۲۷ آذر ۱۳۹۶ 18 December 2017
۰
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
نشست کمیته برنامه‌ریزی جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی در خراسان شمالی برگزار شد
 
نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی در خراسان شمالی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان وتشکیل و تشریح وظایف کمیته‌های اجرایی برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاري رضوي به نقل از  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی در این استان، با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از کارشناسان این اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های استان و دبیر استانی این جشنواره ملی با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی، گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است و در این راستا، مسابقه ملی کتابخوانی با محوریت زندگانی و سیره حضرت  رضا(ع) ویژه رده‌های سنی مختلف برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این دوره از جشنواره، سه کتاب «امام علی بن موسی الرضا(ع)، «اعترافات غلامان» و «دوست مهربان کبوترها» برای استفاده مخاطبان و کتاب‌خوانان معرفی شده است و مسابقه ملی کتابخوانی از این سه کتاب برگزار خواهد شد.

جهانی مهمترین اهداف این جشنواره را ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها با سبک و شیوه زندگی رضوی عنوان کرد و افزود: این جشنواره در راستای اهداف اساسی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی آماده برگزاری مطلوب ششمین جسنواره کتابخوانی رضوی است، ابراز امیدواری کرد: با همکاری و پیگیری همه همکاران و کتابداران اداره کل کتابخانه‌های عمومی، این جشنواره به شکل شایسته‌ای در سطح استان اجرا شود.

در ادامه این جلسه و پس از قرائت مفاد شیوه‌‌نامه اجرایی جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی، کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ، نظرات و پیشنهادهای خود را برای برگزاری مطلوب این جشنواره در استان بیان داشتند.

گفتنی است، این جلسه با حضور معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، رئیس حراست و کارشناسان فرهنگی، امور کتابخانه‌ها، منابع و روابط عمومی این اداره کل برگزار شد.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰