۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
Share/Save/Bookmark
 
فراخوان شرکت در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان ایلام
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام از فراخوان شرکت در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی که همزمان با دهه کرامت در این استان برگزار می شود، خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاري رضوي به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مراد جلیلیان در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی مرتبط با حضرت امام رضا(ع)، شناخت هر چه بیشتر ایشان از طریق آثار و کتاب های منتشر شده، ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و خانواده ها با سبک و شیوه زندگی رضوی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: در این جشنواره سه عنوان کتاب برای گروه های سنی مختلف انتخاب شده است تا تمامی افراد بتوانند با توجه به سن و توانمندی های خود در مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی شرکت کنند.
جلیلیان عنوان های این کتاب ها را «دوست مهربان کبوترها، نوشته مجید محمدی از انتشارات بوستان کتاب» ویژه کودکان 11 سال، «اعترافات غلامان نوشته حمیدرضا شاه ‌آبادی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» ویژه نوجوانان تا 17 سال و «امام علی بن موسی‌ الرضا (ع) نوشته بنیاد پژوهش ‌های اسلامی آستان قدس‌ رضوی از انتشارات بنیاد پژوهش‌ های اسلامی آستان قدس رضوی» ویژه جوانان و بزرگسالان اعلام کرد.
وی افزود: یکی از ویژگی های این جشنواره کتابخوانی، امکان شرکت به صورت خانوادگی است که علاقه مندان ضمن اینکه می توانند بر اساس شرایط سنی به صورت انفرادی در مسابقه شرکت کنند این امکان را دارند که در قالب اعضای یک خانواده نیز بسته ای که شامل این سه عنوان کتاب است را تهیه و با تکمیل پاسخنامه های خانوادگی و ارسال آن به دبیرخانه در این جشنواره شرکت کنند.
وی تاکید کرد: جایزه ویژه بخش خانوادگی این جشنواره به تعداد هشت خانواده و در چهار گروه تعلق خواهد گرفت.
وی گفت: کتاب ها و سوالات این مسابقه طی روزهای آینده از طریق کتابخانه های عمومی سراسر استان در دسترس قرار می گیرد و همچنین فایل PDF این کتاب ها از طریق پرتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام به آدرس www.ilampl.ir در دسترس است و علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند تا 30 تیر ماه 1395 پاسخنامه های خود را به نزدیک ترین کتابخانه عمومی به محل زندگی خود تحویل و یا به نشانی الکترونیکی ilamlibrary@yahoo.com ارسال کنند.
جلیلیان با بیان اینکه داوری آثار رسیده به این جشنواره نیز در مرداد ماه انجام خواهد شد، یادآو شد: برگزیدگان همزمان با هفته کرامت مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام افزود: علاقه‌مندان به ثبت ‌نام و شرکت در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به دبیرخانه این جشنواره در استان ایلام به نشانی خیابان پیام، پیام 6، ساختمان اداره کل کتابخانه های عمومی استان مراجعه و یا با شماره تلفن 32223295 (داخلی 16) تماس بگیرند.
ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و به برگزیدگان علاوه بر لوح‌ سپاس و تندیس جشنواره، هدایای ارزشمندی اهدا خواهد شد.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۶
مرجع : بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع)
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰