۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل ارشاد آذربایجان غربی مطرح كرد:
تاكيد بر در نظر گرفتن آموزه‌های قرآنی در نمایشنامه‌ها
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: آموزه‌های قرآنی و موضوعات دینی باید بیش از پیش در نمایشنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاري فرهنگ رضوي از اروميه، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر کریمی در حاشیه برگزاری برنامه نمایشنامه خوانی و نمایش خیابانی با موضوع «واقعا با شکوه بود!» با بیان این مطلب افزود: هدف از برگزاری برنامه های نمایشنامه خوانی با محوریت قرآن، معرفی ظرفیت گسترده این کتاب آسمانی برای آموختن است.

وي با بیان اینکه می توان از قرآن برای افزایش مخاطب آثار هنری بهره گرفت، اضافه کرد: هنر یک ابزار هنری مناسب برای تبلیغ و ترویج مردم محسوب می شود و باید موضوع مهمی چون آموزه های قرآن یبا رنگ و بوی هنر آمیخته و نسبت به شناسناندن آن بویژه در بین جوانان بهره برداری لازم انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه محوریت نمایشنامه خوانی با هدف گرامیداشت هفته قرآن ‌و عترت و نشان دادن جایگاه و مقام و منزلت خانواده از دیدگاه قرآن‌کریم است، ادامه داد: باید تلاش کنیم تا با ترغیب هنرمندان و استفاده از زبان هنر بدلیل سادگی و بین المللی بودنش در راستای ترویج مفاهیم قرآنی در وسعت جهانی گام های موثری برداشته شود.

هفته قرآن و عترت آذربایجان غربی از شنبه ٢٠ آذرماه در ارومیه آغاز شده و تا پنجشنبه ٢٥ آذرماه این هفته ادامه دارد که بر این اساس برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های ١٤ گانه در بخش های مختلف فرهنگی و هنری از جمله بخش های برگزاری این هفته است.
 
31/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۴۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰