پیاده کنند.

وی گفت: این اقدام (جشنواره خوشنویسی رضوی ) بسیار ارزنده و پسندیده ای  است ،که می تواند اتفاق بیفد.زیرا هنر خوشنویسی نیازمند صبر و علاقه است و یکشبه به جایی نمی رسد.
وی تاکید کرد:هنر باید وارد حوزه های علمیه شود ،هنر باید در حوزه ها نهادینه شود،زیرا تبلیغ دشمنان اسلام از هنر استفاده می کند، شیطان پرستها برای انتقال مفاهیم ضد مهدویت و رجعت با ساختن فیلم هایی چون زامبی ها و عشق های دم دستی برای جذابیت ،در نهایت مردم را افسرده می کنند.

مدیرحوزه های علمیه خواهران استان البرز گفت: این اشکال هنرمندان ماست که مفاهیم بلند دینی را نمی دانند یا برخی طلاب معارف دینی را می دانند اما زبان هنر را نمی شناسند.

وی خاطر نشان کرد: حلقه وصلی لازم است تا این اتفاق رخ دهد و جشنواره رضوی این حلقه اتصال است .
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰