۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز کشور خبر داد:
تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش با ستاد اقامه نماز برای آموزش معارف نماز/ برگزاری اردوهای تربیتی برای دانش‌آموزان
 
معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز در بازدید از نمایشگاه فرهنگی، هنری و مذهبی نمایشگاه نماز در استان البرز، گفت: نمایشگاه به عنوان یک رسانه موثر در بین مخاطبان جای خود را باز کرده و امروز شیوه‌ها و متد متنوع در انتقال مفاهیم فرهنگی و آموزشی از این طریق اثرگذاری مطلوب را گذاشته است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، سرگزی در ادامه سخنانش گفت: یکی از برنامه‌های فرهنگی اجلاس سراسری نماز، بحث برگزاری نمایشگاه است که قطعاً این نمایشگاه پل ارتباطی مردم و نماز را ایجاد می‌کند. سعی شده در این نمایشگاه‌ها از جنبه‌های مختلف به موضوعات و مفاهیم مربوط به نماز خصوصا با رویکرد توجه ویژه به نسل جوان و نوجوان پرداخته شود. در بخش‌های مختلف تلاش شده آثار، فلسفه و احکام نماز ارائه شود و شیوه‌های جذاب و متنوع در قالب آموزش‌های چهره به چهره، زمینه آشنایی بیشتر نسل نو را با این فرضیه الهی و سترگ فراهم آورد.
 
وی بازدید دانش‌آموزان از نمایشگاه نماز را مهم دانست و افزود: نمایشگاه فرهنگی، هنری نماز به نوعی نمایشگاه روایتی است و در بخش‌های مختلف از اهمیت، آثار، برکات، آداب و احکام نماز آموزش‌های تخصصی را به مخاطبان ارائه کند. گروه‌های مختلف دانش‌آموزی، دانشجویی و خانواده‌ها در بازدید از نمایشگاه، غرفه به غرفه با یک سیر منطقی و منظم این مفاهیم آشنا شدند و در نهایت بعد از بازدید از نمایشگاه، دانش‌آموزان معارف ارزشمندی را در خصوص نماز به دست آوردند و در قالب یک مجموعه منظم آموزشی موثر با شیوه‌ها و روش‌های جدید همراه شدند.
 
این مسئول به همکاری ستاد اقامه نماز و وزارت آموزش و پرورش در جهت ترغیب دانش‌آموزان و توجه آنان به نماز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امروزه با کمک همکاران در مجموعه آموزش و پرورش فعالیت‌ها و برنامه خاصی را با موضوع نماز به صورت متنوع پیش‌بینی می‌کنند. با تفاهم‌نامه‌ای که بین ستاد اقامه نماز و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است، تلاش می‌کنیم که آموزش‌های اثربخش در بین گروه‌های مختلف سنی انجام شود.
 
وی افزود: امسال از جمله برنامه‌هایی که ستاد اقامه نماز با وزارت آموزش و پرورش انجام داده است، بحث برگزاری اردوهای آموزشی و تربیتی برای دانش‌آموزان است. در این اردوها که به مدت سه روز برگزار می‌شود، در کنار مربیان در اردوگاه‌های منتخب برنامه‌های متنوع در قالب آموزش و سرگرمی با معارف نماز آشنایی پیدا می‌کنند.
 
سرگزی در پایان گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی- هنری در آموزش و پرورش نیز از ذهن خلاق و اندیشه بارور دانش‌آموزان برای توجه به فریضه الهی نماز کمک می‌گیرد. برگزاری نشست‌های گفتمان نمازشناسی از ابتدای سال تحصیلی تاکنون شروع شده است و در ٣٥٠٠ مدرسه اجرا می‌شود و در این نشست‌ها دانش آموزان در یک گفتگوی دوسویه با کارشناس مذهبی به مسائل مختلفی که همواره در ذهن‌شان بوده و به دنبال پاسخ برای آن بودند، پرداخته می‌شود. برگزاری مسابقات مختلف برای دانش‌آموزانی که به سن تکلیف رسیده‌اند از دیگر برنامه‌های اجرایی در مدارس است.
 
37/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۶۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰