۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
نماینده معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : خوشنویسی از جمله معنوی ترین بخشهای جشنواره رضوی است
 
نماینده معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با شرکت در چهارمین جلسه اتاق فکر جشنواره رضوی به میزبانی البرز از نزدیک با تیم اجرایی گفتگو و به تبادل نظر پرداخت .
 
متاسفانه در برخی رشته ها صرفا به مظاهر فرهنگ رضوی و المان های تکراری گنبد و پرنده بسنده می کنند . پیام اصلی سیره نبوی و بعد معنوی وعقلانی آن در رنگ و لعاب بعد احساسی به فراموشی سپرده می شود .

 نوروزی ضمن ابراز خرسندی از میزبانی خوشنویسی در البرز گفت : این فعالیت گسترده رسانه ای واین تعدد جلسات و برگزاری اتاقهای فکر و کمیته های فرعی بسیار گام مثبت و خوبی است و خروجی آنها باید متفاوت تر ازآنچه تاکنون انجام شده است باشد.

وی گفت : متاسفانه در برخی رشته ها صرفا به مظاهر فرهنگ رضوی و المان های تکراری گنبد و پرنده بسنده می کنند . پیام اصلی سیره نبوی و بعد معنوی وعقلانی آن در رنگ و لعاب بعد  احساسی به فراموشی سپرده می شود . خوشبختانه جشنواره خوشنویسی از این بعد مصون است و به طور مستقیم و آشکارا می تواند به پیامهای کاربردی این امام همام در زندگی ما بپردازد.

نوروزی افزود: از جمله بخش های مهم جشنواره رضوی که رنگ بوی معنوی اسلامی آن بسیار زیاد است همین جشنواره خوشنویسی است وهمگان چشم به نتایج آن دوخته اند زیرا با پیامهای رضوی عجین است و باید سعی کنیم بهترین نتایج را از این فرصت پیش آمده بدست آوریم .

 وی با اشاره به تقارن و نزدیکی جشنواره خوشنویسی قزوین،که همجواری استانی هم با البرز دارد خاطر نشان کرد باید تعامل و تدبیری اتخاذ شود که این دو جشنواره یکدیگر را تحت تاثیر قرار ندهند  و هنرمندان خوش ذوق ما بتوانند در این جشنواره نیز حضوری موثر ،کیفی و پررنگ داشته باشند.

نوروزی تصریح کرد: ایجاد امکاناتی در جهت دسترسی هرچه سریعتر و راحت تر هنرمندان خوشنویس به پیام های امام رضا (ع) ،از جمله کتابها یی چون اخبار الرضا می تواند سرلوحه مشق های ایشان قرار گرفته ایده های خوبی باشد .

نماینده وزارت ارشاد تاکید کرد: قرار است از این جشنواره درس زندگی بگیریم پس باید تلاش کنیم افکار امام رضا (ع) را سرمشق کنیم . کیفیت را فدای کمیت نکنیم ،به گونه ای که اگر کسی توان احراز مقام اول را هم نداشت جشنواره نفر اولی را اعلام نکند تا سطح بالای جشنواره و تخصصی بودن آن حفظ شود .
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۳
مرجع : بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع)
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰